Blogg.sk - cestovanie, filmy, hudba, život

Kto je autor: Volám sa Peter a som 25 ročný grafik, cestovatež a bloger. Mám rád filmy, beh, kopce, hudbu a život podža vlastných predstáv.

25 hororov, ktoré vás vystrašia

Obrázok z filmu PoltergeistHoror je pre filmárov vežmi nevďačný žáner. Ak bežnému divákovi horor nespôsobí zimomriavky, často zavrhne celý film, bez ohžadu na to aký kvalitný bol po iných stránkach. Naopak, ak horor človeka vystraší, automaticky sa mu zaryje hlboko pod kožu a na strach naháňajúce scény si spomenie aj po rokoch. Pokúsil som sa zostavi zoznam 25 hororov, ktoré by vás mali vystraši a okrem toho aj ponúknu kvalitný filmový zážitok. Ku každému hororu navyše nájdete jednu zaujímavos.

Horory sú zoradené náhodne a pomyselný rebríček kvality je preto len na vás. V zozname nehžadajte staré čiernobiele hororové klasiky, ktoré síce pre kinematografiu mnoho znamenajú, ale zub času je neúprosný a súčasného diváka už tieto filmy nevystrašia. Nech sa páči, tu sú spomínané horory:

Alien

Alien – VotrelecVotrelca, ktorý sa vám prisaje na tvár, neskôr vám vyskočí cez hrudník a následne zmizne v útrobách vesmírnej lode, pozná zrejme každý. Zo všetkých častí Votreleckej ságy sa hororovému žánru najviac priblížil prvý diel režírovaný Ridleym Scottom. Aliena takmer nevidíme, netušíme ktorý z členov posádky sa stane jeho najbližšou obeou a mrazivá komorná atmosféra sprevádza celý film. Presne taký je prvý Votrelec, ktorý aj dnes dokáže vystraši.

Zaujímavos: Zvuk Votrelca, ktorý sa rodí vyliezaním z hrudníku, je vlastne mixom detského plaču, prasačieho kvíkania a syčania zmije.

Blair Witch Project

Blair Witch Project „Skutočný“ príbeh trojice študentov, ktorí sa vydali do lesov pri Burkitsville pátra po miestnej legendárnej čarodejnici – príšere, ktorá pojedá žudské mäso. Po roku od záhadného zmiznutia študentov je objavený kamerový záznam z ich pátrania a práve ten je náplňou tohoto filmu.

Zaujímavos: V čase, keď snímok išiel do kín producenti tvrdili, že pre film boli použité skutočne nájdené zábery. Dokonca na istej zahraničnej filmovej databáze bolo pri hlavných predstavitežoch filmu napísané: „Nezvestní, pravdepodobne mŕtvi.“

Eden Lake

Eden Lake – Jazero smrtiJezero smrti, čo je tak trochu lacný český názov pre tento film, vlastne s jazerom takmer vôbec nesúvisí. Mladá zažúbená dvojica sa vydáva stanova do takmer nedotknutej prírody v okolí jazera Eden Lake. Ich pôvodný plán strávi pár dní osamote sa však mení na drsný boj o prežitie. Dôvodom nie sú žiadne zmutované príšery, alebo vrah pobehujúci v smiešnej maske. Nepriatežmi sú banda nevychovaných detí, ktoré vo svojej krutej zábave zašli priďaleko a cesty spä už niet.

Zaujímavos: K filmu som nenašiel žiadnu zaujímavos, ktorá by stála za reč. Skúšal som aspoň vyhžada jazero Eden. Našiel som ho v americkej Minnesote, avšak dej filmu je zasadený do Vežkej Británie.

Dead End

Smr prichádza v bielomFrancúzko-americký film Smr prichádza v bielom (podža slovenských distribútorov) je hororom o rodine, ktorá cez Vianoce každoročne cestuje za svojimi známymi. Hlava rodiny Frank sa tentokrát rozhodne necestova po diažnici, ale kratšou cestou cez mohutný les. Po ceste stretávajú tajomnú ženu odetú v bielom, ktorá toho veža nenahovorí a v rukách pestuje diea, ktoré sa ako živé rozhodne nejaví. Od tejto chvíle môže rodina na pokojné vianočné sviatky zabudnú. Dead End je jeden z mála filmov, kde sa úspešne strieda strach, humor a beznádej.

Zaujímavos: V priebehu záverečných tituliek sa objaví ešte jedna scéna, ktorá celý dej a záverečnú pointu filmu stavia na hlavu.

The Others

The Others – Ti Druhi The Others, či po slovensky Tí druhí, je hororový thriller s Nicol Kidmanovou v hlavnej úlohe, ktorá hrá prísnu matku dvoch neobyčajných detí. Trpia totiž zvláštnou chorobou, ktorá im nedovožuje zosta na slnečnom svetle. Potom, čo sa táto rodina bez otca nasahuje do nového domu, v ktorom prebýva len služobníctvo, matka zisuje, že deti majú ďalší výnimočný dar. Pravdepodobne vidia duchov. Celý dej sa odohráva v tajuplnom dome bez denného svetla, čo len umocňuje stiesnenú a strašidelnú atmosféru.

Zaujímavos: Nicol Kidman vraj prehovárala režiséra, aby si do filmu vybral inú herečku. Po filme Moulin Rouge totiž nechcela hra takú temnú úlohu.

Misery

Misery nechce zomrieMisery nechce zomrie, ako film poznajú slovenskí diváci, je starší klasický thriller s obrovskou dávkou napätia a hororovej atmosféry. Spisovatež Paul Sheldon vyrazí do hôr napísa svoju poslednú knihu o románovej postave Misery. V snežnej búrke však havaruje a škaredo sa zraní. V nehostinnej krajine mu podáva pomocnú ruku jeho neznáma obdivovatežka, ktorá sa javí ako vežmi milá pani. Berie ho k sebe domov, kde sa ho rozhodne ošetri. Avšak akonáhle zistí, že v poslednej knihe nechal Paul postavu Misery zomrie, začína sa pre spisovateža peklo. Zabil totiž jediný zmysel života jeho fanynky, ktorá vôbec nie je taká priatežská ako sa na prvý pohžad zdala.

Zaujímavos: Kathy Bates dostala za úlohu „fanynky číslo jedna“ prestížneho Oscara. Bola sklamaná, že z filmu vystrihli scénu kde mladého policajta zabije sekačkou na trávu.

The Descent

The Descent – Pád do tmy V Anglicku The Descent a na Slovensku Pád do tmy je horor o skupine kamarátok, ktoré sa rok po tragickej nehode jednej z nich rozhodnú, že preskúmajú jaskyňu, do ktorej podža všetkého ešte nevkročila žudská noha. Berú potrebnú výbavu a postupne sa spúšajú do temného podzemného sveta. Zhodou okolností sa pri ich zostupe uvožnia kamene, ktoré zatarasia jediný známy vstup do jaskyne. Dievčatá to však nevzdávajú a úzkymi tunelmi jaskyne sa snažia dosta k nejakému inému východu. Po určitom čase zisujú, že v jaskynnom komplexe sa okrem nich nachádzajú aj iné živé bytosti. Biele ohyzdné tvory ich prenasledujú na každom kroku. Najväčším plusom filmu je klaustrofobický zážitok aj pre divákov, ktorí klaustrofóbiou vôbec netrpia.

Zaujímavos: Tvory vo filme stvárnili profesionálny herci, aby bol lepšie vystihnutý ich charakter. Trval na tom samotný režisér. Vo finálnej verzii filmu sú však tieto bytosti len na pár okamihov.

Rosemary's Baby

Rosemary's Baby Mladé dievča Rosemary a jej manžel, herec túžiaci po sláve, sa nasahujú do nového bytu plného milých susedov. Jednej noci sa Rosemary zdá sen, že je pripútaná k posteli, obklopuje ju množstvo neznámych žudí, jej susedia a dokonca aj manžel. Všetci sa prizerajú ako ju znásilní čudný netvor. Onedlho potom sa Rosemary dozvedá, že so svojim manželom otehotnela, ale rados netrvá dlho. Okolnosti jej tehotenstva sú stále nezvyčajnejšie a začína pochybova, či to bol v osudnú noc naozaj len sen.

Zaujímavos: Dom, v ktorom bol horor natáčaný, bol posledným bydliskom Johna Lennona, ktorého zastrelil jeho duševne chorý fanúšik. Bol zastrelený presne v mieste, kde stoja Rosemary a jej manžel Guy na začiatku filmu. Film je z roku 1968, vražda sa odohrala v roku 1980.

The Ring

The Ring – KruhKruh je horor, pri ktorom sa stala vežmi zriedkavá vec. Americký remake prekonal japonský originál, alebo sa mu minimálne vyrovnal. Podstatou deja je tajomná videokazeta s ešte tajomnejším obsahom. Po dopozeraní tejto nahrávky vám zazvoní telefón, v ktorom vám nepríjemný hlas oznámi, že presne o sedem dní zomriete. Toto sa stane aj reportérke Rachel a jej malému synovi. Majú len sedem dní na to, aby odhalili tajomstvo videokazety a unikli smrti.

Zaujímavos: Z filmu bolo vystrihnutých mnoho scén. Napríklad vražda Samary bola oveža dlhšia a brutálnejšia ako vo finálnej verzii. Vystrihnuté boli aj scény s hercom Chrisom Cooperom, ktorý hral vraha malých dievčat (tieto vraždy boli taktiež natočené). Vo filme sa tak táto postava nevyskytuje.

The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes – Hory majú oči Hory majú oči natočené Alexandrom Ajom sú taktiež remake originálu s rovnomerným názvom z roku 1977. Početná rodina Carterových cestuje v rámci rodinného výletu do Kalifornie. Čo by to bol za horor, keby ich auto s karavanom nezišlo z hlavnej cesty a celá rodina sa tak neocitla uprostred nehostinnej púšte. A čo by to bol za horor, keby okolité kopce neobývali zmutovaní, úchylní a hladní kanibali. Film poskytuje nadmerne krvavý a napínavý zážitok a scéna napadnutia karavanu sa radí medzi to najlepšie, čo bolo v tomto žánri natočené.

Zaujímavos: Pôvodný snímok bol natočený na základe legendy o Škótke Sawney Beane – žene, ktorá so svojimi 8 synmi a 6 dcérami lovila, mučila a konzumovala pocestných.

[Rec]

Rec – hororMladá reportérka so svojím kameramanom natáčajú reportហo živote požiarnikov. Vyrážajú s nimi na nočný zásah do bytového domu, kde susedia počuli z vedžajšieho bytu ženský rev. Požiarnici nachádzajú starú ženu, ktorá je pravdepodobne niečím infikovaná, je agresívna a dokonca zaútočí na policajta, ktorého smrtežne zraní. Následne obyvatelia domu, požiarnici a privolaná ambulancia zisuje, že celý dom je uzavretý do karantény a nikto nemôže vychádza von. Nikto zatiaž netuší, aké hrôzy ich čakajú. Našastie pre divákov, duchaprítomná reportérka a kameraman všetko zaznamenávajú. Horor [Rec] je vlastne polodokumentom, ktorý vás najviac vydesí svojou reálnosou. Celý čas totiž máte pocit, akoby ste boli v uzavretom dome spolu s ostatnými. Odporúčam sledova španielsky originál, ktorý je autentickejší ako americký remake. Ten je len čistou kópiou pôvodného filmu.

Zaujímavos: Celý dej sa odohráva v skutočných interiéroch bez kulís. V scéne, kde spadne požiarnik zo schodov, sú vystrašené reakcie hercov reálne. Mysleli si, že došlo k nehode pri natáčaní.

The Fly

The Fly – MuchaAmerický sci-fi horor Mucha je v dnešnej dobe svojimi efektami trochu zastaralý, to však nič nemení na fakte, že v roku 1986 dostali maskéri za prácu na tomto filme Oscara. A ich dielo je v The Fly naozaj vidie. Ambiciózny vedec Seth Brundle sa venuje teleportácii živých bytostí. Svoj objav vyskúša aj sám na sebe, keď sa premiestni z jedného miesta na druhé. Do teleportu sa s ním však dostala aj mucha, čo malo za následok mutáciu DNA oboch účastníkov projektu. Seth sa postupne začína meni na nežudskú bytos a to po fyzickej aj duševnej stránke. Stihne zabráni pretvoreniu na ohyzdné stvorenie?

Zaujímavos: Nechutná tráviaca šava muchy je v skutočnosti zmes vajec, mlieka a medu.

Poltergeist

PoltergeistNa Poltergeistovi sa podiežali režiséri Steven Spielberg a Tobe Hooper. Tento film taktiež patrí do rady starších hororov, kde vás efekty až tak neoslnia, ale atmosfére filmu to skoro vôbec neškodí. Príbeh rozpráva o rodine v klasickom malom americkom mestečku. Všetko je fajn, až kým si malá Carol Ann nesadne pred televízor a cez šumiaci obraz sa rozpráva s bytosami na druhej strane. Stoličky v dome sa samé premiestňujú, tajomný strom pred domom je ako živý a všetko vrcholí, keď Carol Ann zmizne. Poltergeist začína ako rodinný film, ale pri mnohých scénach a najmä závere si uvedomíte, že sa pozeráte na pravý horor.

Zaujímavos: Film je povestný záhadnými úmrtiami členov štábu. Pri natáčaní všetkých troch častí zomreli až štyria žudia. Premiéry tretieho filmu sa nedožila ani predstavitežka Carol Ann – Heather O'Rourke, ktorá zomrela vo veku 12 rokov.

Jian gui (The Eye)

Jian gui – The Eye – OkoOko (aby ste názvu rozumeli aj v slovenčine) je koprodukčný horor o thajskom dievčati Mug, ktoré kvôli slepote muselo prekona operáciu očí. Operácia prebehla úspešne a Mug začína objavova okolitý svet – poznáva seba, ostatných žudí, či svoj domov. Okrem toho však začína vidie aj desivé veci a udalosti, čo nikto iný nevidí. Smr ju prenasleduje na každom kroku.

Zaujímavos: O filme sa často hovorí ako o thajskom Sixth Sense (Šiesty zmysel). Sú si podobné atmosférou, videním mŕtvych a dokonca aj jednou scénou.

Event Horizon

Event Horinzont – Horizont udalostiV roku 2040 bola na prieskum hraníc našej slnečnej sústavy vyslaná kozmická loď Horizont. Za planétou Neptún sa však bez stopy stratila. Po niekožkých rokoch je z nej zachytený signál, ktorý hlása „Spaste sa!“. Na záchrannú misiu sa za Horizontom vydáva ďalšia loď vedená kapitánom Millerom. Na nájdenom vesmírnom plavidle nachádzajú povraždenú posádku a všetko nasvedčuje tomu, že sa jej členovia pozabíjali navzájom. Nad udalosami, ktoré sa na Horizonte udiali a ktoré sa ešte len udejú, zostáva stᝠrozum.

Zaujímavos: Podža režiséra film výrazne prestrihali producenti, čo vraj horor vežmi pokazilo. Vydanie pôvodnej verzie režisér sžúbil už pred 12 rokmi.

The Thing

The Thing – VecPokojnú americkú základňu na Antarktíde vyruší prilietajúci nórsky vrtužník, ktorý sa snaží zastreli bežiaceho psa. Lov sa pre Nórov nekončí dobre a zomierajú bez toho, aby vysvetlili o čo vlastne išlo. Američania berú chudáka psa na základňu, no postupne zisujú, že pes je nositežom čudného tvora – veci, ktorá dokáže napodobni a ovládnu svojho hostiteža. Hneď ako sa zo psa stane príšerné monštrum, američania vedia, že každý môže veri iba sebe. Vec totiž môže by hociktorí z nich a jediné, čo ju zastaví, je plameňomet. Začína totálna paranoja a podozrievanie, navyše sa každú chvížu objaví nejaká nechutná mutujúca kreatúra s ciežom zabíja.

Zaujímavos: Vo filme sa neobjaví žiadna žena. Vtipný je aj fakt, že sa vo filme vyskytuje postava, ktorá sa volá Mac a iná postava menom Windows. Vzhžadom na rok vzniku filmu (1982) sú mená týchto postáv čisto náhodné.

Ju-on

The Grudge – NenávisJu-on, The Grudge, alebo Nenávis – pod týmito názvami poznajú slovenskí hororoví fanúšikovia pôvodný japonský film o strašidelnom dome so smrtiacou kliatbou. Režisér Takashi Shimizu natočil japonský originál, jeho pokračovanie, potom japonský remake a jeho pokračovanie a nakoniec americký remake a jeho pokračovanie. V súčastnosti je ohlásené aj ďalšie pokračovanie Nenávisti. Podža kritiky a divákov je najstrašidelnejšou časou tejto ságy japonský remake z roku 2003.

Zaujímavos: Strašidelný zvuk mŕtveho prichádzajúceho dievčaa urobili technici pomocou obyčajného hrebeňa.

The Shining

The Shining – OsvietenieOsvietenie je filmom o spisovatežovi Jackovi Torrancovi, ktorý prijíma miesto správcu v odžahlom horskom hoteli. Cez zimu je hotel úplne opustený a to chce Jack využi k napísaniu svojej novej knihy. Ako sa však dozvedá, jeho predchodca zo samoty zošalel, sekerou zabil svoju manželku a dve deti a ich pozostatky poukladal do hotelovej izby. Jack odmieta myšlienku, že by sa to mohlo sta aj jemu. Spolu so synom a manželkou sa nasahujú do hotela, kde budú nasledujúcich 5 mesiacov sami. Po čase Jack vidí veci, o ktorých existencii by sa dalo pochybova. Postupne prichádza o rozum…

Zaujímavos: Scéna s obrovským množstvom krvi, ktorá sa valí cez dvere, sa natáčala v priebehu celého jedného roka. Režisér Stanley Kubrick s ňou totiž nikdy nebol spokojný. Ďalším zaujímavým faktom k filmu je, že v tej dobe 7 ročný predstavitež Jackovho syna Danny Lloyd vôbec nevedel, že natáča horor.

Nightmare on Elm Street

Nightmare on Elm StreetNočná mora v Elm Street je príbehom niekožkých teenegerov, ktorých okrem priatežstva spájajú podivné nočné mori, kde sa im snaží ublíži postava s tajomnou rukavicou a spálenou tvárou. Ako sa neskôr hlavná hrdinka Nancy dozvedá, človek v snoch je Freddy Krueger a v minulosti bol masovým vrahom detí, ktorému sa krutým spôsobom pomstili ich rodičia. Freddy však vraždí aj naďalej a to prostredníctvom nočných môr. Nancyni priatelia postupne hrozným spôsobom zomierajú. Čaká príšerná smr počas spánku aj ju?

Zaujímavos: Film sa natočil za vežmi krátky čas, presnejšie to bolo len 23 dní. Bolo použitých 2270 litrov falošnej krvi.

The Sixth Sense

The Sixth Sense – Šiesty zmyselPsychológa Malcolma Crowa postihne nepríjemný zážitok, keď sa ho jeden z jeho bývalých pacientov pokúsi zabi uprostred Malcomovej oslavy úspechu v kariére. Pacientov dôvod bol jednoduchý – psychológ mu vraj vôbec nepomohol. O rok neskôr sa to Crowe snaží napravi a chce pomôc osemročnému Coleovi, ktorý má rovnaké problémy, ako jeho starý pacient. Chlapec najprv psychológovi nedôveruje, ale nakoniec mu prezradí svoje desivé tajomstvo. Vidí mŕtvych žudí!

Zaujímavos: Bruce Willis, ktorý je v skutočnosti žavák, sa kvôli filmu naučil písa pravou rukou. A vedeli ste, že Šiesty zmysel je len štvrtý horor, ktorý bol nominovaný na Oscara v kategórii Najlepší film?

Hellraiser

HellraiserLarry Cotton sa spolu s manželkou Júliou sahujú do starého domu, ktorý má Larry a jeho brat Frank vo vlastníctve. Frank, ktorý tu žil tesne predtým ako sa manželia nasahovali, kúpil tajomnú kocku, pomocou ktorej sa dostal do nevídaného pekla. Larry sa pri sahovaní poreže a nechtiac Franka oživí tým, že jeho krv kvapne na podlahu. Júlia Franka neskôr objaví, lenže ten ako človek zatiaž vôbec nevyzerá a aby sa ním stal, potrebuje ďalšiu žudskú krv. Julia je jeho dávna láska a tak sa mu rozhodne pomôc – do domu láka čerstvé mäso…

Zaujímavos: Režisér Clive Barker musel z filmu odstráni niekožko zvukov, aby bol horor vôbec povolený.

Predator

PredatorDruhá najslávnejšia príšera po Votrelcovi je jednoznačne Predátor. Akčný sci-fi horor rozpráva príbeh o skupine elitného komanda, ktoré má uprostred džungle oslobodi amerických vojakov z partizánskeho zajatia. Akcia sa podarí, lenže v džungli ich čaká ďalší nepriatež – tajomný neviditežný lovec z vesmíru. Zdá sa, že ani plne vyzbrojená jednotka nemá proti tomuto inteligentnému monštru šancu a jeden po druhom sú ako trofeje sahovaný z kože. Predátor svoj ohyzdný vzhžad odhalí až v záverečných scénach, ale kto by už dnes nepoznal jeho výzor.

Zaujímavos: Predátor pôvodne vyzeral ako obyčajná béčková príšera z jedným okom. Nakoniec jeho vzhžad stvoril Stan Winston, ktorý tiež vytvoril aj vzhžad votrelcov.

The Omen

The Omen – Satan prichádzaOmen, alebo aj Satan prichádza, je klasický horor z roku 1976, ktorý má tiež svoj rovnomenný remake z roku 2006. Ten sa však už nepovažuje za také kvalitné filmové dielo ako jeho predchodca. Politik menom Thorn si adoptuje malého chlapca Damiena, s ktorým nie je všetko v úplnom poriadku. Pri jednej rodinnej návšteve v ZOO sa zvieratá idú z Damiena agresivitou zblázni a okolo chlapca sa vyskytujú záhadné úmrtia – ako napríklad jeho pestúnka, ktorá pred samovraždou na jeho oslave narodenín vykríkne „Robím to pre teba, Damien! Milujem a!“. Thorn tuší, že musí niečo urobi. Rozhodne sa vypátra chlapcovu minulos a okolnosti jeho narodenia. Zisuje ažko znesitežnú skutočnos – Damien je vtelením samotného Satana.

Zaujímavos: Natáčanie sprevádzalo množstvo podivných udalostí a nehôd. Hercom, členom štábu, či žuďom, ktorí mali s natáčaním niečo spoločné často hrozila smr, boli zranení a niektorí za podivných náhod zomreli.

Saw

Saw – Hra o prežitieKým nevyšli ďalšie štyri pokračovania tohoto kultového filmu, bol Saw považovaný za originálny a vydarený hororový thriller. Tým je samozrejme aj teraz, avšak zbytočné pokračovania mu tento status trochu kazia. Dvaja muži sa prebúdzajú pripútaní v neznámej miestnosti, pripomínajúcu kúpežňu. V jej strede navyše leží mŕtvy muž v kaluži krvi. Nepamätajú si čo sa stalo, ani nevedia, aký je dôvod pre zvrátenú hru, ktorej účastníkmi sa práve stali. Čaká ich najhoršia a pravdepodobne aj posledná noc ich života.

Zaujímavos: Keď Amanda hžadá kžúč v žudskom tele, v skutočnosti sa prehrabáva v prasačích vnútornostiach.

The Exorcist

The Exorcist – Vyháňač diablaVyháňač diabla – to je slovenský názov pre film o 12-ročnom dievčati Regan, u ktorej sa začnú prejavova príznaky nejakej podivnej choroby. Jej vzhžad a duševná stránka sa stále zhoršuje a postupne sú doktori aj psychológovia v jej prípade bezradní. Regan sa totiž vznáša nad postežou, masturbuje s krížom, jej hlava sa otáča dookola a jej hlas má hrôzostrašnú podobu. Jej matka preto povoláva na pomoc kňaza. Je jasné, že dievča je posadnuté diablom, ktorého treba z jej tela vyhna.

Zaujímavos: V čase, keď bol film vypustený do kín (1973), muselo by mnoho žudí ošetrených, pretože v kine odpadávali, zvracali, alebo dostávali hysterické záchvaty. Vo Vežkej Británii bol horor dokonca zakázaný až do roku 1999.

A čo ďalšie horory?

Na svete je určite mnoho ďalších skvelých a strašidelných hororov, zoznam som však obmedzil na tie, ktoré som osobne videl. Ak si myslíte, že do tejto 25-ky patria iné snímky, alebo by ste divákom odporučili ďalšie hororové diela, podežte sa s nimi v komentároch! Každopádne dúfam, že ste si v tomto zozname našli svoj obžúbený film, prípadne som Vám ponúkol kvalitné tipy na horory, ktoré Vás dokážu vystraši.

pošli do vybrali.sme.sk | vytlači článok |

Komentáre k textu:

Formulár pre nový komentár
[1]
ivan mejl 31. 5. 2009 Ne 20.35

http://www.imdb.com/…e/tt0256009/ velmi dobry spanielsky horor..

[2]
blabla mejl web 1. 6. 2009 Po 00.07

Chcem len upozornit autora, neviem ci to je vedome tak napisane alebo nie, ale davat Stanovi Winstonovi autorstvo vzhladu Aliena je minimalne nevedomost a maximalne arogancia (aj ked nevedoma). ALIEN vychadza z dielne pana Gigera a ignorovat tuto skutocnost je minimalne nehorazne :)) ved posudte sami http://images.google.com/images?…

[3]
Peter Kincel mejl web 1. 6. 2009 Po 02.09

[2] blabla: V článku nie je napísaná úplná pravda a píšem, že „Nakoniec jeho vzhžad stvoril Stan Winston, ktorý tiež vytvoril aj vzhžad votrelcov“. Takže ďakujem za vecnú poznámku a trochu to upresním: Pôvodného Votrelca navrhol H. R. Giger a jeho Alien sa objavuje, aj keď len v náznakoch, v prvom filme od Ridleyho Scotta. V pokračovaní od Jamesa Camerona je však design votrelcov iný a práve votrelcov do dvojky navrhoval Stan Winston (pôvodný Alien vraj nebol úplne dokonalý). Takže na tom ako dnes Votrelcov poznáme majú zásluhu obaja páni, aj keď Giger má tie zásluhy samozrejme väčšie (navrhoval aj tie strašidelné kulisy v jednotke). Ďakujem za upozornenie, snáď som to uviedol na pravú mieru ;-)

[4]
gee mejl 1. 6. 2009 Po 10.42

Good one: El orfanato (2007) Link: http://www.imdb.com/…e/tt0464141/

[5]
solaco web 9. 6. 2009 Ut 11.28

Vežmi dobrý výber filmov :)

[6]
The Exorcist 9. 6. 2009 Ut 20.14

Podla mna je najlespi vyhanac diabla (stary) The Exorcist Masaker… ODPORUCAM POZRIET NA 100%

[7]
palo 16. 10. 2009 Pi 20.20

EVIL DEAD …klasika…super kamera

[8]
g-RAPfruit mejl web 2. 3. 2010 Ut 15.40

Podla mna je NAJ 3:15 Zomrieš…

[9]
Kikushqa00 mejl 21. 7. 2010 St 18.14

uplne najlepši je podla mna 28 tyzdnov potom … :)

Viper mejl 21. 7. 2010 St 18.19

Myslím, že by si tu mal ma aj Wrong Turn (Pach krvy) všetky 3 časti, ale podža mňa tá prvá mala čo do seba

bloodheco 8. 9. 2010 St 15.28

Ako je vobec méožné že tu chýba texaský masaker a hallowen

zana2000 mejl 27. 9. 2010 Po 12.49

Ten kto sa rada bojí a pozerá horory,tak tieto čo si tu dal to je len slabý odvar.Nehovorím,že sa to nedá pozera ale nič moc

dominika 29. 9. 2010 St 10.18

ja som v minule pozerala kruh a myslela som si že to bude strašidelne ale bolo to o ničom možno je dvojka lepšia

Miška 31. 10. 2010 Ne 14.50

počujte a čo takto Jeepers Creepers? jednotka aj dvojka je sila!!!

adusa mejl 1. 11. 2010 Po 18.49

musim povedat,ze skoro vsetky az na nejake 3 ci 4 filmy som videla. Podla mna velmi dobry vyber,osobne sa najviac bojim The Exorcist. Dik autorovi za vyber ;)

ferkobukvicka 4. 11. 2010 Št 21.24

filmy vybrate ok az na tie trapne japonske chujoviny co vyliezaju dake rozmocene decka z telky a plazia sa po zemi neviem ako sa to volalo ale videl som asi dva japonske horory a stacilo mi. keby mi vyliezlo z telky dake rozmocene decko tak ho kopnem do hlavy a vyhodim z okna :D

majo mejl 6. 11. 2010 So 19.38

U mňa jednoznačne kražuje Alien. Tento film má 31 rokov, ale stále sa radí medzi najlepšie sci-fi horory ked nie najlepši.

Linduska mejl 9. 11. 2010 Ut 00.51

Mme sa paci tvoj vyber a par filmov je mojich oblubenych.Este dobry horror je aj Sedem ak sa to berie ako horror potom V moci diabla (Exorcism of Emily Rose),Paranormal Activity,The Collector a urcite je ich viac len si neviem spomenut ;p

dehonest mejl 24. 11. 2010 St 00.04

počujte, deti, ja sa tu divím, kožkí z vás nevedia oceni také psycho horrory, ktoré majú práve naozaj hodnotu, ako to napr. urobila dominika, keď nepochopila KRUH. inak, také filmy ako alien vôbec nepovažujem za horror, pch… čisté sci-fi. čo tak poltergeist, to je super klasika, ešte aj teraz. a čo sa týka alien, to sa týka aj predátora, veď je to smiešne :DDD. dáva to do jedného vreca s horrormi. REC bol fakt prekvapením. inak, ja uznávam Blair Witch Project, ale to je naozaj len pre fajnšmekrov, i keď je zaujímavé, že pri 40 000 dolárovom rozpočte zarobil len v USA 200 000 000 dolárov. ale na taký film treba ma obrazutvornos, fantáziu a IQ. jednoducho, dnes sa natáča minimum dobrých horrorov, samé efektíky, kde sú staré roky 70/80, aj keď som ich nezažil.

FILIP KOTLAR 25. 11. 2010 Št 18.19

TAK ZE NAJLEOPSIE SU FILIMIO GTIETO HORI MAJU OCI, ZALITE KRVOU PACH RVI

lucia 12. 12. 2010 Ne 14.23

Dobry je aj SIROTA a NEZVRAZNY OSUD

anonym 15. 12. 2010 St 19.09

podla mna naj je smrt prichadza v bielom – odporucam kuknut … :D

miska 18. 12. 2010 So 20.17

Najlepšie horory natáčajú jednoznačne Španieli.. Sirotinec alebo Faunov labyrint sú čisté psycho filmy, ale po ich pozretí máte nezabudnutežný zážitok!!

Barbara 22. 12. 2010 St 13.22

Ďakujem autorovi za skvelý výber, ako vidím od začiatku si sa rozbiehal a niektoré zaujímavosti (napr. pri Rosemary) ma dostali :) no nechápem pár žudí, ktorí očividne ešte nedozreli na to, aby ohodnotili dobrý horor a preto nemajú na viac, ako si pozrie scary movie. Dobré horory sa pomaly ale isto strácajú z kín a už je len naozaj málo filmov, ktoré stojí za to vidie. Milujem horory, ktoré idú na psychiku, odporúčala by som aj zrkadlá, exorcism of emily rose, ktoré mimmochodom išlo nedávno na dome :), nenarodení, milý film, ktorý pripomenie mnoho strašných vecí, blair witch sa mi páči, rec prekonalo očakávania a musím poveda, že pá krát som sa naozaj strhla .. obdivujem elm street nikdy som neverila, že niečo čo už má predsa svoje roky môže by také dobré :) celkom sa mi páčila aj izba 1408, dobrý nápad, ale niektoré scény boli skôr komické .. dobrý horor je aj Shining, krváky a sci-fi ma nejako neberú .. To je asi všetko, čo by som mohla komentova, niektoré horory z výberu som nevidela, takže si ich určite čo najskôr pozriem..

fds 6. 1. 2011 Št 15.10

Stiahni mi ma do pekla je uuuplne naj :)

Tomas fuksa mejl 7. 1. 2011 Pi 14.27

Sawko ma zlu povest??? Vam musi dobre jebat…

Pusinka mejl 22. 1. 2011 So 19.24

Podla mna nocna mora na elm street ..... je totalne trápny film . Ak tento film nazvat hororom tak to už je sila … =) podla mna SAW -všetky časti ja milujem su fakt skvele vždy ta dokažu prekvapit a ten herec tam je uplne skvely zo začiatku je s neho velka svina ale nakoniec zistíš opak … :)Dalej HOSTEL 1 HOSTEL2 vyborne … :)Potom 13 duch – velmi dobry ..:)Kruh … a to su vsetky ktore ma zaujali :)A ten sirotčinec to nie je ani horor … tieš dobrá trapošinka :) 3:15 ZOMRIEŠ vobec ma nezaujal možno iba trochu … viete nemám rada americke sračky … a dobrých hororov je velmi malo …!

momuliqqqqqaaaaaa mejl 4. 2. 2011 Pi 13.21

uuplne mrtnyyy je ten horor saw je tu super horor radim kuknite si vsetky casti!!! :D

paulinka mejl 4. 2. 2011 Pi 14.10

ked niekto napise, ze hostel je dobry horor, tak podla mna nevie, co je horor.. ano, pre mna to bolo zaujimave, komedialne. nie hororove.. Paranormal activity… podla mna… posledny horor, co som videla a stale na neho spominam, ako na dobry horor. A nocna mora z elm street, tak to je podla mna naj horor svojich cias!!!

lubek mejl 5. 2. 2011 So 10.35

Evil Dead, Demons, Halloween, alebo taká Carpenterova Hmla. Ale jednička je samozrejme scariest movie of all times – The Exorcist

Melani mejl 13. 2. 2011 Ne 10.25

Ale no táák-toto su síce horory ale dos oničom.Zvl᚝ ma prekvapil ,,horor" paranormal activity…Tak to je ozaj blud…Hory majú oči je kvalita rovnako ako saw…

Iwusha mejl 14. 2. 2011 Po 09.14

Saw je skutočne perfektný…odporúčam :))

zoolander mejl 23. 2. 2011 St 10.32

bol som velmi potešený ked som v tomto zozname nasiel film Jazero smrti…milujem horory s dobrou atmosferov pri ktorych po dopozerani este nejaky ten cas rozmyslam nad dejovou liniou celeho filmu… no mne v tomto zozname jednoznacne chyba nervy drasajuca snimka Sirota … alebo trosicku inak posadeny horor Stiahni ma do pekiel… :) mozem vrelo odporucat..... ps: Saw a jemu podobne horory kde vytecu potoky krvy a pripominaju skor detailnu pitvu,su podla mojho nazoru pre psychopatov… :D alebo mozno len neviem ocenit stary dobry krvák…:D

Natally :) 24. 2. 2011 Št 15.31

niektoré som videla horory..no myslim si,že sa bojim pri všetkých :D ..ale čo narobim,ked pre mna to je strašidelné.. xP ..rada pozeram horory hlavne s priatelmi-(to je moje,na naodeninovej oslave) a potom v škole spominame…fú to je paráda ..ale strach tu mám jasny… :P

Reho mejl 10. 3. 2011 Št 15.31

No, čím by som začal…asi tým čo mnohý už spomínali, že sa tu objavujú niektoré filmy, ktoré by som horormi až tak moc nenazýval (patria do inej kategorie)…Vačšina z vás tu básni stále o tom istom – americkom! Čo ta skúsi pozrie filmíky aj z inej produkcie ako len americkej… Trebaz moji oblúbenci francúzi – Martyrs, Frontiers(Hranice smrti), Aĺinterier(Inside-Uvnitř)… skúste čeknu toto a uvidíte:)

Mišiak 14. 3. 2011 Po 22.34

Videla som vetšinu z tých hororov ale najlepší je rec :)

zoolander mejl 18. 3. 2011 Pi 21.43

Rec ma bohvieako neoslovil…zdalo sa mi to vsetko okolo nerealne…a take nedomyslene…proste B ckovy horor.....

zoolander mejl 21. 3. 2011 Po 23.59

Reho…prave som dopozeral Martyrs…a poviem ti ze este som zvratenejsiu blbost nevidel…a priznam sa ze stoktrat som xel ten film vypnut no nedalo mi to,lebo som cakal na konci toho filmu nejake vysvetleni toho vsetkeho nezmyselneho az choreho tyrania ludi…cakal na nieco co by ten film zachranilo…no nestalo sa tak…ziadne napatie…len ubohe tyranie kombinovane pripominajuce hodiny pitvy .......len dement moze pozerat tento film 2 x......

Ďoďino :D mejl 23. 3. 2011 St 13.19

Najlepší horor ktorý som videl je Hallowen to je hnustné … :D

Miuška 30. 3. 2011 St 10.25

Takže každý si predstavuje dobrý horor … neako ináč :) pre mňa neznamená nočna mora na elm street nič je to úbohy starý film ktorý ma strašne nudil … chodil tam neaky starý krivý dedo ktorý sa tam len prechádzal a naháňal malé deti .. podla mňa je to na smiech … Ďalej kruh 1 sa mi zdá by celkom zaujmavý ale nič moc …nieje tam nič nové … a nič drastické … :D všetko sa točí okolo kazety … Potom saw 1 2 3 4 5 6 7 … vyborný film všetko tam je tak dôkladne vysvetlené a proste tak šokujúce :D odporúčam :D a podla mna tento horor nikdy nebude a ani nemá zlu poves :D skvelý horor je aj napr. Hallowen :D velmi zaujmavý :D taktiež čínske sračky nemusím váčšinou su tam úplnevymysli ktoré nedávaju zmysel … a proti hostelu nemám nič je to skvelý horor … aspoň podla mna a ešte k tomu je natočený na slovensku aj v cesku … :D ten sa mi vážne páčil … potom napr. The exorcist je vyborny … :D som teraz zvedavá na jeden horor ten REC no idem to kuknu …dúfam že tu ešte niečo prihodíte teším sa aojte

Ninii 30. 3. 2011 St 16.41

Horor Hannibal (Mlčanie jahniat) odporúčam len pre silné povahy. No horor je to kvalitný

nika 3. 4. 2011 Ne 09.17

nechápem ako si môžete mylsie že hostel alebo saw sú jedny z najlepších hororov…je mi jasné že každý má svoj vkus ale čo sa vám na tom páči? veď tam sa nie je čoho bá, sú to len nechutné scény s litrami falošnej krvi

Altarius 11. 4. 2011 Po 22.16

Veža názorov a veža ´´hororov´´… ja by som dal do povedomia POSLEDNÝ DOM NAźAVO …bol tu zmienený aj SIROTINEC, vraj nič moc, ale ja si to nemyslím, tiež si v ňom nájde každý to svoje… Aj taká KARANTÉNA (REC) ma zaujala, priznám že ma pri nej zopár krát trhlo… Horory tipu Elm Street, nepovažujem až tak úplne do kategórie tých pravých hororov, ale komédie to niesu. Mám rád napríklad klasickejšie horory ako CHATA,…LESNÝ DUCH,…TEXASKÝ MASAKER,…PIATOK 13-teho,… Každý máme tie svoje ´´naj´´ horory ,takže Vám všetkým prajem príjemné zimomravie pri pozeraní tých svojich TOP hororov. Majte sa :-)

fekalista 14. 4. 2011 Št 19.48

exorcist sa vam moze pacit dovtedy, kym nieco podobne nezazijete :-) nebol spomenuty film- Shutter. dobra je povodna japonska verzia. Poslednych 10 rokov som bohuzial nevidel ziadny dobry horor. Neznasam sceny „vrah vybehne z oblasti mimo zaberu“.Mam rad, ked sa hroza pomaly blizi, stupnuje. co mi poradite???

inkanka 16. 4. 2011 So 21.05

aj ja mam velmi rada horory, preto napisem este zopar, ktore neboli spomenute, mozno si najdete medzi nimi aj vy daco: Pustina, Slunovrat, Boogyman, Candyman, Bunkr smrti, Cabin fever, Clona, Doom, Houbicky, Kaw, Katakomby, Kruta /alebo krvava/rasa, Krvava sklizen, Zlovestne ticho /velmi dobre/, Ruiny, Psi vojaci … atd.

inkanka 16. 4. 2011 So 21.35

a este ma napadlo, videl niekto film Ludia pod schodami ?

Janulka mejl 21. 4. 2011 Št 12.58

Jednoznačne the best:

 1. Rituál (The Rite)
 2. Sirota (The orphan)
 3. Paranormal activity 1
 4. Paranormal activity 2
 5. V moci diabla (Exorcism of Emily Rose)
 6. Zrkadlá 1 (The mirrors 1)
 7. Zrkadlá 2 (The mirrors 2)
 8. Pach krvi (Wrong turn)
 9. Stiahni ma do pekla (Drag me to hell)
 10. Psycho 1,2 (with Anthony Perkins)

Môj názor…

peter 24. 4. 2011 Ne 20.35

pozrite si piatok 13. stoji to za to alebo krvavy valentin a best horor je neviditelne zlo

dusler 2. 5. 2011 Po 11.31

taktiez este tu nepomenuty je dobry diabol alebo nenarodeni, takisto dost psycho je stvrty druh… ale najlepsie horory su aj tak scary movie 1,3,4 a zombieland.. :)

Tom32951 mejl 6. 5. 2011 Pi 18.01

Pozrite si Nenarodení (the unborn ) alebo Paranormal Entity … to su velmi dobre horory

blackandrej mejl 8. 5. 2011 Ne 13.38

Jednoznacne horor z roku 2010 Insidious. A potom statre horory ako napr Dum u hrbitova, Hellraiser 1,2. Mrtva jama

janka mejl 14. 5. 2011 So 13.57

ja mam rada skor pscho horroy. take niečo ako hory maju oči a ostane japonske somariny ako tu už bolo spomenute su na smiech :) 4 druh bol dobry

kikč 17. 5. 2011 Ut 16.56

Exorcizmus emily rose,insidous a 30 dní dlhá noc sú dobré horory!

matka 24. 5. 2011 Ut 19.57

Boze vy tu riesite ine hovadiny :D kazdemu sa paci iny horror tak prosim ostastny drzte klapacky a nejebte do tych ostatnych co maju radi ine..jasne? a tiez by ste nemuseli jebat do autora pretoze sa snazil, neviem ako by ste to urobili vy!!! urcite nie bezchybne! nabuduce bude dobre ak sa len podakujete :)

DDDD 30. 5. 2011 Po 19.29

napisali by ste mi sem prosim dake horory so zombie , tie su moje oblubene nieco ako resident evil, usvit mrtvych , sumrak mrtvych , zem mrtvych ,28 tyzdnov a dni potom ale urcite nie ako napriklad fido to je najvacsia blbost aku som kedy videl

belo mejl 31. 5. 2011 Ut 20.30

je to slusny vyber ale cudujem sa ze tam neny HALLOWEEN, PPIATOK 13, VALENTINE a najviac sa cudujem ze tam neny a ani nikdo nespomenul VRESKOT 1. 2. 3. a TAJOMSVO MINULEHO LETA a co sa tyka mojho sytylu najlepsie horory su klasiky vrach s maskou a nozom

džuška mejl 3. 6. 2011 Pi 09.37

TEXASKý MASAKER A WOLF CREEK !! a ešte SILENT HILL…moja trojka :)

džuška mejl 3. 6. 2011 Pi 10.02

a už ked spomínate druh hororu ako exorcista , tak horor Stigmata je wrrrrrrr ! :)

Cradlacka mejl 8. 6. 2011 St 22.57

Tak pozrela som si zoznam a asi 3 filmy odtial som nevidela.. horory pozeram asi tak od 10 rokov (teraz mam o desatrocie a dake drobne viac) a nikdy som za horor nepovazovala veci ako SAW (ktory podla mna zdravy clovek nedokaze pozriet bez toho aby si polku filmu nedrzal dlane pred ocami, lebo je to zvratene a nechutne -nie strasidelne), ci HOSTEL (ako to bola taka lacna traparna ze hoci neznasam krvave sceny lebo nemam rada nasilie na tomto som sa rehotala od 15 minuty do konca), MASAKER motorovou pilou nula bodov (jasne utekajme cez pradlo na zinke urcite…) a tymto veciam podobne, kde krv z cloveka strieka ako voda zo zharadnej hadice… jediny kvalitny „klasicky vrazedny“ film (lebo ani to by som neoznacila ako horor) je Vreskot 1–3. Inak mam rada skor ducharcinu, ale aj tam sa najde par lacnych kuskov.. Naj horory podla mna (ktorych som sa fakt bala): The exorcist, The exorcism of Emily Rose, Paranormal activity, Nenavist, The Blair witch project (ale len 1– 2 je des).. Ale kvalitne snimky su aj 1408, Hellraiser (nie vsetky z tych 7), Americka kliatba bola zaujimava, Dracula z roku 1992 (s K. Reevesom), ked som bola mala mala som rada Zamok hrozy.. a tak.. a urcite je ich viac ale nespomeniem si teraz :D

simona mejl 13. 6. 2011 Po 17.08

pozrite si aj pach krve. 1 je o ničom, 2 je lepšie ale 3 pach krve 3 si pozrtite to je haluz. su v pach krve 1 až 3 haluzny kanibalovia z lesa čo zabiju a zožeru kazdu živu vec čo v lese objavia :) ( su smiešny ty kanibalovia, smiešne sa smeju a nazyvaju sa šialený vidláci z lesa alebo lesne zrúdy ) :) :)

Lacike 13. 6. 2011 Po 19.21

Za mna: Symptom Pandorum,dokonca ma raz aj trhlo:D a este Hmla(prvych 20min preskocit)

Reapper 27. 6. 2011 Po 15.44

takisto mi tu chýba niečo z klasiky…halloween, texaský masaker a vreskot sú horory, na ktoré v žiadnom prípade netreba zabúda

dracica mejl 28. 6. 2011 Ut 20.38

ako tieto horory nebolo nic moc.. cakala som ze to bude lepsie ale ani nie .. a saw ? to neni horor to je psychologicke .. to akoze ako sa rezu a podobne kraviny ? to ma ma ako nastrasit hey , .. hm tak to asi nie .. nabuduce skus te nieco lepsie ktore stoji za to a ma páru .. D

Kristina 30. 6. 2011 Št 14.31

Same clanky ale ked to chcem pozerattak sa to neda naco mi potom vediet ze ma to vistrasi ked si to nemozem ani pozriet to je fakt blbist potom

mato mejl 30. 6. 2011 Št 16.55

ako tiez dobre filmy su – unborn,insidious,prowl,28 tyzdnov po tom ,uvit mrtvych aa este by sa nasli :D

roriaaan 3. 7. 2011 Ne 18.21

Mne tu chýba texaský masaker.nedávno som videla texaský masaker počiatok z roku 2006 myslím, ale ten nebol lepší ako ten prvý. velmi sa mi páčia tiež všetky diely final destination a strašne by som chcela vidiet nočnú moru z elm street z roku 1984,lebo som počula že omnoho lepšia ako remake.inak ale vidite ten paradox ? ako tu pišeš aj Ty,hohory zo 70–80 rokov nemaju take užasne rozne efekty ale stále ostávajú horormi a to dobrými horormi a ako doba plynie,pokrok v technike a bla bla bla…horory sú plné roznich efektov ale su na nič. nudíím sa a je to odflaknute.remake by mal byt lepší ale vo vacsine pripadov to tak nie je .takže asi tolko.:)

sima 8. 7. 2011 Pi 13.53

ja som videla nočnu moru z elm street hroza :) sa mi o tom aj snivalo jojjjj :D

bubak 14. 7. 2011 Št 18.23

The Experiment, Smrtíci temnota,Tunel smrti,Grindhouse Planeta teror, Ozveny mrtvych,Temne patro , Reeker : Na půl cesty, Zombieland, Stigmata, Perkins 14, Návrat žive smrti 5, Nemrtví (Mutants)

niki 15. 7. 2011 Pi 10.08

niektore horory od vas som si pozrela a celkom usli..no ja viem kazdy ma iny nazor na horory ale podla mna su dobre psycho :) 3:15,Clona,Kruh,paranormal,ju-on,insidious,nenavist,1408,shut­ter,s exorcismom,Obrat,Exorcism of emily rose,Orphan,Rec-uslo :) atd..

mariska 19. 7. 2011 Ut 18.03

ja som videla vela hororov aj som tu niektore nasla ale najzaujmavejsi bol asi : ŠTVRTI DRUH …(hovorim najzaujmavejsi nie najstrasidelnejsi preto lebo kazdeho vistrasi nieco ine a mna vistrasilo viac hororov nie len tento ) …ak ste si ho niekto pozreli rada bi som vedela vas nazor : pokec: mariska-o_O … :)

Tinka mejl 20. 7. 2011 St 15.30

celkom fajn výber…väčšinu som videla..osobne mám zo spomenutých rada saw..ale neradím ho vôbec medzi horory…je to skôr thriller alebo proste krvák..no nie lacný ako hostel..jeden z mála pri ktorom sa to všeto vie zvrtnú ako pri detektívke a na konci jednej časti ked zomrela hlavná dobrá postava a bol koniec..som ostala s ustami otvorenými ..čo sa mi často nestáva :D..krváky ako elm street…texaský masaker..či hory majú oči..alebo nebodaj pach krvi..sa dajú..no to by malo ma osobitnú kategóriu – nechutné horory..kde sa bojíš toho komu odpadne hlava a vylezú črevá :D..mám rada aj zombíkov..ale tiež to nepovažujem za pravé horory..akurat obdivujem ako vedia by dobre neikedy spravení :D..ale tých 28 dní potom bol celkom fajn zombie film…čo sa hororov týka..mám rada duchárčiny.. a psycho..neviem či je to horor..ale shutter island ma zaujal…aj ten štvrtý druh..bol taký znepokojujúci trošku..paranormal activity nič moc..pretože čím viac od filmu očakávam tým viac som sklamaná..a zrovna toto bolo ospevované do nebies..raz som nejakou náhodou pozerala divný film..bol to určite japonský..totalne psycho..tehotná ženská mala akési preludy…ale ten film som pozerala celý až do konca s otvorenými ústami…japonci sú podža mňa strašidelní sami o sebe :D:D…takže ak dobrý horor..žiadny americký vreskot či neviem aké masakre..skúste zistit na čo spravili remake..a pozrite si originál…

Dada mejl web 22. 7. 2011 Pi 11.17

Super horor je aj Sirota !! Je o dievšati ktorej sa zastavil rast a je v psychickom ustave. Pride do rodiny a snaži sa ziskat muza a nna konci tohto hororu ho zabbije .

Boba 22. 7. 2011 Pi 16.35

V moci ďábla

chester 1. 8. 2011 Po 12.04

vsetci maju dobre nazory viac ludi viac chut.. netreba niekoho nutit aby sa mu pacil horor a ked sa paci nam.. podla mna (moj subjektyvny nazor) horor by mal byt trosku aj na zamyslenie sa tak trosku psycho… podla mna kvalitne psycho maju Frantíci a tak zauimavy horor je aj noc s nabrusenou britvou…pri tomto filme cely cas neviete kto je vrah ..iba si to myslite ale az na konci zistite kto to skutocne je… alebo spomenul by som katakomby?? teez super vec z tohto statu.. odporucam.. ale nezarucujem ci sa bude pacit pretoze viac ludi viac chuti… :)

Katy 6. 8. 2011 So 15.29

V horore Jazero smrti som žiadneho vraha pobehujúce v smiešnej maske veru nevidela …nepriatelia su jedine banda detí … alebo som to nezastrehla ??

Peter Kincel mejl web 7. 8. 2011 Ne 17.45

[74] Katy: Veď o tom v článku aj píšem, že tam žiadny vrah v smiešnej maske nie je, len tie deti :)

mariah 9. 8. 2011 Ut 17.17

Ja odporúčam Mučedníci, inak ostatné horory, tipu jedna miestnos, jedna obluda, kopec krvi sú o ničom. GAG sa tiež dal, ale je to taký nízkorozpočtový film :)

gazdabobo mejl 15. 8. 2011 Po 19.31

mne sa k celku okrem kultovek „nenávisti“ dost páčia „démoni“, ktorý mi tu chýbajú

maa 17. 8. 2011 St 13.31

kadečo sa tu dáá dočíta :-) ale veža ludí si neuvedomuje že suu krváky a kadejakee psychologickee horory ktoré treba vedie pochopi ,, a odkedy je scary movie horor?? je to trápna komedia .) ale najlepšie je ajtak trilogia pach krvi, sirota, the exorcist sa tiež dá ale kúsok nudnee a podla zbytočne natiahnute :-)

baltho mejl 22. 8. 2011 Po 02.39

SAW nie je horor omfg … vy kde zijete ?? ani raz som sa nezlakol a som videl 6 casti .. toto si pozrite grave encounters, insidious, the ward, stake land, Chain Letter, Let me In, Shutter Island, i spit on your grave, the thing… a tesim sa na noveho fantomasa, snad to bude mat daco do seba

zetor203 22. 8. 2011 Po 05.59

Tak ja som na psychologické horory, ked som bol menší tak vtedy šli Ring a The Grudge… Na ring-u som sa v kine nakoniec smial jak šplhala hore s tej studni :D Potom som natrafil na Americké verzie the Grudge a tie osobne mi pripadali lepšie… a lepší od nich som asi ani nevidel… Potom boli v pohode čo sa dali pozre ešte Mirrors, Room 205, atď… ale aj Final destination je dobré aj saw sa mi celkom páči… no najviac som sa smial ked som stiahol Príšeru zo šatníka :D Už sahujem čokolvek aby som ukojil chute po dobrom horory, no okrem The Grudge vo mne nezanechal žiaden také spomienky… čo už, ale inak dobrý výber ;)

Domca 27. 8. 2011 So 22.52

Shutter Island sice horor nie je ale podla mna je to velmi dobry film ktory sa oplati vidiet.. co sa tyka hororov tak tych je tu spomenutych velmi vela ale mna naozaj najviac zaujal ten 4. DRUH ten odporucam… ale pacit sa bude asi len tym ktori maju radi horory podla skutocnej udalosti a su si na konci aspon trochu neisti ci to nemohla byt pravda potom je to film na porazenie :D inak to nebude mat svoj efekt

krajčí mejl 29. 8. 2011 Po 13.45

Paranormál Activity 2 :P to je naj :D :D :D

alexis 31. 8. 2011 St 19.22

carrie,deti kukurice,alien,detská hra,vreskot,to,pirana,čelisti,bloody marry christmas,Černé Vánoce,antikrist,28 dní po tom

dadka mejl 5. 10. 2011 St 00.01

Podla mna je dobre paranormal activity 1,2 a entity

bugattii 12. 10. 2011 St 21.55

Ved si len predstavte, že by sa nám všetkým páčil jeden a ten istý horor,no o čom by sme si písali:-) Ešte že ich je tolko!!! Okrem tých čo tu boli spomenuté, (vela z nich su fakt dobré:-))),by som si dovolila upozorni ešte na Houbičky,Noc s nabrúsenou britvou,Výheň a The Creep(Metro). Akurát som si stiahla Necromentiu,tak som zvedavá:-)

som umreá web 22. 10. 2011 So 22.03

čosí The Exorcist je aj naj úžastnejší na svete :*

nikita 30. 10. 2011 Ne 13.01

Ahojte podža mňa je dobrý horor aj I spit on your gave.Oplatí sa pozrie :)

carmenka mejl 31. 10. 2011 Po 00.06

celkom slušné komenty, kopec filmov spomenutých, ja osobne som ešte nenašla film, ktorý by mi navodil strach…na Sew som sa pozerala s otvorenými očami, no v skutočnosti odpadávam s kvapky krvi…hehe ja možno potrebujem niečo desivé zaži na vlastnej koži, nie cez obrazovku…všetko od Saw až po paranormal aktivity sú rozprávky na dobrú noc…len sa ako čudujem, že nikto nespomenul starú dobrú klasiku alá Alfred Hitckoch…síce nič desivé, horor ažko, no také Vtáky patria k mojim obžúbeným filmom…Lucio Fulci – vraždiace bábiky…klasika ale humus film, ktorý odporúčam sú kanibaly…ak už chcete ozaj niečo, čo skutočne existuje…

kapo mejl 5. 11. 2011 So 00.12

U mna je jednotkou medzi horormi Paranormal aktivity

Zuzka-žužu web 5. 11. 2011 So 16.51

kruh som vydela 1 a 2 .. nieje to hrozne .. ale je to trochu drsne .. ako vyzeraju ti zabyty :( .. kruh1 je strasidelnejsi nes kruh 2 .. :) vam povem :) a ked si to pozrete .. ja som sa mesiac bala .. ze ma pride zabit .. ale uz som si uvedomila ze to nieje pravda ze je to len vymyslene :)

xXx 5. 11. 2011 So 20.09

aj serie Resident evil alebo Silent Hill stoja za pozretie

momo mejl 10. 11. 2011 Št 23.47

silent hill neni nejak extra dobre [wrong turn]-pach krvy 1–4 su good alebo odporucam kuknut film grave encounter alebo artocious

ttomass mejl 15. 11. 2011 Ut 18.52

grave encounter kruto dobry film najprv som ho pozeral sam a potom s kamošmi ale aj tak som niektore useky nevedel predycha :D

Draco mejl 16. 11. 2011 St 19.05

Nočná mora je moje naj. Freddy je najlepší :-) Ale chýbali mi tu napr. Demons, Phenomena, Evil dead. ja viem, že teraz sú na zasmiatie (mám na mysli efekty), ale vo svojej dobe to boli pecky. A vynikajúce sú Poltergeist, Exorcist, Omen, Sixth Sense, Friday The 13th.

alexis 17. 11. 2011 Št 13.32

detská hra (Chucky) ale aj klasiky od stephana kinga napríklad To-( moja nočná mora sú teraz klauni ) alebo horory od Alfreda Hitchcocka ,Neboj sa tmy(katie holmes)fakt kvalitný španielsky horor

pedro 17. 11. 2011 Št 19.20

pozrite si film The Tunel 2011 je síce s titulkami, ale predčí aj paranormal activity..

nika 19. 11. 2011 So 09.35

fúúúúúúú!!! no musím povedat ze na horory moc nejsom, ale niektoré z týchto si pozriem. a stym SAWom mas pravdu, keby to malo tak 1,2 diely v poho ale ne 7.. moj tip: pach krve 1 iba jednotka lebo dvojka je pokazena a zbytočne dlhá..Ale 1 je super!

lll 22. 11. 2011 Ut 19.55

najlepsie horory podla mna boli kruh (the ring), nenavist (the grudge).. nemam rad horory kde sa vzdy zlaknem ked sa zvysi hlas, paci sa mi nieco ako bol kruh, tam som sa bal cely cas a nie zvuku, ale obrazu, ktory bol naozaj velmi strasidelny. Hlavne to dievca.

Dobre horory boli tiez elm street, silent hill, nezvratny osud, pach krve, detska hra

Nebavili ma: blair witch, alien(scifi volovina), siesty zmysel

vynikajuca seria je SAW a vobec si nemyslim ze by ostatne casti neboli dobre. Vsetky su na jedno kopyto akkurat tam pozmenili predmety a priestory a vymysleli novu hru, ktora bola prakticky o tom istom – prezit. Scary movie boli peckove parodie, film SEDEM bol priemerny, troska nudny na moj vkus. Tieto filmy vsak za hororry nepovazujem. AK ma nieco napadne dopisem :)

wolf8885 28. 11. 2011 Po 21.56

kazdy mame nie priority a nemozeme vsetko nazvat horrorom ja osobne nemusim krvaky ako je halloween ci saw taktiez kruh m nezaujal viac som sa pobavil na parodii od scary movie ktoru milujem… niekto hore pisal ze ho nebavia maercke sračky a všetky americke sračky vymenoval kde tecie len krv a chcu v človeku vyvolat strach z toho ze okolo domu pobehuje nejaky maniak a vsetkych vrazdi a vzdy vie kde ste … s prepacenim dobra picovina … pozrite si take OKO ci uz origi alebo remake oba maju nieco do seba aj ked original je len jeden … tam nemate ziacne macety ani podobne picoviny a mate nenormalnu husiu kožu a to naozaj musi byt horor poriadny ..... osobne si pozriem v najblizsich dnoch ten sirotinec a par filmov z hlavneho vyberu ktore som nevidel … okrem toho predatora zaradit ako horror je tiez podla mna dost na hlavu … blair witch lepsi ako krvak no neohuri zo zaciatko suchoty potom sa to trochu rozbehne no ziadny happyend pre mna zo zimomriavkami .. japonske horrory nenavist a oko tie maju do seba … inac ta tvar ich syna neviem ci to je len nahoda a podobaju sa mi nejak japonci moc ale som ho videl v jednom bckovom filme ale tam to bol pod volantom a bolo vidiet len tvar bolo to divn jak nejaka priblba fotka len ale presny on

adam mejl web 8. 12. 2011 Št 17.34

mne sa z hororov najviac paci FREDY kruger a Halloween a aaj 3:15 neni zly tak isto texasky masaker-lenze to sa naozaj stalo

sportovec 11. 12. 2011 Ne 13.18

hovorte si co chcete, ja prezivam najvacsiu hrozu ked hraju nasi FUTBALISTI A HOKEJISTI… :))

peter mejl 12. 12. 2011 Po 14.17

Ono je to dost tazko hodnotit ktory naj horor.S kazdeho zanru by som vyberal. V kazdom zanry ako Zombie,Sci-fi,ducharina,dracula film,atd su top filmy. Osobne naj film vsetko o zombie ako Resident Evil,28dni po to,Demons vsetky diely. Sci-fi Votrelec,Predator,Vec,vesmirne lode horory. Zvieracie horory vsetko od shark ako celuste,3D shark,pirane filmy. Saw,hori maju oci,pach krvy atd klasika Aj Devil dobry film a obdobne ducharkse filmy.

Edward33 12. 12. 2011 Po 20.44

L ´Interieur -zabity francuzsky film odporučam …a nebola spomenuta klasika Brain Dead a Beyond The Limits…Antropophagus..komedie typu Doghouse a Shaun of the dead Ja len pretonze neboli spomenutee;-)

Janta 18. 12. 2011 Ne 20.38

ja horory milujem, ale po zhliadnutí Grave Encounters nemôžem nazbiera odvahu, aby som nejaký ešte pozrela, asi tožko k tomu :)

Lucia mejl 23. 12. 2011 Pi 09.33

myslím si, že nezvratný osud je dos o ničom. áno má to hlavu aj pätu ale ked je natočných 5 dielov o tom istom je to nič. Aj stiahni ma do pekla bolo dos nudne a vtipné. Horor ktorý som si pozrela a potom som sa bála ešte asi mesiac bol Paranormal activity. Bolo to dos dobré ( ak odrátam ten strach potom) … a myslím si že ešte Exorcista je naozaj strašidelný horor.. nevidela som ho a ani nechcem!… Aj tak si myslim že ide o to s kym a ako ten horo pozeráte. Ked kukáte uplne samy tak všetko príde strašidelné. ale pokial pozeráte s priatelmi ktorí si z toho urobia úplnu piču a smejete sa na tom nepríde to také zle :D takže ide len o dobru spoločnos pri fakt dobrom filme :)

Sisa mejl 26. 12. 2011 Po 13.05

Ja nechápem ako môže niekto Hostel nazva hororom. Je to len film, ktorý straší žudí pred takými psychopatmi ako v tom filme. O ničom inom tieto filmy nie sú. Horor ako Halloween je super, je to síce o zvrátenom chalanovi ale je to horor. Horor ako kruh je skôr pre slabšie povahy čo sa chcú večer pri popcorne bá, no pre tých čo horory berú ako normálny film a neboja sa by som skôr odporúčila Pád do tmy,Hory majú oči,Pach krvi.. a iné filmy na takýto štýl. Sawko nikdy nestratí svoje čaro, a kto tvrdí že je to blbos tak naozaj nemôže tvrdi že pozná dobrý horor. Najprv by ste sa niektorý mali nauči pri hororoch nebá, až potom môžete rozhodova, ktorý je dobrý a ktorý je len hanbou pre tento žáner. Nehovorím že bᝠsa je zlé, ale bᝠsa pri filme je trošku úbohé, ak sa bojíte pri filme tak čo urobíte ptm ak vás niekto napadne? odpadnete od strachu? to je asi všetko.. ale ak niekto ešte povie na Sawko že je to hovadina tak mi vážne ublížim.

SKnacionalista 4. 1. 2012 St 14.09

vďaka za dobré typy – len nepíš francuzky, ale francúzsky!

HOCKEYKA41 mejl 4. 1. 2012 St 19.38

Suhlasim s mnohymi,ze je este strasna spusta hororov,ktore by stali za zmienku.Absolutne sa stotoznujem s Nocnou morou v Elm street,pokracovania su tiez ok,hlavne trojka a stvorka.Niekto tu spominal ryzacke hovadiny,tak s tym nemozem nesuhlasit,je to katastrofa.Inak ale chvalim autora,pekna pracicka.

majo mejl 7. 1. 2012 So 11.30

zdravim. hladam jeden horor ale neviem jeho nazov. pamatam si z toho velmi malo. pamatam si jednu scenku pri konci??, kde maly znetvoreny šašo sa rozpraval chvilu s jednym chlapikom, potom si dal dole topanku(asi lodicku) a zacal mu s nou niekolko-krat pichat do oka. bol asi prezleceny za jeho zenu alebo co. uz si z toho fakt mnoho nepamatam. vedel by mi niekto poradit co to bol za horor?? bol fakt dobry. myslim ze to bol starsi film. dakujem

vieripeto mejl 7. 1. 2012 So 19.35

zdravim, tiez mam jeden problem s nazvom filmu/ neviem presne ci je to povazovane za horor… v urcitej miere je to podobne hostelu, ale aj dost odlisne 2 chlapi maju maly hostel niekde v lese, a zivia sa tym, ze v izbach maju minikamery, odkial nahravaju rozne sexualne scenky hosti a tie potom predavaju na net. raz pridu na noc muz so zenou, chlapi samozrejme nenapadne sleduju v kamere, ked zrazu chlap tu zenu v posteli doboda na smrt (nevediac ze ho niekto pozoruje) … Ti dvaja majitelia potom toho chlapika v izbe chytia a dohodnu sa s nim, ze bude takto vrazdit aj inych hosti (=im sa to bude lahsie predavat) a oni ho zato neprezradia … pls, vie niekto, ako sa ten film volá ?????

Adelik 8. 1. 2012 Ne 01.20

ahoj podla mna naj hororry su paranormal activity , pach krvi 1234, halloween inak take hororry ako su ze stiahni ma do pekla alebo nenavist su uplne trapne ked som ich pozerala tak som sa na tom len dobre zasmiala

majo mejl 8. 1. 2012 Ne 12.18

zdravim. hladam jeden horor ale neviem jeho nazov. pamatam si z toho velmi malo. pamatam si jednu scenku pri konci??, kde maly znetvoreny šašo sa rozpraval chvilu s jednym chlapikom, potom si dal dole topanku(asi lodicku) a zacal mu s nou niekolko-krat pichat do oka. bol asi prezleceny za jeho zenu alebo co. uz si z toho fakt mnoho nepamatam. vedel by mi niekto poradit co to bol za horor?? bol fakt dobry. myslim ze to bol starsi film. dakujem

Peter Kincel web 8. 1. 2012 Ne 15.48

[112] majo: Myslím, že hžadᚠtento film: http://www.csfd.cz/…rek-zabijak/

drobizg mejl 8. 1. 2012 Ne 16.54

Velmi dobry je aj mysteriozny thriller The Mothman Prophecies http://www.csfd.cz/…vi-z-temnot/

pony444 mejl 12. 1. 2012 Št 21.50

naj horory:

 • sirotčinec
 • paranormal activity 1 2 3
 • kruh 1 2
 • diabol v tele
 • stiahni ma do pekla
 • texasky masaker motorovou pílou
 • oko
Peter Kincel web 16. 1. 2012 Po 22.10
sima-pd 20. 1. 2012 Pi 19.46

neviditežné zlo

bad2 mejl 22. 1. 2012 Ne 10.56

pozrite si útes smrti alebo pád do tmy 1

Romio mejl 26. 1. 2012 Št 14.26

grave encounters
Najlepší horo na svete podža mna kuknite sa zoserete poštíte a ešte newemm čoo . Je to podža skutočnosti .

aisuksid mejl 28. 1. 2012 So 18.16

Ahojte, tiež hžadám jeden film/horor, pamätám si len, že tam v pivnici v nejakej chalupe najprv bola scéna, kedy tam viselo rozpárané prasa a potom scéna s rovnako zavesenou a rozpáranou ženou, neviem to nikde nájs, ani si na nič iné spomenú, keďže som to videla asi pred 7 rokmi len viem, že na obale bolo napísané, že bol zakázaný asi v 27 krajinách. Nevideli ste to niekto náhodou a nespomeniete si na názov? ďakujem :)

vieripeto 31. 1. 2012 Ut 13.07

ano je to ono, dikes moc ;)

Aňa mejl 11. 2. 2012 So 13.05

Dobrý výber filmov, ale jeden mi tam chýba…od 12 rokov sledujem horory tak už mám pozretú cez stovku filmov tohto žánru, ale len pri jednom filme som mala zažnutú lampičku počas celej noci: Mučedníci…v origináli Martyrs, jedná sa o francúzky kultový horor, ale to je iná šálka kávy…

frede888 mejl 25. 2. 2012 So 15.12

POdla mňa je tu dos hororov dobrých ktoré ste tu spomínali :D … ja horory nehodnotím všetky dokopy :D ...... ja ich delím na napínavé a na vežmi také strašidelné :D ..... ja myslím že napínavé horory su dobre napr. ako tu nikto nespomínal Vlak do pekiel- sice je tento horor dos napínavý ale bavil ma :) dalej Pach krvi a podobne , do druhej skupiny by som zaradila Grudge (nenávis) – japonský horor ale ked mate radi vymylsené horory a take pri ktorých sa radi lakáte tak radím tento :D

frede888 mejl 25. 2. 2012 So 15.19

a prosím ja by som sa chcela ešte opýta ..... aký dej sa odohráva v horore Mučedníci (martyrs) ???? …ak by ste vedeli :D

kamil 2. 3. 2012 Pi 21.42

Najlepsi horror je ludsky zivot sam :) A preto sa oplati kazde rano si zapnut „telku“ pozret do zrkadla vycistit zuby a ocakavat co pekne alebo srasne nam premietne ten najlepsi reziser ZIVOT.

nataia 3. 3. 2012 So 22.40

Paranormal activity? To niesu riadne horory :) teda podža mňa… Najlepšie sú. -Pád do tmy -Nenávis -Saw. -Stiahni má do pekla. -Hory majú oči. -Pach krvi. -Ruiny. -Jazero smrti. -Smr prichádza v bielom. -Texaský masaker. -Kruh ............................... Je ich ešte veža ale tieto sú dobre :)

kubo 5. 3. 2012 Po 16.53

DEAD SILENCE sa urcite oplati kuknut…

faafsadas 9. 3. 2012 Pi 17.26

lol, že grave encounters good horor xD vetsi sracku sem asi snad ani nevidel .. tak samo Saw ,, není to vůbec nějaký lepší horor, ale už dávno ohraná blbost, která není ani o tom jak vás to vyděsí, ale o tom kolik člověk vydrží … Jestli nechutenství považujete za horor, haha Good luck

tom 10. 3. 2012 So 13.28

the THING!

Kami 12. 3. 2012 Po 18.14

Ja som videla iba jeden a tie ostatné si ani neprajem vidie. No ja osobne sa najviac „bojím“ asi toho THE EXORCIST! Fuj, to by som si nepozrela ani za svet! Ale inak vežmi dobrý výber, až som sa pri čítaní triasla.

S-P-I-D-E-R mejl 15. 3. 2012 Št 01.26

Nejdem nikoho urazat ani nic podobne koli tomu ze sa mu paci iny zaner, ale pre mna su kvalitne horory, kde je clovek v napati tieto:

 • Grave encounters
 • The Tunnel
 • Paranormal Activity (1,2, trojka slabsia, neviem preco)
 • Paranormal Entity
 • Stvrty druh (Fourth kind)
 • Rec
 • Blair witch
 • Artrocious
 • Apollo 18
 • The Rite
 • Zrkadla (The mirrors)
 • Exorcism of Emily Rose tiez celkom fajn ( podla skutocnosti, ktora nebola tak celkom skutocna)

Mam rad filmy ktore su tocene „amaterskou kamerou“ a su napinave a mysteriozne.Tolko spominany SAW mi nepripada strasidelny, len brutalny, tak isto Nezvratny osud.Nevrvaim ze je to zel, ale nestrasidelne. A ten Exorcism ma nejako nezobral, tie stare taktiez nic, a krvaky tiez nic :) ak mate niekto podobny vkus, tak skuste poradit, lebo mam pocit ze som videl uz vsetky dobre horory na svete :D

Nikuš mejl 24. 3. 2012 So 10.39

Kedze nemam moc rada krvaky a „akcne nahanacky“ ma vyber moc nechytil ale cest vynimkam. Pre mna horory u ktorych som sa fakt zlakla boli: jednoznacne The hounting in connecticut, Stiahni ma do pekla, The Unborn, Gothika( fakt odporucam!), Seconds Apart, Insidious, Dead silence, Devil(2010)…urcite som na nejake zabudla..nevadi. Vsetky casti Saw boli uplne genialne:D, Hory maju oci a Pach krve to boli tie..akcne nahanacky cize to ma moc nechytilo, novy horor s Danom Radcliffom: Zena v ciernom bola tiez z mojeho pohladu slabota, cakala som viac…a co mozem jednoznacne odporucit je serial American horror story! je to vazne peckovy serial!!!

kajka 26. 3. 2012 Po 16.50

mne sa celkom pacil horror Zrkadla :)

Skajush 31. 3. 2012 So 19.19

tak ja uz dlhsie hladaam nejaky super horor pri ktorom by som sa mohla aj zacat bat…vyhanaca diabla som sa vobec nebala…mohli by nejaky vymyslet pri ktorom by som sa nesmiala ale aj bala lebo ako vsetky horory su podla mna onicom alebo take vtipne..najlepsie Hory maju oci…na tom sa da tak perfektne zasmiat alebo Kruh :DD to je asi ten najvtipnejsi horor aky som kedy videla…

sajmi mejl 1. 4. 2012 Ne 10.54

dobrý horor,ktorý mi tu chýba je Vlci,ale ten starší z 80.rokov,aspoň myslím,prosím nevie niekto,kde by som ho našiel ? prosím napíšte mi na email vladogolem@azet.sk Dakujem

sajmi mejl 1. 4. 2012 Ne 11.18

pre Skajush: pozri si sériu Omen 1,2,3 a film Blair Witch Project, výborné

Silvia 1. 4. 2012 Ne 12.46

Hžadám jeden horor (teda ak sa to vôbec dá nazva hororom).. bol o nejakej sekte (neviem či náboženskej alebo čo) ktorá vlastnila určity dom kde v sunteréne (ktorý bol vežmi prepracovaný) uväzňovala žudí a týrala ich tam.. Dej sa točil hlavne okolo jednej ženy ktorú tam fakt brutálne týrali.. Nie som zvrhlá len mám proste rada takéto úplne psycho krvákové horory =) Čo sa týka môjho názoru… Saw thriller ale myslím, že priam dokonale prepracovaný.. Wrong turn a Hills have eyes to je moje.. Collector, I spit on your grave – striedali sa u mňa silné pocity hnevu a strachu (fakt perfektné) Rec – tak toto je kapitola sama o sebe, vežmi sa mi páčil…
mail silvinka.mandarinka@gmail.com

Stano 2. 4. 2012 Po 20.40

Asi mas na mysli Martyrs. Je to ono?

matka 9. 4. 2012 Po 17.13

ten HOror THE EXCORTIS je fakt horor ale to ze masturbuje s krizom !!!PREHNANE!!!

ajču 10. 4. 2012 Ut 21.47

Dobrý výber filmov, väčšinu som aj videla ale najlepšia bola podža mňa Nenávis videla som ako japonské verzie tak americké a nespala som 3 týždne. :D je to fakt super urobené a to že ten zvuk robili iba s hrebeňom som nevedela :D Poltergeist je tiež vežmi dobrý film . ešte by som možno pridala film The Collector ktorý na mňa zapôsobil je od tvorcov Saw-u , ten určite odporúčam pozrie .

kajka 11. 4. 2012 St 19.52

a co tak ludska stonozka 2 ? na zaciatku to je nuda ale koniec je celkom v pohode :)

katka mejl 12. 4. 2012 Št 12.16

Tak ja vam tu dam par tipov na horory:Zena v ciernom,katakomby,zlovestne tichi,oni prichazeji…A zena v ciernom stiahnete na http://www.ulozto.cz/…ada-2012-avi odporucam pozriet

roman mejl 12. 4. 2012 Št 19.58

saw nieje az taky silny horor. Ja by som sem este pridal pach krvi

Dede mejl 15. 4. 2012 Ne 17.44

ach jaj. no precital som si tu kopec nazorov, kopec tipov, kopec hluposti. ak sa tu ideme rozpravat o hororoch prosim aby ste si nastudovali co to vlastne horor je. Videl som tu Antikrista, SAW, Stiahni ma do pekla (uznavam ze je to hororova komedia, ale nie horor), Nezvratny osud, Piatok 13 atd…tak toto urcite horor nieje. Videl som tu aj filmy Martyrs, Frontiere(s), À lintérieur su filmy ktore ja osobne oznacujem ako gore podivana, ale fakt sa oplati vidiet, ale je na to treba asi predsalen trocha silnejsi zaludok. The exorcist…absolutna spica. Potom tu mame klasiku. Nightmare, Hellraiser a podobne veci kde je sa treba zamerat na rok vnziku a dalej a uvedomit si ze aj v dnesnej dobe vedia vylakat. Dnes som si pozrel film Shelter. Nehovorim ze je to uplna pecka a nemyslim ze sa to da zaradit k hororom, ale je to celkom fajn filmik ktory podla mna nenudi. Dakujem ludkom za super prispevky. Vela filmov ktore som tu nasiel som sice uz videl ale nasiel som aj par pre mna noviniek.

Bell mejl 21. 4. 2012 So 18.20

podla mňa su aj horšie horrory nez sú tu… Ja si myslím že Predator a Alien nieje horror :D Ja mám síce len 13 rokou ale videla som filmou više ako možno niektorý zvás… a ja mám teda hovacky silný žalúdok… :D a ak niekto viete dobrý film tak napíšte do komentou… ;) a ja si prečítam :D Ďakujem :D

Mauš mejl 2. 5. 2012 St 20.30

Niektoré horory sú tu fakt peckové, ale podža mňa krváky nepatria medzi horory. Horor má by film, kt. človeka k smrti vydesí a má ho pred očami ešte mesiac, takže psycho horory sú najlepšie. A efekt to má iba vtedy, keď ho kukáte okolo alebo po polnoci, ste sami doma, príp. rodičia spia a všade je tma a hrobové ticho, a hlavne keď ho pozeráte sami, max. dvaja/traja. Hoci úplne najsamlepší efekt to má v kine,lebo tam máte pocit že nemôžete utiec, navyše to nemôžete stopnú ani si zakríva oči lebo je to trápne. Najlepšie psycho horory kt môžem odporúči sú Silent Hill, Paranormal activity 3, Kruh ale iba 1, Stvrty druh, Blair witch project, 3:15 … no je ich kopa, teraz ma zrovna nenapadne. Ale horoy ako Saw, hostel, vreskot, sú všetko komédie, si pamatám že som sa na tom vždy smiala ako tam tá krv striekala.

Anička 8. 5. 2012 Ut 12.39

Ja som si nepozrela eše všetky horory ale iba niektoré fotky.ale najviac sa mi zatial páči Alien.A som tu nová.

laura mejl 10. 5. 2012 Št 14.39

No vydela som uz vela hororov a toto neni nic moc najlepsi s tichto su asi kruh, the exorcist a rec. Nic strasidelneho tu neni podla mna je komedia ten horor predator a najlepsi co tu neni je the unborn :D

Frede mejl 12. 5. 2012 So 17.00

Neviete mi poradi ako sa vola jeden horor ak sa vôbec da nazva hororom ? ale je strašne starý. Je to o dvoch manželoch ktorý sa presahovli do domu kusok od pláže a žena je tehotna a ked konečne rodí zomrie jej bábätko.Potom ostane z toho taká narušená a stale počuje v dome za múrom detský plač. S kamarátkou ten múr zbúra a nájde tam schody na poval kde sú detské potreby ako napr. kočík ,postielka a tak. Potom si myslí že v tom kočiku je jej diea ktoré zomrelo a začne mu spieva uspávanky každý večer. Jej manžel to nevidí a ani nepočuje plač tak nahovára manželku že to on dal radio do domu kde púšta detský plač. Prosím ak ho poznáte povedali by ste mi názov ? už dlho ho hladám. :)

♪ 13. 5. 2012 Ne 16.00

videla som ten horor The Fly a hovorím vám je nechutný a odporný!!!! ale dobré filmi sú napr 3:15 zomrieš, tunel smrti, Hrúza v connecticatu, katakomby, doktor smr, farma smrti, krvavý valentín, sillent hill, masakr v kopcích, hnev duší, múzeum voskovích figurín, sanatorium, temnota detské duše, pomsta ze záhrobí, gotika, toto sú dobré filmy… ale strašné hovadiny sú napr: lesný duch, výah smrti, hrúzna noc, paranormal activity, exorcista…

niki mejl 4. 6. 2012 Po 22.57

skvelý výber filmov. väčšinu z nich som videla a naozaj mi šiel mráz po chrbte z mnohých z nich. aj keď musím prizna, že scifi horory sú pre mňa nič. a rovnako aj zombie krváky ako úsvit mrtvych a podobné veci… chýba mi tu ale ešte gotika ktorú mám vežmi rada odkedy som ju videla prvý raz a takisto sa mi vežmi páčili ešte: Zrkadlá ale len jednotka, unborn, oprahan, loď duchov, kliatba domu slnečníc a aj ked to za horor nepovažujem aj tak nezvratný osud bol takisto skvelý projekt. a jasné zabudla som na ZLO ktoré bolo nedávno v kinách :) skvelý slovenský film, všetko čo od hororu očakávam sa tam skoro udialo…

peter 9. 6. 2012 So 04.31

hodne ludi nema ani len pojdem co to horor je jak tak pozeram … nazvat saw hororom moze len neznalec.to je len krvak a thriler.. nic ine… horor je film ako psycho atd… uz davno film ktori povazujete za horor v dnesnej dobe hororom bohuzial nieje.

Martin 19. 6. 2012 Ut 11.40

poslite mi pls dajaky link na the exorcist to sme maly pozerat na birmovke ale bolo pokazene dvd ze vraj to je podla skutocnej udalosti asi sa poserem ked to pozriem.. dakujem za link

Martin 19. 6. 2012 Ut 11.53

podla mna su najstrasidelnejsie horory ktore somja videl :

 • rec 1,2
 • v moci diabla (exorcist of emili rouse ) alebo the exorcits videl som len trailer
 • paranomal activity 1,2,3 (videl somlen trailer)
 • Grave encounters (videl som len trailer)
 • The Tunnel (videl somlen casti s filmu)

naj.horor je rec a the exorcist a este jednu vec vam poviem ked som pozeral v moci diabla som strasne bal lebo som sa zobudil presne rano o 3:00 ako ona omg nwm aka to bola velka nahoda ale som strasne bal a este vonku bola burka omg jak vo filme

simona 19. 6. 2012 Ut 13.01

no horory nič moc… naj kruh, hory majú oči, rec, the exorcist. Ak viete niaky dobrý horor :D tak mi pls napište sem do komentov… ja si to pozriem :D ďakujem :D :D :D

janka 20. 6. 2012 St 07.55

mne sa celkom lubil Horor zrkadlá :D

Martin 22. 6. 2012 Pi 08.32

poslite mi pls dajaky link na the exorcist… dakujem za link

Slopoš mejl 30. 6. 2012 So 13.29

Podža mňa je najlepší horor, aj keď to nepripadá ako horor ale je to fakt dobrý film – Resident Evil všetky časti (1,2,3,4) :-)

Marek mejl 1. 7. 2012 Ne 19.35

Insidious, Zlovestné ticho, Descent 1,2, Devil Inside, Orphan, Dead End, atd…

alena mejl 2. 7. 2012 Po 12.42

pad do tmy je uplne že najlepší s hororov aký som kedy videla

julca mejl 5. 7. 2012 Št 20.16

no este je dobra The Orphan

robert99 mejl 6. 7. 2012 Pi 11.18

naj horory:

 1. 3:15 zomres
 2. halloween
 3. piatok 13teho
 4. jeepers creepres 1,2
 5. nocna mora z elm street
 6. grave encouters (blobost ale ti duchovia su strasny)
luky 6. 7. 2012 Pi 14.04

fujha je ich vela ale najviac som sa bal asi exorcist hnus fakt!!!potom je dobry horor evil dead a zlovestne ticho, alebbo shining som sa bal,mam silny zaludok aj tie najvecie krvaky vo mne strach neprebudia skor duchovne alebo nejake zombicke, a co sa tyka hororovich serialov tak walking dead a akty x 4.seria su naj

boomerbee 15. 7. 2012 Ne 13.05

Ludia kde ste nechali Gothika??? jeden clovek to spomenul za vyse roka? A co Hlas Smrti? Vacsinou su tu spomenute len krvave sracky

Kačenka mejl 18. 7. 2012 St 10.34

http://www.ulozto.cz/…na-verze-avi tu mᚠten link na toho exorcistu Martin :)

Kačenka mejl 18. 7. 2012 St 10.37

Potrebujem vedie slovenský názov na anglický horor The hospital skúšala som to stiahnu aj v angličtine, no akosi hžadám a nič , je to vraj vežmi dobrý horor. :) a takisto si myslím, že je dobrá vec Poltergeist, ved Steven Spielberg má dobré filmy a ešte ma chytil film Neviditežné zlo. Ak by ste našli link na tú nemocnicu , poteší ma ďakujem.

palinho mejl 21. 7. 2012 So 22.28

poradítemi mi nejaký kvalitný strašidelný horor žiadny saw ale niečo ako neviditelné zlo.

palinho mejl 21. 7. 2012 So 22.31

poradítemi mi nejaký kvalitný strašidelný horor žiadny saw ale niečo ako neviditelné zlo.

Erika mejl 22. 7. 2012 Ne 01.14

Myslím, že japonské filmy nie sú v obžube lebo žudia nerozumejú japonskej kultúre a ich predstave o zle a dobre, čo je škoda, je to vskutku výnimočná civilizácia. Ale podža mňa ak chcem vidie fajn horor, tak hžadám duchov a prekvapivú zápletku: Tí druhí, Sirotinec, Diabol(El espinazo del diablo), Gotika, Oko, Loď duchov…

Greiss mejl 24. 7. 2012 Ut 14.49

mam 12 rokov a videl som skoro vsetky

Kamča 25. 7. 2012 St 17.55

A ako to je možne že tu neni Zomrieš 3:15 to je najhorši horor aky som kedy videla

teri mejl 26. 7. 2012 Št 14.31

Ak chcete vidiet najlepši horor tak si rozhodne pozrite jeepers creepers 1,2,3 bude v kine až v roku 2013.

fronius mejl 27. 7. 2012 Pi 16.19

dobrý horor je také The tunnel

Lukass12 1. 8. 2012 St 09.54

No tak som docital all komentare dalo to zabrat…A smejem sa:D placete to je low tamto je low mam dost :D Ale niekto asi zabudol ze kazdy sa boji niecoho ineho a pre kazdeho je aj nieco ine zaujimave nato nikto nepozera ? Ked ti jeden clovek povie ten film je pi… tak si ho ani nepozries ? prave naopak ja si ho pozriem uz len z toho dvovodu ze chcem vediet ci je to naozaj zle..... bolo tu ze saw je blbost…saw by som osobne nenazval ako horor z toho dvovodu ze horor ma vystrasit a uprimne bal sa niekto z vas pri filme saw ? myslim ze nie zaujal vas iba pribeh toho filmu a rozne pasce to je vsetko…Dalej Alien je to klasika a osobny nazor bol to naj film na svoje roky a ani teraz by sa nestratil .....Ale zhodneme sa ze vecsina sa boji tema duch ako su napr 3:15 zomries Paranormal Akt… Paranormal Ent… Grave Enco… atd..... Dalej tu bolo japonske filmy su zle.. WTF ? ked sa ti tak nepacia Japonske filmy skus natocit svoj film a porovnane.....Nevravim ze kazdy Japonsky je super su tam aj srac*… Ale je tam aj fajn dobrych ako napr : Nenavist alebo Woodoo umneni dabla… Preco asi nejake casti pouziju alebo aspon namet v Scary Movie ? Lebo nieco na tom horore asi bude.....Je ich vela a menovat ich je fakt makacka.. Zaujimave je to ze sa tocia vecsinou horory na par temat..Ako su duchovia dalej nejaky magor co sa zblaznil a zabija kazdeho koho stretne alebo nejaky mutant ktoreho seru ludia… Mohlo by celkom dobre dopadnut skombinovat tieto veci do jedneho filmu..bud by to bol total prepadak alebo najlepsia pecka aka kedy bola…Ja som vydel haaafec tzv horor ale popravde ludia ked sa niecoho bojite dokaze vas to vystrasit dvolezita je hlavne atmosfera… Napr pozerat Paranormal Akt… v sobotu o 12:00 naobed tak sa smejem co je to za kktinu ale pozerat ho o 12:00 vecer v izbe tma pozerat ho sam tak uz by to bolo o inom hrate sa tu pritom som sa nebal bola to blbost tak skus to pozriet vecer sam a bude to inom ale nezabudaj si zobrat deku aby si sa mal pod co schovat.....Film Prometheus by som nenazval nejak extra horor lebo sa nebolo coho bat pozrel som si ho preto lebo to bolo robene na klasiku Alien…Uz dlhu dobu som nenasiel horor co stoji zato…Ale ak sa chcete naozaj vystrasit sadnite si v nedelu o 12:00 naobed pred TV a pocuvajte politiku :-)

sabi 2. 8. 2012 Št 12.49

samozrejme Paranormal activity .. :)

Andrea 3. 8. 2012 Pi 20.11

vyber je velmi dobry, iba jednu vec musim vytknut: Hellraiser si tam nemal/a davat, sice to nie je ani vtipne ani trapne ale podla mna sa neradi medzi dobre horory, skôr nizkorozpoctove. Poradila by som horor Sanctum, v kratkosti ho opisem: skupina ludi, co zboznuje jaskyne a duté chodby pod zemou vytvorene samozrejme prirodou a casto cele zaplavene vodou sa raz vyberie do jedneho obzvlast velkeho otvoru tiahnuceho sa hlboko do zeme. maju so sebou ustrojenstvo na potapanie, vratane kyslikovych bômb, masiek na dychanie a neoprénov. Pod vodou hladaju tzv. vzduchové zvony, ktore môzu dosahovat velkych rozmerov. Veci sa vsak coskoro zacinaju komplikovat. Nachádzaju sa niekde hlboko v Afrike. Ich tzv. docasna kolonizacia prostredia, kde sa nachadza vela domorodych kmenov. Saman jedneho z kmenov sa uz tyzdne modli, aby zacalo prsat a uplne ich zaplavilo. Je to inteligentny horor, kde nikto nevrazdi a neseka casti tiel na kusky, vrazdi mozno tak priroda. :P Nedavno som ho znovu pozerala na HBO, aj v utorok tam bezi.

xxx 8. 8. 2012 St 17.15

tie horory su dobre ale daj tam aj 3 15zomries alebo paranormal activity 3a 4 odporucam pozret

hopo mejl 14. 8. 2012 Ut 23.17

Zdravim. Zhanam horor. Davali ho v 90 rokoch aj u nas a matne si spominam ze sa mohlo jednat o spanielsky horor z 50 rokov. Nazov to mohlo mat nieco ako Noc obzivlych (kracajucich) mrtvol. Boli 2 alebo 3 casti. V jednej vychadzali mrtvoly z hrobov a zabijali ludi( jazdili aj na mrtvych konoch) v dalsej kracali po morskom dne aby sa dostali na lod a tam utocili.. a nebolo to od Romera schvalne ci si na to niekto spomenie…

hopo mejl 16. 8. 2012 Št 20.00

tak uz nic uz som to zistil :D

*Elly* 20. 8. 2012 Po 09.40

Dead Silence.. super horor :))

saddas mejl 20. 8. 2012 Po 19.40

haha vsetko slabucke ale ten blair witch ujde ked sa to stupnuje je to hardcore akoze ni hned vyskocia ale ide napr po nieakej chodte apotom nieaky typek vyskoci poriadne ma vystrasi duch kivajuce predmeti ale ked sa ten dej stupnuje az moc dlho je to strasne napetie a mam chut to vypnut niesom nieaky magor len tak si vecer s kamosmi raz za cas pozrieme nieaky horor ale filmy pozeravam malokedy toto je len tak z fleku moc za neviznam mna vystrasi aj film a ako je siesty zmysel ale iba v niektorych scenkach tiez mam rad efektyy a veci ako saw nieje horror ale pekna fantasmagoria a to mam rad tiez su zaujimave tie sutaze co im ten magor klaun dava :-D

Abaddon mejl 23. 8. 2012 Št 22.41

A videl niekto z vas film Phantasm 1 2.Ak nie tak si ho pozrite tomu sa hovory dobry horor

teri mejl 24. 8. 2012 Pi 12.44

serie hororu saw boli ppodla mna dobre ale ta 7 skoncila tak cudne neviete niekto ze ci bude aj 8,,???,,

lulka mejl 25. 8. 2012 So 12.39

chcela by som odporucit film stiahny ma do pekla je to vyborny horor.

Gege 28. 8. 2012 Ut 23.32

Mlčanie jahniat ste kde nechali :)

Aja mejl 31. 8. 2012 Pi 11.37

:) možnmo že su tieto všetky dobré ale na tochtoročný horor nemá any jeden … THE DEVIL INSIDE – DIABOL V TELE … odporúčam kuknú :) … od tochto skučíte do gátíí na 100%

martin 5. 9. 2012 St 20.29

diky kacenka

martin 5. 9. 2012 St 20.30

exortist je hori aja to je podla skutocnej udalosti a ked neveris povi ti to aj farar

nika 14. 9. 2012 Pi 14.28

ja nemam rada horory uz len preto, ze ked som si citala niektore tieto obsahy, bala som sa. ale The Exorcist je S U P E R. proste pre mna to bude vzdy number one. tam musite chapat via, citat medzi riadky… Mas super stranku! naozaj sa mi paci.Este by som dodala pach krve a jeepers creepers. dik!

jpg. 14. 9. 2012 Pi 14.39

&#9834 ty si co akoze ked hovoris ze exorcista je blbost?? to je skutocne moja! ne jak nejake hovadiny co sa nikdy nestali ani nestanu, ako pises.. 3:15 a muzeum vosk figurin ani nehovorim… to sa nedeje.. ale diabol je moja ta sa spamätaj co hovoris ok?

*JA* 14. 9. 2012 Pi 18.03

Ďakujem za tipy na horory… pomohli mi pri organizácii školskej halloween párty aj keď ja to pozera nemôžem… :D

niki mejl 22. 9. 2012 So 15.10

Chyba Halloween klasika,Sirota,Sirotinec,tiez super.

niki mejl 22. 9. 2012 So 15.13

Paranormal 4ku nemozem zohnat.Nejaky tip?

niki mejl 22. 9. 2012 So 15.22

Frede ak myslis ten ako jej manzel nainstaluje tie piesne v dome a ten mrtvy chlapec ju nakoniec vylaka do mora,tak sa to vola detsky plac ale nenasla som to nikde,tiez som to chcela stiahnut.

kiko 24. 9. 2012 Po 15.04

ja sem kukal ju-on ale kdiz sem to kukal po prvi nevidesilo mne to az tak ale po druhi sem to radsi vipl ale ju-on doporucuji na milion procent

Nikki Heat mejl 16. 10. 2012 Ut 20.16

Viac ako horory ma desí gramatika človeka, čo sa podpísal ako Bell…

W.I.F 20. 10. 2012 So 23.48

Skúste si pozrie Darkness Falls. Vežmi dobré Paranormal activity 1,2,3,4

Joe mejl 27. 10. 2012 So 13.45

Po Inside,Haute Tension,Martyrs mi uz tie americke filmy ako horrory ani nepridu no a francuzi su pre mna jasne top

maja mejl 5. 11. 2012 Po 15.15

Odporucam vam si stiahnut boogeymna alebo smrtiaca nenavis su to super horori a ties je dobry paranormal activity 4 alebo fredy kruger vs jason tieto hororry si urcite stiahnite!! :)

lubo 6. 11. 2012 Ut 12.58

Najlepsie svako ragan a je to :-D

barrister mejl 10. 11. 2012 So 00.53

všetky tieto horory som videl a všetky stoja za . . . trapošiny. Až na tie exorcizmy (tam sa nad tým dá zamyslie). Jeden celkom dobrý horor je Štvrtý druh ( preto lebo je vraj podža skutočnosti)

Janci33 mejl 19. 11. 2012 Po 15.32

Zdravím priaznivcov tohoto žánru. Rád spomínam na horor , ktorý som videl ešte za totáča, bola to asi 15. kópia videokazety donesenej z nemeckej požičovne kamošom kamionistom. Neviem presne ako sa ten film volal ,ale my sme ho poznali pod názvom LESNÝ DUCH, neskôr bolo aj pokračovanie. Partia mladých žudí si išla uži na chatu niekde do pustatiny a v pivnici chaty našli nejakú knihu o čiernej mägii. Bol tam aj magnetofon, z ktoráho keď ho pustili išlo hovorené slovo., potom sa zastavil čas a začali sa dia silné nepríjemnosti.Prežil sa mi zdá len jeden a možno aj jedna, samozrejme aby mohla by natočená ďalšia čas.Zaujímavé na tom filme boli kyvadlové hodiny, ktoré sa zastavili s vychýleným kyvadlom. Najzaujímavejšie na nich bolo to, že úplne rovnaké mám funkčné dodnes doma. Ešte jedna príhoda mi utkvela v pamäti v spojitosti s týmto filmom. Pozerali sme ho na chate okolo 4.hodine nad ránom a jeden spolužiak vyšiel nenápadne von a tesne po skončení filmu zasekol zvonku sekerou do dverí tak, že prešla takmer do vnútra. Nebudem podrobne rozpisova reakcie zúčastneného ženského publika.No horor. Ak viete presne o aký film ide, rád by som sa dozvedel viac. S pozdravom Janci33

Bee mejl web 20. 11. 2012 Ut 12.49

pre Janci 33 Lesny duch aneb The Evil Dead je jednoducho super. Sam Raimi v tejto snímke dokázal divy na to aký bol rozpočet. Pokračovanie je fajn, ale original je jednoducho klasika :)

Finish_xD mejl 25. 11. 2012 Ne 12.16

Zatial najlešpí horo čo som kedy videl je určite ,, NOčná More z Elm Street, má to aj peckový dej nie jak niake horory že sa zamerajú len na scény kde sa máme bá, a dej len ták odfláknú :)

martin mejl 30. 11. 2012 Pi 21.29

pozrite si Houbičky alebo Vyvrženci pekla

leni mejl 3. 12. 2012 Po 15.40

Pozrite si horror INSIDIOUS a budete všetci plaka :(

jaja mejl web 3. 12. 2012 Po 16.55

ja som videla len tie pristupnejsie ale vsetky by som si rada pozrela.no su trochu stare pridej novsie

Peter Kincel web 4. 12. 2012 Ut 11.46

Som rád, že sa to tu tak rozbehlo a je tu tožko super tipov aj na novšie horory, keďže článok som písal pred viac ako tromi rokmi. Ja Vám odporúčam horor Sinister, po dlhom čase horor, pri ktorom ma mrazilo…

Marek 4. 12. 2012 Ut 17.36

Prosím o pomoc pri hžadaní filmu (názov). Poviem aspoň to čo si z neho pamätám. Ide o niečo podobné ako Hory majú oči 2. Pamätám si že vo filme bola stará žena ktorá mala obrovského syna (asi mutant) a ženy mu len rodili deti, ženy ktoré tam neboli dobrovolne. Bol to horor a vežmi podobný Hory majú oči 2, dokonca aj prostredím. Jednotka to neni. Prosím o názov filmu. Ďakujem

karol mejl 6. 12. 2012 Št 00.36

super a najlepsi descent1,2 -pad do tmy

will mejl 19. 12. 2012 St 16.56

Krv za krv a klasika Piatok 13-teho,inak všetko ok výber

natka 19. 12. 2012 St 18.01

podla mna sú najlepšie horory:pach krvi 1,hory majú oči a odporúčam kuknú SAW(1,2,3,4,5)

miro.mekys1984 mejl 20. 12. 2012 Št 14.49

Podža mňa je najlepší horor Hado Maniak . Je to Neznámy Horor,ktorý som videl prvykrát na kazete . Dodnes si ho pamätám . Bohužiaž sa vymazal a nahrali sa tam kung fu chlapci. Je to čudesnom chlapíkovi ,ktorý býva v zrube na kopci. Presahuje sa do mesta do jedného bytu. Má jeden kufor ,kde má vežkých čiernych hadov. No cože bude s nimi robi. Samozrejme zabíja. Ukážu mu aj jeho chladnú zvraskavenú tvár. Teda žiadný krásavec. Je medzi Fantómom opery 1986 a maniak killerom. Hadie zuby používa na svoje obete. Vraždí mužov i ženy. Má š výborné scény. Jedna odpornejšia,ako tá druhá. 1 ked odreže ostrou črepinou bezdomovcovi hlavu. Potom zabije mladú mileneckú dvojicu priamo vo vani. Pustí na nich svojho jedovatého hada. No Najlepšia je konečná scéna na balkóne . PoMuža si ide polícia. No sa pokojne hrá so svojimi hadmi. Polícia už vstupuje do jeho izby. on vcházda na balkóm . Hady idú sním . Hady sa okolo neho obkrútia a jedneho si dáva dokonca na plecia. Ked nereaguje na výzvy ,člen zásahovky nabije brokovnicu v detailnom záberea strelí mu do hlavy. Tomu doslova vybuchne hlava a padá z balkóna. Nepadne však na zem ale na 2udí. Sú to muzikanti . Vypukne panika , polícia má čo robi . Toto je pra mňa horor číslo 1 . Žiadne digitalne efekty či triky . Cladná surová explicita.

Andrej mejl 20. 12. 2012 Št 20.42

sinister insidious paranormal activity žena v čiernom najlepsie horory ne dake vyjebane krvaky napr pach krvi na tom sa da len smiat

Fetak mejl 28. 12. 2012 Pi 12.52

Najlepšie sú psycháče..Niečo ako Nenávis, Grave Encounters atd. Nezaostávajú duchárske V moci diabla alebo emily rose, aj kruh sa dá Japonci robia dobré horory ako aj napr Woodoo umenie diabla ale pomaly sa darí aj španielom :Rec 1,2,3. Krváky moc nemusím ale aj na to sa nájde pár dobrých filmov… ešte nejaké tie horory spomeniem : Unborn, 4 druh-ani nie horor ale oplatí sa pozrie, Nočná mora z elm st. sa dá, Stiahni ma do pekla, Oko atd ;)

Simus009 mejl web 29. 12. 2012 So 13.46

neviem no niektorí tu nemáte ani šajnu čo sú horory človek ktorý povie že saw je dobrý horor tak nevie o čom hovorí čo je na tom zaujímavé?…každí saw je o tom istom sa to nedá pozera je to običajne trápny krvák …a všetky horory aspoň väčšina čo sú tu ani nie sú horormi ......možno také deti 12..13 ročné sú z toho hotové ale starší mi určite dajú za pravdu že psycho horory sú o niečom inom ako vraždení

Rado mejl 30. 12. 2012 Ne 22.30

je to v celku fajn výber, ale mne sa páčia horory z nemocničného prostredia ako napr. Koma http://www.csfd.cz/…atu/galerie/

Maka 3. 1. 2013 Št 14.14

ak je tu niekto kto oblubuje horory s duchmi a všeliakymi záhadami tak odorúčam SINISTER :))

Sisužka mejl 4. 1. 2013 Pi 00.02

odporúčam kruh sinister paranormal activity rec

milos mejl 10. 1. 2013 Št 17.07

najlepsi horor je podla mna stahni ma do pekla a celkom dobri je aj nech vojde ten pravy.

aďo mejl 11. 1. 2013 Pi 02.48

nasiel som tuto stranku za ucelom pozriet si uz taky horor kedy sa budem fakt bat najlepsie o duchoch a pod tak Vy wsetci poprosim napiste mi nejake to horory a potom Vam napisem ci bolo dobre :D Dakujem :D

Ameli mejl 14. 1. 2013 Po 11.22

Uf! Prečítanie všetkých komentárov dalo zabra. Ale super a perfektne napísaný článok! Možno som ich v komentároch prehliadla, ale asi sa zabudlo na filmy, ktoré určite stoja za pozretie:

 • Stopy krvi (Blood Trails 2006)-Nemecko (nie pach krvi)-vražedná jazda mladej baby na horskom bicykli prenasledovaná psychopatom, dobrá hudba, digit.kamera,
 • Pravidlo č.1(2008)-Hong Kong,super vec, podobné ako nenávis, ak nie lepšie, prekvapivý záver filmu, dobrý zvuk,
 • Mŕtva hliadka(Deathwatch 2002)-VB/Nemecko- rok 1917,západný front,odporný dážď a vraždiaci zákop(bunker). Myslím, že je to lepšie ako bunker smrti,
 • Zlomok sekundy(Split second 1992)-VB- dej sa odohráva v r.2008, Londýn a neohrozený poliš Harley Stone v podaní sympaáka Rutgera Huera vs. vraždiaci netvor s dlhými pazúrmi, ktorý vytrháva srdcia…
kosko mejl 15. 1. 2013 Ut 20.44

toto ma niekoho vystrasit > ?

cuco mejl 21. 1. 2013 Po 10.31

ahojte, mne sa najviac pacil horor SINISTER bola som na tom v kine este v novembri. Som sa inak bala :) a ten tu chyba… skoda

Deny mejl 23. 1. 2013 St 20.22

A co Jason ???

maja mejl 25. 1. 2013 Pi 07.59

vie niekto ci uz je zdabingom pach krve 4 alebo pad do tmy 2 diik napis my na dorota00@post.sk

stepko mejl 26. 1. 2013 So 01.35

Keby som si chcel dat hororovy vykend tak by som urcite nevynechal

HALOWEENSKA NOC ZLOVESTNE TICHO PODIVNI VEC CRYWOLF ZRKADLA KRUH WOLF CREEK APOLO18 VYVRZENCI PEKLA HRA NA UTRPENIE KRVAVA HOSTINA PACH KRVI 30 DNI DLHA NOC O 28 DNI SKRYS SILENT HILL HORY MAJU OCI RUINY PAD DO TMY SINISTER DIABOL STIAHNI MA DO PEKA

A JE ICH ESTE OVELA VIAC AJ PRAJEM PEKNU DLHU NOC......................

-A 2. 2. 2013 So 22.43

Všetky z týchto filmov sú podža mňa slabé, a to hovorím ja, čo sa bojí krvi, ihiel a tmy :D. Najslabšie sú podža mňa Kruh, Nenávis a podobné filmy kde je jeden alebo dva strašidelné momenty a to iba to že tam vybafne nejaké japonské diea. Podža mňa je najlepší horor Grave Encounters, aj 1 aj 2 boli fajn. Jednotka bola tiež taká že prvá polhodina bola nudná a už som to chcela vypnú, ale potom sa to fakt rozbehlo. Dvojka sa rozbieha hneď, keď dorazia na tú psychiatriu, aj keď koniec oboch častí bol dos blbý – v jednotke Lanse povedal svoje posledné slová a kamera zhasla, v dvojke Alex na konci zabil poslednú osobu čo prežila kvôli tomu aby sa dostal preč. Ale ak niekto pozná nejaký horor, pri ktorom sa dá bᝠod začiatku do konca nech ho sem dá :) ..

Babajka mejl 3. 2. 2013 Ne 21.24

Ahojte už riadnu dobu hžadám jeden film. Ide tam o Drákulu ktorý na konci filmu vysvetžuje týpkovi ktorý ho drží nad okrajom strechy ako vlastne vznikol a prečo je nesmrtežný. Hovorí mu že jeho nesmrtežnos je prekliatie kvôli tomu že zradil Ježiša a preto aj to striebro a ostatné veci. Neviem si spomenú ako sa to volá tak ak by ste niekto vedeli budem vám vežmi vďačná

Mario mejl 5. 2. 2013 Ut 22.17

Vyborny vyber hororov pan autor. Zial len teraz som natrafil na tuto stranku:-) Co mozem ja: Nocna mora z elm street(tie stare casti z 80rokov),Piatok 13teho (tiez stare casti),Demons,Evil Dead 2,Candy man 1, Wrong turn 1. Co neznasam tak Nezvratne osudy (na trojke,stvorke a patke som bol v line nechapem:) ),japonske sracky… cmaaak :)

Mario mejl 5. 2. 2013 Ut 22.34

Proste ja si myslim,ze naaaaj obdobie hororov boli 80 a 90 roky. Pamatam si,ze moje prve horory boliuz neviem ktora cast Friday the13th a Nightmare on elm street. Freddyho a Jasona som zral :) Potom si pamatam jeden nemecky horor este na Vhs s povodnym dabingom s nazvom Zombies zo 70rokov. Odohravalo sa to v obchodnom centre
Poviem vam,ze vacsiu depku som mal z tej origos nemciny na vhs :) A samozrejme Celuste. Sme sa na ten film hrali ako male deti,kedze sme vyrastali pri dunaji. Ha ha :) aj gumeneho zraloka som mal :) Neskor si pamatam film It (To). Vrazdiaci saso,brrrrr… Hororik z 80rokov,ktory by som si velmi rad pozrel je film Midnight Hour z roku 1985tusim. Proste ta atmosfera sa dala krajat. Spominam si este na najkrvavejsi zombie horor,aky kedy natocili,sa vola Braindead…Samozrejme klasika Candy Man. To meno 3krat vyslovit pred zrkadlom a on vyskoci zo zrkadla. To som ako maly jacal a plakal boze:) Viac filmov ma uz proste nenapada…Ale dnesne horory uz za vela nestoja…Davno boli aspon dobre napady nie ako teraz.. A aby ste si nemyslelu,ze som neaky starec. Mam 23 rokov. :)

stepko mejl 5. 2. 2013 Ut 23.18

No velmi dobre horory su ale tak z80 az 90 az 1995 a na tie naj sa tazko spomina a nie este hlada vydel som nespocetne mnozstvo hororov…prevetram si spomienky a skusim nieco stare dobre najst......ps.je tazko porovnavat terajsie filmy a filmy stare…v dobe pred dvadsiatimi rokmi sa ludia inak spravali a tolko teroru co je teraz vo svete nikdy nevydeli a nehovorim o tom co mozu aj deti pozerat o 12 hod naobed,.........ja keby som vydel 20 rokov dozadu sam vecer film zlovestne ticho alebo hra na utrpenie tak by som pred spanim nesekal frajera keby niekto zabuchal na okno...........................................

stepko mejl 5. 2. 2013 Ut 23.35

Grave Encounters…hmmm velmi slabe …ale to je kazdeho osobny pohlad.......pseodonym-A…ň ak sa chces bat zvol kombinaciu chata+sama+vecer a ja ti poradim film…ak sa chces dobre bat musis mat dobru predohru ako pozriet si celuste a poto si ist zaplavat na more alebo dat si pirane a ist sa kupat do rieky a podobne.........................................

stepko mejl 6. 2. 2013 St 00.07

Babajka ..ako je stary ten film…alebo popis herca........

snenat3 6. 2. 2013 St 23.38

Pozrite si : Ruiny Otvorene more 1 Houbicky kocka 1 Lesny duch 1 inside (najvedsi krvak) Oni Zena v Cernem Silent hill Eden Lake Otcim Phenomena

snenat3 7. 2. 2013 Št 00.06

Fakt sa tu nikde neuvadzaju tie tri horory, Ruiny, Otvorene more (skutocna udalost ), Otcim, su to pecka horory vazne odporucam a Bytost 1981 (skutocny pribeh) a kopec dalsich co tu niesu s tych 400 co mam na HD

majko mejl 7. 2. 2013 Št 19.46

vsetky horory su dobre jeden viac jeden menej ale najzaujimavejsie su napr.gagi,grotesque,filmy o masovych vrahoch filmy ktore su najrealnejsie zvratenost niektorych ludi je niekedy strasnejsia ako nejake ducharciny to je moj nazor

dajko 10. 2. 2013 Ne 13.47

najlepšie horory sú tie ktoré sú podla skutočnej udalosti myslím si že knim patrí 4druh svojími realnimy zábermi

Babajka mejl 14. 2. 2013 Št 00.33

stepko no neviem zdá sa mi že je to niečo mladšie po roku 2000 a neviem prečo stále sa mi tam pletie Keanu Reeves keď sa snažím na to spomenú ale jedinú drakulu čo má vo svojom filmovom pôsobení som už skúšala a nie je to ono :/ rada by som dala viac info no jedne tou pasážou na streche s vysvetlením som si istá

Peter Kincel mejl web 14. 2. 2013 Št 11.29

[240] Babajka: Podža mňa hžadᚠtento film: http://www.csfd.cz/…racula-2000/

babajka mejl 14. 2. 2013 Št 15.34

Peter Kincel ďakujem hej bolo to ono aj keď pred niekožkými rokmi sa mi to páčilo viac ale to je asi údel filmov :) máloktorý je taký čo by ma zaujal na prvý krát a aj o niekožkoročné opätovné vzhliadnutie :)

hrianka 21. 2. 2013 Št 08.52

Horory sú mojím najobžúbenejším žánrom čo sa tíka filmu :) Neznášam keď sa vo filme bozkáva a ja neviem ešte čo .. film by mal predovšetkým zauja diváka … čo v mojom prípade u tohto typu filmu vedie :)

Katka mejl 22. 2. 2013 Pi 15.35

Ja si myslím že vežmi dobrý horor je Hŕbitov Zvířatek , nieje až tak strašidelný ale je perfektný, odporúčam pozrie :)

misulik mejl 28. 2. 2013 Št 18.44

ako sa vola film kde boli dvaja muži zatvorení a mali priputanu jednu nohu a vedla seba sekeru a museli sa otial dostat proč a potom jednému došlo že si musi odrezat tu nohu ktorou je priputaný retazou lenže si nakoniec odrezal druhú nohu :DD potom bola zatvorená taká baba ktorá mala niečo na hlave a musela najst kluc do istého casu lebo keby ho nenasla a cas by vyprsal tak by jej to niako scvaklo tvár.. ...... fakt ked viete ako sa vola ten film napiste na mail, alebo tu ak sa to dá… PLS, PLS

Peter Kincel mejl web 1. 3. 2013 Pi 11.20

[245] misulik: Volá sa to Saw, má to 7 dielov a tento film je spomínaný aj v tomto článku, ku ktorému sú tieto komentáre :)

sabusa mejl 7. 3. 2013 Št 17.34

podla mna je naj WRONG TURN vsetky diely su super urcite si to pozrite

ninja mejl 11. 3. 2013 Po 21.36

vela ludi si tu myli masiarske filmy s horormi..seria saw nie je horrror!! tento styl ma v slovencine jednoduchy nazov..KRVAK..iba o to tam ide..date tomu malu zapletku, troska krvicky a mate film..ale nie horror!!! Taky predator a alien tiez su viac sci-fi ako horror..Ak si pamatam horror ako nazov jasne naznacuje ze sa jedna o film ktory sa pohrava s primarnym strachom divaka..nie s hnusom..ale zo strachom…to je ten pocit co sme mali ako mali v uplnej tme kdesi v pivnici..nic tam nebolo ale nasa predstavivost a pocute historky od starsich urobili svoje..a presne o toto ide aj v horroroch..nie o vytekajuce creva..nie o perfektne zbrane ufoncov…ale o prebudenie primarneho strachu, najcastejsie z niecoho nepoznaneho, tajomneho, nadludskeho..niecoho co nemozete nijako ovplyvnit a tazko pochopit. Vyber filmov hodnotim podla tejto poucky ako velmi slusny..ale predatora neodpustim..miesto neho radsej zrkadla alebo sinister…a samozrejme kral vsetkych horrorov evil dead 1 a 2 by ho nahradili dokonale..inak dakujem ostatnym za dobre odporucania..uz som niektore kukol a brrrrrr

michal mejl 15. 3. 2013 Pi 22.43

naj film je pach krve 1,2,3,4,5

kikus mejl 18. 3. 2013 Po 15.44

sabusa a michal podla mna mate total pravdu

-pierre- mejl 21. 3. 2013 Št 19.36

Skuste si pozrie „Americkú kliatbu“

Martin 26. 3. 2013 Ut 00.58

Pls hladam film,zena pise knihu a bola na potrate dcerky a nejako sa dostane do sveta odhodenych a zapomenutych veci.asi do tej knihy co pise,neviem..a sprevadza ju tam male dievca a nakonci zisti ze je to jej nanarodena dvera…neviete nazov pls?:)

Ebrill 3. 4. 2013 St 08.09

Cintorín domácich zvierat 1

Nat 6. 4. 2013 So 22.49

Ja som jednoznačne za horory Kruh(The Ring),Sinster,Mama(aktuálne v kinách),Sirotčinec. Celkom dobré sú ešte: Oko(The Eye),Vyháňač diabla(The Exorcist),Izba 1408. Za dobrý horor považujem aj Zjevení(The Apparition), síce to nie je žiadna žakačka,ale na pár okamihov naozaj musíte zataji dych :). Na naozaj nechutné horory,ktoré som pozerala a asi po 5 minútach ich vypla patrili Grave Encounters,síce film je oničom,ale tí duchovia sú naozaj nechutní. Ešte som ich pár videla,ale bolo to dos dávno a názvy si nepamätám. Mám rada horory,ale nie až také kde máte ešte pol roka problémy s nočnými morami a halucináciami,kde sa vám zdá že ducha s filmu máte v dome. -.-

piter mejl 14. 4. 2013 Ne 22.33

naj horory podla mna : 1: dabel v tele 2: kruh 1 3: 3:15 zomrieš 4: nenavist 5: dabel 6: stahni mne do pekla 7: zrcadla

Lola 19. 4. 2013 Pi 17.35

pozrite si v kinach „Evil dead“ 3D to je horror a to som videla len reklamu a bála som sa :(

detto 14. 5. 2013 Ut 22.14

nechápem prečo to tu nikto nespomenul http://www.csfd.cz/…e-julia-los/ .. jeden z najlepších :)

detto 14. 5. 2013 Ut 22.15

skoro som zabudol na toto eso http://www.csfd.cz/…dale-vs-zlo/

Hampy mejl web 14. 5. 2013 Ut 23.10

Nebudu komentovat co do zanru patri a co ne!!reknu to strucne,podleme teda aspon tech z kterych sem videl a nebilo jich malo to vam povidam :D :Dale tak napr: zmeskany hovor (1,2)-(2005–2007),ozvena smrti,paranormal activiti,nocni mura v elm street.Bavi mne proste ti kde jsou aaspon naky zazivny lekacky protoze posledni dobou,coz vite sami,tak v kinech hrajou totalni picovinky,no hruza co dodat :/ :/ takze jdu se podivat na netu jestli tu nenajdujeste nejaky neznami horory ktery by mne zaujali,takze zase nekdy se svama s velkym a uprimnym pozdravem louci Hampy

basto11 mejl 2. 6. 2013 Ne 07.59

Aj horor Grave Encountres je super pozrite si ho......:D

Nikuuuuušik mejl 12. 6. 2013 St 14.51

rozhodne ste sa trafili do nejakých fakt super hororov… No podla mňa tam chýba SINISTER....... čo je fest hnusácky horor… alebo aj paranormal activity........... no ale aj Grave Ancounters je sila aj 1 2 a o HOSTELI ani nehovorím....... TIE TAM ROZHODNE CHÝVAJU::::

Monika mejl 16. 6. 2013 Ne 19.20

Sinistre bol na hovno vôbec som sa nebála… Ani Hostel nieje dobrý.. -_- škoda že sa u nenatáčajú Oldchoolove horrory :D Tie bolo fakt dobré podaktoré.. Mne sa napríkla lúbil Dead evil 2013.. bola som na tom v kine a bolo to dobré.. Grave Ancounters je dobrý.. Ale horrory typu Saw, Pád do tmy a podobné sú o hovne.. Saw je na znechutenie.. Ale je to o Hovne.. Ja sa chcem bᝠa nie aby mi bolo zle..

Lola 21. 6. 2013 Pi 20.31

Ja som pozerala veža hororov, či už nezvratny osud 1,2 , ktory nebol az taky strasidelny z casti sa mi zdalo ze islo o komediu :) neskor som presla na 3:15 zemřeš a to už bola ina pecka :) teraz je u mne na rade nezvratny osud 3,4,5 a planujem si pozriet aj Saw a kruh, popripade Pach krvi :) zatial ma najviac zaujalo 3:15 zemřeš ale uvidim ake bude Saw a ostatok :)

Miko 27. 6. 2013 Št 21.43

PSYCHO 1960!!!

Marko mejl 28. 6. 2013 Pi 09.54

Ako celkom prijemny horor s desivým nádychom by som odporučil film Diabol (2007) kde nam režiser filmu položi „otázku“ kto je ten prevtelený satan v zaseknutom výahu.Atmosfera je klaustrofobicka a zaznamy z kamery SBS ktorí sleduju situaciu vo výtahu nahanaju zimomriavky.Ako dalši horor aka thriller doporučujem Oni s Liv Tyler v hlavnej ulohe,kde mladý pár terorizuje neznámy násilník najprv klopaním neskôr bušením na dvere ich domu a následne niekolkými utokmi až po vniknutie do objektu .Muž je zatial na ceste domov.Ako uplne psycho radím čeknu horor Funny Games (2007) kde sa Tim Roth s jeho rodinou stanu obeami dvoch mladých nacistických psychopatou ktorý snimi proti ich vôli v ich vlastnom dome začnú „hra hru“ o čo najkratšie prežitie.Ako ironia znie to že celý incident vyvolal spor o vajcia,ktoré si chceli od jeho manželky požiača a schvalne ich nechal padnut na zem… brrr Prijemne mrazenie želam ;-)

tono mejl 10. 7. 2013 St 11.07

strasne by ma potesilo keby mi niekto napisal nazov filmu ktory som videl dakich 8rokov dozadu spomynam si ze tam boly daky demony holohlavy a na konci jednemu vitrhly srdce z hrude a potom tam bolo daco ked prisly k autu tak maly zamok zalepeny voskom alebo dacim podobnym ak niekto tusite nazov budem vam moc vdacny a este druhy tam bol sin s matkov on zabyjal zeny a baly sa maciek tie ich furt prenasledovaly aj to neviem nazov podla mna je najlepsi horor pach krvy hallovin a piatok 13.

tono mejl 10. 7. 2013 St 11.31

a este neviem nazov tichto filmov v jednom spalily dakeho vraha a on potom vrazdyl cez pocitac a spotrebyce druhy tam predaval niekto dom a hovoril im strasidelne pribehy o vrazdiacej babycke a opici na konci ked otial odchadzaly tak dakto pokosil macko a seckim preplo dik za nazvy ak dakto viete.

Domčí 13. 7. 2013 So 17.58

Milujem horory,Saw ma uplne najviac fascinuje možno preto že tam je vela krvi :D nie som divná, ale aj The Hills Run Red je skvelý horor,Psycho… ale su aj take ktore nosia titul horor neprávom ;) Dom voskových figurin je podla mna komedia ;) :D

Simona mejl 15. 7. 2013 Po 16.35

Ak sa mozem vyjadrit tak pre mna najlepsie horory su Vsetky horory tykajuce sa exorcizmu(devil inside,emily rose…) a horory podla skutocnych udalosti( hruza v connecticatu1,2, stvrty druh , elm street, ale ta novsia verzia…) Saw mam rada, ale neberiem ho ako horor a tiez tak neberiem, votrelec a predator.

mina mejl 12. 8. 2013 Po 19.02

A čo Kliatba s temnôt???? Španieli urobia niečo raz za 100 rokov, ale stojí to zato. Včera som pozerala Mama. Na začiatku som sa zžakla..... Ale vežmi sa mi páčilo to na obale DVD : A MOTHER´S LOVE IS FOREVER…

Robo mejl 21. 9. 2013 So 23.04

najlepsie su Insidious 1,2 …Sinister…Grave Encounters 1,2 to je fakt super odporucam…Saw vsetky :) ..Dabel v tele :) proste mysteriozne :)

drrrrr mejl 24. 9. 2013 Ut 16.54

Grave Encounters 1 fajne… 2 už nič nové … SAW fajny…Paranormal-rozprávka podža mňa… nijako to namňa nazaposobilo… dom voskových figurin slabota … premna zatiaž top Blair witch a Sinister

Lenč mejl 27. 9. 2013 Pi 01.32

Ja osobne musím spomenu film Záhada Hory Mrtvých (myslim ze The Djatlow Past Incident), ktorý je sice na začiatku taký nudný, ale postupne sa vyostruje, a potom ked uz budu v tej jaskyny je bohovsky :*, ja osobne povazujem za najstrasidelnejsie horory tie, kde tocia s kamerov amatery, pri nich mate pocit, ze sa to stalo naozaj…

Jahoda mejl 13. 10. 2013 Ne 17.37

The Conjuring, doposial som nič lepšie nevidel .

11lucinka11 mejl 18. 10. 2013 Pi 09.12

Podla mna je najlepsi horor The Exorcism of Emily Rose nakožko je nakrúteny podža skutočných udalostí, ďalej sa mi pačil horor Mama, New daughter, stiahni ma do pekla, 3:15 zomrieš. :D

Noname 23. 10. 2013 St 22.46

Hladam nazov hororu, kde v pivnici su zatvoreni ludia a maju len sud s vodou bez jedla. Su sucastou experimentu ci u nich pride ku kanibalizmu, pricom su sledovany osobou, ktora ako dieta havarovala autom so svokou matkou v rokline, kde aby prezil sa zivil jej masom az pokial ho nenasli

Peter Kincel mejl web 25. 10. 2013 Pi 00.20
pan x mejl 25. 10. 2013 Pi 14.37

ded mas

raso 4. 11. 2013 Po 18.35

Vežmi zaujímavé názory…zoznam v pohode! No paranormal activiti ak je dobrý horor tak neviem…skôr je to len obyčajný záznam priemyselnej kamery bez deja bez príbehu a bez zmyslu.nuda a do neba volajuca nezazivna picovina ktora nemá dej ak považujete príbeh zatvarajuce sa dvere či iné podivné veci tak to je dobre aspoň sa pobavite na všetkom stačí v tme skricat bu bu bu a máte autenticky hororovy zážitok do konca života.

Palo 16. 11. 2013 So 20.49

Ahojte, neviem, ci ho niekto z Vas videl. Trosku starsi, ale myslim, ze stoji za to…

Phantasm

;)

Michaela00071 mejl 13. 12. 2013 Pi 14.53

Insidious, Evil Dead, V zajatí démonov!!!

daro 22. 12. 2013 Ne 13.38

date mi tip na naj horor

ema 22. 12. 2013 Ne 13.40

ja milujem horori a ja si mislim ze naj je mama a v zajati demonov

daro 22. 12. 2013 Ne 13.42

ok dik za radu. :-):-):-):-):-):-):-)

connor4 mejl 15. 1. 2014 St 22.35

podža mna najlepsie horory su duchariny (horrory typu zombie su blbosti-okrem jeepers creepers)…fkt husté sú 4 druh,hlas smrti 1,grave encounter 1,sirotinec,blair witch,

connor4 mejl 16. 1. 2014 Št 01.29

a sinister ten je fakt hustý

michael mejl 31. 1. 2014 Pi 18.58

stiahni ma do pekla (2009)

Kasisa mejl 12. 2. 2014 St 10.50

Ešte pridám:

 • Faunuv labyrint
 • Malefique – Znameni ve zdi
 • Emily Rose
 • Cintorín domácich zvieratiek :-)
Mima mejl 13. 3. 2014 Št 23.34

V zajati demonov 2013

Nkil mejl 4. 4. 2014 Pi 15.35

Super horor je Chucky Prichádza uplná PRDEL :D

Nkil mejl 4. 4. 2014 Pi 15.37

sorry som sa pomýlil čakyho kletba

Moni mejl 6. 4. 2014 Ne 13.16

ahojte :) potrebujem poradi… hžadám jeden film… ide tam o to že muž tam väzní ženu v pivnici a týra ju.. najprv jej rozreže prsia, potom o ňu hasí cigarety a na tie jazvy jej vyleje džús… ona sa pokúsi ujs do jeho domu no on ju nájde a znova uväzní a prestrihne jej kosti na členkoch aby nemohla utiec znova… ak niekto niečo podobné pozná prosím napíšte :)

Andy mejl 7. 4. 2014 Po 14.27

Čau Moni, myslým že film sa volá Human Nature. Je to celkom nuda (skús Wrong Turn 4).

Moni mejl 7. 4. 2014 Po 20.01

Andy ďakujem skúsim :)

Moni mejl 7. 4. 2014 Po 20.07

a ten Human Nature to nie je ono :/

Andy mejl 10. 4. 2014 Št 13.17

Čaute , keď som bol malý videl som horor no neviem názov . Je to z 80. rokov a odohráva sa to v nemocnici. Žena po autonehode nemôže chodi a chce ju zabi neaký psychopat. Vraždí to tam zaradom napr. sestričke vŕtačkou rozvŕta hlavu. Neviete niekto názov , rád by som si to zase pozrel .

martin mejl 6. 5. 2014 Ut 14.43

Ahojte. Neviem nazov jedneho dobreho hororu, v ktorom Skupinka chlapov pracujucich v jednej firme tíra a znasilnuje jedno dievca . Jeden znich to len foti a kameruje. Casom to dievca pomaly vsetkych zabija a toho co tk fotil nezabije ale ostane mu sediet na krku ako duch do konca zivota. Vieteniekto?

Peter Kincel mejl web 9. 5. 2014 Pi 12.01

[297] martin: Ahoj, myslím, že hžadᚠhoror Shutter. Existuje Americká, aj japonská verzia.

jan mejl 3. 6. 2014 Ut 19.39

No som iného roku výroby, vyrastal som na piatok 13 lesný duch, zombi a pod. vtedy sa ešte triky robili animáciami. takže hory majú oči ok. zrkadlá ok, rec ok. 13 duchov ok.Psychocop ok, saw no ok. Hostel hlúpos plná obetí. Větko čo tu zaznelo som videl. Zháňam do zbierky leviathan 1989. Je to vlastne predchodca votrelcov a pod. Ak niekto niečo také má s dabingom ozvite sa, dík

Liwa mejl 15. 6. 2014 Ne 18.42

Ahojte práve som dopozerala REC …nic moc,…idem na Sirotu,.tak uvidime

dzina mejl 20. 6. 2014 Pi 22.11

videl niekto patologhy??? nie je to ten klasicky horor ale psychacina a uchylacina riadna …

Jorge mejl web 8. 7. 2014 Ut 18.02

super horrori

Jorge mejl web 8. 7. 2014 Ut 18.02

môj naj horror je v SAW

magor mejl web 12. 7. 2014 So 13.47

vi ste potom este naozaj ze dobri horor nevideli odporucam pozriet. chat chet alebo mucednici

EMA mejl 22. 7. 2014 Ut 16.15

HLADAM HOROR MYSLELA,SOM,ZE TO JE HALLOWEEN ALE NIEJE JE TO O PARTII STUDENTOV,KTORI O POLNOCI CITANIM STAREHO TEXTU OZIVIA MRTVYCH NA STROM CINTORINE…Z HROBU VYJDU MRTVOLY A VYBERU SA NA VECIEROK NA OSLAVU HALLOWENA POZNAA NIEKTO NAZOV?DAKUJEM

nicolas mejl 27. 7. 2014 Ne 11.49

sice mam len 15 ale podla mna je najhorsi horor bieli mor.podla pravdi hovoria ale no to moze bit ojeb ale je pravda ze na bieli mor tam umrelo 10 0000 v texase.

Lola mejl 30. 7. 2014 St 17.12

Pozrite si horor Sinister :) Je to super horor ktorý vás vážne vystraší :D a ešte ďalší taký napr. Mama . to je super :) 3:15 zomrieš to je tiež super horor. A ešte Chucky. To je o takej bábike :D

Tade mejl 17. 8. 2014 Ne 18.27

Zdravím, podža mňa sú vežmi dobré aj tieto:

 1. Darkness (temnota)
 2. Ocullus
 3. Room 1408
 4. Creepshow 1,2
 5. Zhubni (Thinner) :)

Celkom dobrý je Tall Mann.

A konečne aj slovenská tvorba vyzerá zujímavo: http://www.kinema.sk/…prekvapi.htm

ema 27. 8. 2014 St 14.19

to je ubohe to su horory zavolajtemi na 0902098139 a ja vas vystrasim k smrti

Miko mejl 31. 8. 2014 Ne 10.31

Najlepší je Stiahni ma do pekla

Andrea 31. 8. 2014 Ne 13.51

źudia, podstata hororov nie je v tom, aby tam boli litre krvi alebo nejaké monštrá. Spomeňte si a nájdite niečo, čoho sa bojíme. źudia sa v zásade boja niečoho neznámeho a tým nemyslím mimozemšanov, to je už moc obohrané. Nájdime niečo, z čoho budete ma ešte dlho husiu kožu a nebudete spáva. Doteraz je najlepším námetom nejaký démon, entita, o ktorej nič nevieme, ale prejavuje sa hrozným spôsobom. Mňa (a stavím celý svoj dom, že nie som sama) úplne dostal film The Conjuring, alebo v slovenskom preklade V zajatí démonov. V kine sa VRIESKALO, čo som už dlho nezažila a po príchode domov som sa vežmi triasla. Navyše, namerala som si teplotu 39. :) Nehžadajme lacné horory, kde sa len vraždí. Alebo tie, kde nás napadnú mimozemšania. Celý filmový priemysel takto len upadá. Odporúčam V zajatí démonov a lúčim sa. Rozmýšžajte.

tomi 3. 10. 2014 Pi 10.10

A čo paranormal activity1? Prvý krát som to videl bez dabingu a titlkov u kamoša a zaroveň suseda o jednej v noci… býval som hned vedla v byte ale ked som to pozeral hned som sa ho spital ci mozem prenocovat u neho… neodtrhol som oči od monitoru a nedokazal som sa na stoličke ani obzrie a už vobec vstat a is spa…

sheryl :) 11. 10. 2014 So 10.16

nwm čo furt máte s tými paranormal activity ved to po cely čas neni vobec strašidelné a vlastne skoro ani na konci to je podla mna asi najmenej strasidelny horor(a tým myslím že krvák neni už vôbec)človek sa toho zžakne len tak o 2:00 hod. v noci....... ak chcete krváky tak rozhodne rec, hory zaliate krvou, evil dead(lesní duch)...... strašidelné sú zasa podža mňa kruh(aj ked iba občas), saw 2(to určite neni krvák), trebars aj the hush(umlčaní) to je celkom strašidelná naháňačka po dialnici(s divným koncom) ale trebars hnusný krvák + strašidelný horor určite wrong turn- pach krvi pri tom som pár nocí nespala a určite 1,2,3 aj ked najviac ma rozhodila 3-ka trebars do skupiny menšie krváky patrí nezvratný osud pri čom sú strašidelné a hnusné iba tie smrti, alebo som čítala v komentároch že viacerým sa páči votrelec(alien) ale podla mna je jednotka o ničom lebo to neni strašidelné a taktiež ani skoro krvák pri tom som sa vobec nebala ani ked vyskočil z toho hrudníka, ale 3 už aspon bola o niečom… tento horor som sice nevidela ale vraj je horší ako lesní duch a je vraj velmi strašidelný vola sa Grave Encounters a je to niečo ako paranormal activity ale myslene tak že ludi vidíme len pomocou kamier a nahrávok… neni to tak že tie kamery nemame možnos vidiet

_sidny_ 1. 11. 2014 So 09.43

do teraz som nevedel ze predator je hororovy film

urdotv 5. 11. 2014 St 12.44

no tak to vam poviem na takych primityvnych hororoch sa clovek len moze zasmiat … REC ? blbost jak traky, Paranormal Activity to je to iste uz nevedia ani horory tocit ale po pravde uz by som si aj nejaky pozrel dobry a nie tie trapne pipkoviny

sheril :) 24. 11. 2014 Po 09.33

radim ti pach krve ako vážne u toho nezaspíš aspon 5 noci ono to neni len krvák ale aj strašidelné lebo ked si vezmeš evil dead to je iba krvák a pri tom mᚠvlastne skoro stále zavreté oči bolo to nechutné jak neviem čo… ale pah krve je aj strašidelné a ak chceš moc strašidelné tak odporúčam 3-jku ale tých častí je vlastne 5 a len 4 sú zaial na trhu ....... takže tak :)

dalibor mejl 6. 12. 2014 So 22.13

hladam jeden brutalny horor z 80 rokou o vrahovi ktory brutalne vrazdi bunky sa mu stale obnovuju ked sa zrani.na konci filmu mlade dievca odcekne hlavu

Mária mejl 11. 2. 2015 St 12.39

Mama – je podža mňa horror, po ktorom sa budete poriadne bá.

Roman 22. 2. 2015 Ne 10.51

OMG taká nuda neodporúčam pozera

Sisa 25. 2. 2015 St 19.52

Podla mna su dobre horory Kukuricne deti, Rec, Cernobylske denniky, v zajati demonov a Carrie!!!!

lexi mejl 12. 3. 2015 Št 13.19

V zajatí demonov… myslela som ze sa pokakam ;)

JohnWayne 1. 4. 2015 St 23.27

Misery je thriller nie horor! lol, aj zahraničné filmové databázy majú medzi žánrami len thriller

JohnWayne 1. 4. 2015 St 23.31

a ešte z toho rebríčku som nijako nevyčítal, že prečo sú práve tieto horory podža autora tie najlepšie, pretože pri každom filme sa až 80–90% venuje autor len opisu deja, svoje vlastné poznatky formuluje len v jednej alebo dvoch vetách, čo je sakramensky málo

slickrick mejl 10. 4. 2015 Pi 12.15

ahojte mislim že všetky horory čo tu zazneli som videl neviete mi nič poradit krvak alebo niečo na psichyku ? :D

lukick mejl 20. 4. 2015 Po 02.23

poznam velmi vela hororov a vela ich tu je aj spomenutych ale nevidim nikde aby niekto pisal o horore GRAVE ENCOUNTER 1, 2

mata mejl 4. 9. 2015 Pi 14.08

co tak ludska stonožka 1 2 aj 3 neviem sa rozhodnut ktora z nich je naj

Franco 9. 10. 2015 Pi 20.25

Neviem ci to uz niekto spominal, ale moj najoblubenejsi je SIROTINEC (2007)

pavol mejl 31. 10. 2015 So 21.34

Vedel by mi niekto poradit,hladam jeden horror Voskove muzeum ale neviem ho najst,je to horror z 90 rokov,kde partia mladych ludi ide v noci do muzea a postupne zaujmu miesta voskovych figurin monstier ako upir atd…Videl som to uz davno ale nikde o tomto horore nepisu a nedavaju ho ani v telke a google vyhadzuje len tie nove alebo velmi stare horrory s tymto nazvom.Dakujem za radu…

Romča 4. 11. 2015 St 17.12

V zajetí démonu je naj :33

Juraj mejl 5. 11. 2015 Št 17.15

Nečítal som všetky komentáre ale nevšimol som si niektoré talianské horory ktoré stoja za zmienku, tak ich sem pre istotu dám, sú to takzvané „argentovky“ PHENOMENA ( 1985 ) CSFD 74 % **** Mysteriózní / Horor / Thriller SUSPIRIA (1977) CSFD 76 % **** PROFONDO ROSSO (Tmavě červená) (1975) CSFD 76 % **** U mňa ale víazí fenomenálna tuti fruti belííísima- PHENOMENA :) Dovožte mi jednu malú recenziu na tento film ktorý menej žudí pozná zrejme trocha aj kvôli tomu že je starý 30-rokov a nebol u nás ani v susednom česku nikdy nadabovaní v televízii možno nebol ani odvysielaní a ak áno, velmi zriedka. Ide ale o jeden z najpodceňovanejších hororov vôbec, osobne podla mňa, klenot zamknutý v truhle na dne 20 000 kilometrov hlbokého oceánu, už som mal tú čest sa naň pozriet a dostal som viac ako som čakal. hlavnu rolu tu hrá len 14-ročná jenniffer connelly ktorá neskôr získala Oscara ako herečka vo vedlejšej roli (čistá duša) ale talent ukázala už tu, zahrala to tu nenútene a inšpirujúco, pôsobila cely film ako pravá múza… Táto hlavná postavička je zasadená do atmosferického mystéria ktoré skvelo dirigoval talianský režisér dário argento ktorý keby nebol v tomto živote režisérom uplatnil by sa ako umelecký maliar alebo sochár ( vie skvelo zachytit a sformovat kulisy a farby tak aby to dobre vyzeralo ) horšie to je u ňeho so spracovaním scénaru ktorý ked je miestami blbý aj blbý ostáva ale v tomto prípade ide o výnimku. Druhe herecké husle dobre zahral Donald Pleasence ktorý sa už ukázal napr. ako detektív v niektorých častiach hallowinu. Soundtrack môže byt pre niekoho ako jes hranolky z horčicou ale pre iného nebeskou bránou do budhovej srdečnej čakry :) tu už fakt záleži na hudobnom temperamente osobnosti ale jedno vám prezradím, mne velmi sadol a aj ked nepočúvam rock ktorý tu je takou svojráznou prímesou, doteraz a ešte dlho budem počúvat niektoré vydarené skladby, napr: Goblin – Jennifer Bill Wyman – Valley a dalšie..... zaujimave je že hudbu som si viac užival postupne po filme ako počas filmu ale radím nepredbiehat a pozriet najskôr film, buc sa na vás hudobná atmosféra proste nalepí alebo nie. Phenomenu som tažko stahoval cez cz torrenta, kto by chcel pomôct zo seedom nech ma kontaktuje emailom a pokusim sa v ramci možnosti zapinat viac. kritikovia si asi nájdu svoje miesta ale ak máte v srdci trocha tolerancie bude sa vám snímok pravdepodobne viac než páči. Atmosfére hororovích filmov treba trochu dopomôct nech sa s toho vyaží niečo navyše, takže nič neočakavajte bez prítomností slnečních lúčov sa do toho pustite… Možno budím dojem že vám ponúkam pečene holuby na zlatom podnose ale svojím spôsobom je tomu tak samozrejme pre niektorých to môže byt len priemer ale jedno môžem garantovat, u tohoto snímku zábavnost stúpa až do samého konca, než naopak… ;) a to doslova. Takže, neváhajte a napojte sa 30 rokov dozadu na hororovi MATRIX z názvom: p}-{enomena Enjoy: http://www.sky.com/…enomena-1985

anomie.813@gmail.com mejl 2. 12. 2015 St 16.32

KANIBALOVÉ … to je názov asi najkontroverznejšieho hororu. Ja osobne som nemal až taký problém ako iní dopozera ale niektoré scény boli tak reálne a otrasné, že miestami som sa radšej pozeral na svoje ruky a hrýzol si od nervov nechty. Natoči sci-fi horor, ktorý je nereálny je síce super, alebo také čo sú ako keby aj z reality, že sa môžu sta (ako napr. SAW, že poštvete proti sebe uväznených žudí, no všetky tie pasce zkonštruova je nemožné) no nie sú moc pravdepodobné, no tento jeden horor, ktorý som opísal na začiatku dosiahol maximálneho možného stupňa reality. Ešte TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU, bolo niečo čo ma dostalo, najmä scéna, kde kamaráta zaveseného na hák a bez nohy s nasoleným kýpom objíma jeho kamarátka, samozrejme v slzách a ja som sa od nich líšil iba lepším zdravotným stavom a že som nemal tožko sĺz. Tá scéna ma položila.

anomie.813@gmail.com mejl 2. 12. 2015 St 16.48

Kamarátka mi odporučila Girlhouse, tak sahujem. Nezvratný Osud nie je zlý, je tam napätie neustále a nepríjemné chvíle, kedy neviete naozaj kedy sa čo stane. Trebars ak aj obe po ktorej smr za každú cenu ide unikne jednej a zdanlivo jedinej variante, tak sa stane vzápätí niečo iné. Trebars baba cvičí na kladine. Z hora z klímy sa uvožní šroub a z takej výšky padne tak, že ostane na kladine, čo je od základu blbos ako voda v koši. Navádza Vás to logicky na to, že baba si pichne šroub do nohy a pošmykne sa tak, že si poláme väzy. K tomu ešte z klímy kvapká voda a zrovna pár cm od narušeného kábla ventilátoru. Do toho záberu ako lomcujú otáčky s klímou na strope. Všetko to navádza na jasný výsledok. Ale baba docvičí na kladine, vyhne sa šroubu, vyhne sa vode pri kábli na ktorú hodí uterák. Ale ide na hrazdu. Na kladinu ide iná a práve tá si pichne do nohy šroub, padne, zhodí misu s múčkou na ruky, tá padne do ventilátoru a ten to rozfúka smerom na hrazdu k tej babe čo odišla z kladiny, ktorá sa tak nešastne pustí, že si poláme väzy tak, že jej vybehne von chrbtica. a kosti z rúk. Ešte k tomu boli zábery na šroub na hrazde ako sa povožuje, čo tiež navádza k očakávaniu smrti. Je to tam proste všade. Jedna vec čo je však na tom horore pre mňa akosi zničujúca, že ani jeden človek nemá nárok na prežitie. Síce v druhom dieli prežili jedna žena a policajt. Ale kžudne ich môžu zabi v pokračovaní … ako to bolo, že záver piateho dielu prepojili s prvým dielom o lete č. 180.

Inak keby niekto vedel o dobrom horore v anglickom prostredí, v pochmúrnej anglickej krajine na vidieku okrem hororu Čierna Pani (stále som nechápal prečo D. Radclife nečaruje aby zachránil deti pred smrou až na piaty krát mi došlo, že nehrá Harryho Pottera :D ). Inak niektoré diely H. Poirota v Anglicku sú dobre chmúrne, jeden má dokonca iba šedú, bielu, čiernu a modrú farbu, vôbec šedý a pochmúrny diel.

Kelto44 16. 12. 2015 St 00.43

Zdravim. Zoznam je dobry, no neviem ci tam ma byt aj predator.. pokial sa nemylim, je to sci-fi film.. pad do tmy som videl neraz, a myslim, ze sa to pozriet viackrat. je to horor, ako ma byt ;) exorcist je tiez v poho film, ale myslim ze to je trapne.. Misery som videl, horsia hovadina ako predator.. Rosemary som nevidel, ale v blizkej dobe si to chcem pozriet. saw je dobry film a pokracovania su lepsie a lepsie.. Paranormal activity je klasicky film pre deti, ale tiez v klude ;) kruh ani nepovazujem za horor… Blair witch podla skutocnej udalosti nie je, dej je vymysleny.. ale nieco pravda aj je.. freddy klasika :) tie japonske filmy nic v zlom, ma to dobru fantaziju tak nechapem, preco tu deti nadavaju po azijcanoch, a davaju sem svoje americke sracky ako Bloody mary napriklad..(odpad pre deti) Pach krvi ma nebere, pretoze to pozera kazde dieta… 3-ka je este dobra.. alien skvely film, aj ked ma sci fi vobec nebere.. Teraz ide na rad moj zoznam hororov :-) mam rad klasicke horory ako Lesni duch, Demoni.. nedavno som pozeral (absurd,rosso sangue) a ine nazvy jedneho filmu. Mam rad aj – noc s nabrusenou britvou, cannibal holocaust .. atd, atd.. plno ich je, a na niektote som uz zabudol :)

Respi mejl 30. 12. 2015 St 22.52

A čo tak Grave Encounters 1,2?

Jeu mejl 27. 3. 2016 Ne 00.51

Odporučam Halowen 2

Andrej mejl 24. 4. 2016 Ne 20.18

Nesuhlasim ze dalsie pokracovania Saw kazia dobre meno hororu. Keby neboli pokracovania tak sa nedozvieme viac. No a chyba mi v tomto rebricku napriklad resident evil alebo aj silent hill hmm alebo aj ine z filmovej klasiky ako napriklad usvit mrtvych

marha 1. 7. 2016 Pi 22.09

fuha, grcat z toho ako tu ludia nemaju vobec ziadny vkus na horory, ze saw, grave encounters, halloween, 3:15, piatok 13teho, jeepers creepres, paranormal activity atd. to su vsetko trapne braky

Boardo mejl 13. 4. 2017 Št 22.48

mrazivá atmosféra, strach z neznáma, psychológia… The Tunnel, Blair Which, Silent Hill, POD, Hmla, Kocka, Proroctvo z temnôt, Devil… psychologické horory – Funny games US, Jazero smrti, Skeleton Key, The Poughkeepsie tapes…

Martin mejl 27. 9. 2017 St 19.23

Naposledy som pozeral Tajemstvi smrti slecny Nezname / The Autopsy of Jane Doe (2016)(CZ) = CSFD 75% a poviem ti mal som dost.

Ale samozrejme aj stara dobra klasika ako su Alien a podobne.

zlavove kupony mejl 10. 10. 2017 Ut 13.00

Za mna je topka alien, zeriem vsetky casti. Fanusikom odporucam komplet dvd seriu, kde je ovela viac zaberov a pozriet reziserske strihy, stoja za to.

Nicholas mejl 28. 5. 2018 Po 15.08

Moje obžúbené horory : „The Conjuring 1,2“ „Mama“ „Truth or dare“ „The Strangers – prey at night“ „Lights out“ „Quiet pleace“ „Annabelle 1,2“ „The Boy“ „IT“ „Quija – origin of evil“

Takže, odporúčam tiež pozrieđŸ˜‚

Pridaj komentár!