Blogg.sk - cestovanie, filmy, hudba, život

Kto je autor: Volám sa Peter a som 25 ročný grafik, cestovateľ a bloger. Mám rád filmy, beh, kopce, hudbu a život podľa vlastných predstáv.

Top 100: Najvtipnejšie komédie

Top 100: Najvtipnejšie komédie Hľadáte tip na dobrú komédiu? V tomto zozname ich nájdete rovno 100. Komédie sú zoradené úplne náhodne, pretože vybrať tú najvtipnejšiu by bolo nesmierne ťažké a každý z nás má úplne iný vkus. Preto sú tu komédie z rôznych období a rozmanitým typom humoru. Takže či už máte radi suchý britský humor, paródie, alebo vulgárne komédie, pre každého z Vás sa tu niečo nájde. V zozname nie sú zahrnuté české a slovenské komédie, o ktorých si možno napíšeme niekedy nabudúce.

Vo štvorici po opici

Vo štvorici po opici Doug sa ide ženiť a tak sa spolu s ďalšími tromi kamarátmi vydáva do Las Vegas na rozlúčku so slobodou. Ráno po rozlúčke je však úplnou katastrofou. V hotelovom apartmáne je nervózny tiger, malé plačúce dieťa, jednému z kamarátov chýba zub, Doug sa stratil a nie je po ňom ani stopy a čo je najhoršie – nikto si nič nepamätá. A tak partii zostáva len jediné – zistiť čo sa stalo a nájsť Douga ešte pred začatím svadby.
Zaujímavosť: Slovenský názov Vo štvorici po opici musela odsúhlasiť kapela Horkýže Slíže, ktorá má rovnomenný album.


Borat

Borat Sacha Baron Cohen je svojrázny komik a v tejto komédii sa vžil do role kazachstanského reportéra Borata, ktorý sa za svojou reportážou vydáva do Ameriky a okrem toho sa tam chce oženiť so svojou platonickou láskou Pamelou Anderson. Zatiaľ čo Borat je fiktívna postava, ostatní protagonisti vo filme netušia, že sa stali obeťou komika Cohena, ktorý okrem seba zosmiešňuje aj všetkých naokolo.

Zaujímavosť: Počas natáčania na Cohena volali políciu 91 krát.


Život Briana

Život Briana Monty Pythonovský humor vo svojej najlepšej forme, presne to je Život Briana. Brian sa narodil v rovnaký deň ako Ježiš, s ktorým si ho všetci pletú, čo spôsobuje množstvo absurdných a vtipných situácií. Film, kde hrá 6 hercov 40 rôznych úloh, vyvolal vo svojej dobe veľký škandál a protesty viacerých odvetí cirkvi.

Zaujímavosť: Film bol do roku 1990 zakázaný v Nórsku. Švédi ho vtedy distribuovali so sloganom „Film je taký smiešny, že bol v Nórsku zakázaný!“


Sám doma

Sám doma Klasická vianočná komédia z čias, keď bol ešte Macaulay Culkin herecká hviezda a nie troska poznačená alkoholom, drogami a rozchodom s Milou Kunis. Vo filme stvárnil Kevina, ktorý sa musí ubrániť proti dvom nadľudským zlodejom – prežijú totiž zásahy elektrinou, smrteľné údery do hlavy, ale aj pády z veľkých výšok bez akéhokoľvek zranenia.

Zaujímavosť: Joe Pesci sa pri natáčaní musel naučiť namiesto slovíčka „fuck“ používať „fridge“. Kvôli svojim predchádzajúcim úlohám totiž zabúdal, že točí rodinný film.


Návrat do budúcnosti

Návrat do budúcnosti Sci-fi trilógia s Michaelom J. Foxom, kde o originalitu a vtip nie je núdza. Príbeh sa točí okolo mladého Martyho a dr. Browna, ktorý zostrojil stroj času. Omylom sa prenesú do inej doby ako plánovali a tak budú mať veľa práce, aby zase všetko napravili.

Zaujímavosť: M. Fox zväčša natáčal film len vo večerných a nočných hodinách, pretože cez deň musel hrať pre seriál Family Ties. Denne tak spával asi 2 hodiny, kvôli čomu mali maskéri neustálu prácu s jeho kruhmi pod očami.


Žandár zo Saint Tropez

Žandár zo Saint Tropez Nezabudnuteľný Louis De Funes v roli žandára Cruchota, ktorý prišiel z malej dedinky rovno na francúzsku riviéru, aby obnovil zákon a poriadok. Celá séria o žandárovi obsahuje až 6 filmov.

Zaujímavosť: V dobe točenia tejto slávnej série nebolo žiadnym tajomstvom, že herec vedľajších rolí Jean Lefebvre a predstaviteľ žandára Luciena Fougasse, otvorene neznášal hlavnú hviezdu – Louisa de Funésa. Vraj kvôli jeho hviezdnym manierom.


Na Hromnice o deň viac

Na hromnice o deň viac Cynický a samoľúbi moderátor počasia má natočiť v jednom mestečku reportáž o oslave Hromníc. V deň osláv sa strhne búrka, skolabuje doprava a z mesta nie je cesta von. Od tej chvíle sa hlavná postava Phil ocitne v časovej šmyčke a každé ráno sa prebúdza do toho istého dňa.

Zaujímavosť: Režisér filmu uviedol, že Phil sa zasekol v čase až na 10 rokov. V priebehu natáčania Billa Murraya dva krát pohrýzol svišť.


Horúce strely

Horúce strely Legendárna paródia na Top Gun a mnoho ďalších akčných filmov v hlavnej úlohe s Charliem Sheenom. Nemenej podarené je aj druhé pokračovanie s paródiou na filmy ako Rambo, či Apokalypsa.

Zaujímavosť: Hned na začiatku titulkov (za menami producentov) je namiesto ďalších mien recept na polevu na koláčiky. V rámci propagácie tvorcovia uvádzali, že Saddam Hussein stvárňuje sám seba.


Čierna mačka, biely kocúr

Čierna mačka, biely kocúr Temperamentná a humorná komédia o jednej cigánskej svadbe a udalostiach, ktoré ju predchádzajú. Na absurdné situácie a postavičky z tohto balkánskeho filmu Emira Kusturicu len tak nezabudnete. Veď kde inde uvidíte ako prasa žerie trabant, alebo ako nafetovaný mafián žongluje s granátmi?

Zaujímavosť: Postavy vo filme hovoria rómsky, srbsky a bulharsky. Rómovia boli do filmu vybratí z okolia mesta Skopje.


Fantomas

Fantomas Komédia o najgeniálnejšom zločincovi všetkých čias, ktorý na seba vždy prevezme identitu niekoho iného, alebo je zahalený tajomnou modrou maskou. Po stope mu ide neúnavný komisár Juve (Louis de Funès), alebo zvedavý novinár Fandor. Film Fantomas má dve úspešné pokračovania rovnakej kvality.

Zaujímavosť: Herec Jean Marais si masku sám navrhol a pri natáčaní v nej trávil až 6 hodín denne.


Big Lebowski

Big Lebowski Jeff „Dude“ Lebowski je najlenivejším človekom v okrese Los Angeles. S kamarátmi hrá bowling, povaľuje sa a v pohári má neustále naliaty drink. Túto rutinu mu narušia až gangstri, ktorí si ho pomýlia s milionárom, ktorý nosí rovnaké priezvisko – Lebowski. Spolu so svojimi pološialenými kamarátmi sa tak zapletá do víru šialených udalostí a musí čeliť mnohým bizarným postávam a absurdným situáciám.

Zaujímavosť: Dude vo filme pije až 9 drinkov „White Russian“.


Ružový panter opäť zasahuje

Ružový panter opäť zasahuje Podľa divákov najlepšia časť z komediálnej série o Ružovom panterovi s neprekonateľným Peterom Sellersom v úlohe inšpektora Clousea. Dohromady vzniklo až 9 filmov, ak rátame aj remake so Stevom Martinom. Clouseau bol v prvom diely len vedľajšou postavou a až v dôsledku následnej popularity u publika sa z neho stala najvýraznejšia postava série.

Zaujímavosť: Napriek názvu filmu sa slávny diamant „Ružový panter“ vo filme vôbec neobjaví.


Vojna Roseovcov

Vojna Roseovcov Začalo to láskou na prvý pohľad. Netrvalo dlho a sympatický Oliver a Barbara vstúpili do takmer ideálneho manželstva. Veľká zamilovanosť sa však v priebehu 17 rokov mení na niečo, čo s láskou nemá už nič spoločné. A tak nastáva rozvodové konanie, lenže ani jeden z manželov sa nedokáže vzdať krásneho rodinného domu. Vtedy sa rozvod mení na nebezpečnú vojnu a my sme tomu svedkami v nevšednej čiernej komédii.

Zaujímavosť: Ide už o tretiu spoluprácu hereckej trojice Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito.


Maverick

Maverick Šarmantný hazardný kartový hráč Bret Maverick sa vydáva na slávny pokrový turnaj, kde sa výhra rovná pol miliónu dolárov. Okrem neho však majú zálusk na výhru aj prefíkaná a pôvabná Annabelle Bransfordová, pištoľník Angel, alebo šerif Zane Coburn. Výhra je lákavá a tak sa snažia hráči svojich súperov zneškodniť ešte pred turnajom.

Zaujímavosť: Mel Gibson musel prejsť školením, aby sa naučil ako správe tasiť zbraň.


Krotitelia duchov

Krotitelia duchov Paranormálne javy, odporní zelení duchovia a ďalšie rôzne strašidlá a príšery – presne na to sú odborníci samozvaní „Krotitelia Duchov“. Vybavení ektoplazmovými zbraňami, špeciálnym vozidlom a sršiacim vtipom sú hocikedy pripravení bojovať proti nadprirodzenému zlu v New Yorku.

Zaujímavosť: Démonický hlas Dany nahovoril sám režisér Ivan Reitman, ktorý sa mimochodom narodil na Slovensku v meste Komárno.


Bláznivá strela

Bláznivá strela Jedna z najznámejších paródií, ktorá sa môže radiť medzi to najlepšie v žánri. Sledujeme v nej príbeh losangeleského poručíka Franka Drebina, ktorý so sebou všade prináša dokonalý chaos a zmätok. K Bláznivej strele vznikli aj ďalšie dve rovnako bláznivé pokračovania.

Zaujímavosť: Film je volným pokračovaním seriálu „Police Squad!“, kde tiež Leslie Nielsen stvárnil detektíva Franka Drebina.


Eurotrip

Eurotrip Američan Scott na svojej oslave zistí, že jeho dlhoročný vzťah práve stroskotal a jeho priateľka ho podvádza. Potom čo sa opije a napíše svojmu internetovému nemeckému kamarátovi nelichotivý mail, zistí šokujúcu správu. Mike – jeho kamoš z chatu – nie je chlap, ale sexy žena, ktorá sa však kvôli mailu urazila. A tak dostane Scott bláznivý nápad. Spolu s priateľmi sa vydáva do Európy, aby sa Mike osobne ospravedlnil.

Zaujímavosť: Scény z Bratislavy sa natáčali v Prahe.


Diktátor

diktator Hľadáte nekorektnú a vulgárnu komédiu, ktorá si robí srandu nie len z diktátorov, ale aj demokracie ako takej? Ak áno, Diktátor bude ideálnou voľbou. Film zachytáva tyrana Aladdina, ktorého jeho ľudia kruto podviedli a nahradili dvojníkom, aby v krajine nastolili demokraciu. Aladdin sa teraz musí vynasnažiť, aby pre svoj milovaný ľud zachránil diktatúru a tyraniu.

Zaujímavosť: Herec Sacha Baron Cohen sa nechal pre svoju úlohu inšpirovať vodcom Muammarom Kaddáfím.


Majstrov Syn

Majstrov syn Film, ktorý predstavil osobitý štýl Jackieho Chana a preslávil ho vo svete filmu. V komédii stvárňuje mladého žiaka kung-fu Wonga, ktorý je za svoju nezodpovednosť poslaný k starému učiteľovi bojových umení. Ten je večne opitý a Wonga učí do tajov bojového štýlu 8 opitých bohov, aby sa mohol na konci postaviť proti obávanému zabijakovi prezývanom Blesková noha.

Zaujímavosť: Jackie Chan pri údere do oka takmer stratil zrak.


Život je čudo

Život je čudo Dej sa odohráva v roku 1992 v Bosne, kde sa Luka – srbský inžinier, usadí so svojou ženou Jadrankou a synom Milošom v dedinke, ktorá pripomína koniec sveta. Luka pripravuje stavbu železnice, ktorá by mala tento kraj premeniť na turistický raj. Luka je zaslepený optimizmom a tak ani nevníma blížiacu sa vojnu, ktorá všetko zmení…

Zaujímavosť: Táto tragikomédia Emira Kusturici mala rozpočet 8 milónov dolárov.


Piráti na vlnách

Piráti na vlnách 60. roky boli zlatou érou rokenrolu, rozhlasový trh ho však ignoroval a rock mohlo vo Veľkej Británii vysielať len rádio BBC dve hodiny do týždňa. Tak vznikol priestor pre pirátske rozhlasové stanice a to je aj príbeh rádia Rock, ktoré zákon obchádzalo šikovným spôsobom – vysielalo z lodi, ktorá sa pohybovala na medzinárodných vodách. Komédia zachytáva posádku tejto lodi, ktorá žije rokenrolom 24 hodín denne.

Zaujímavosť: Rádio Rock je inšpirované pirátskou stanicou Radio Caroline, ktorá mala podobný štýl aj osud.


Clerks 2

Clerks 2 Volné pokračovanie nezávislej čiernobielej komédie z roku 1994. Randall a Dante sú kamaráti pracujúci vo fastfoode a celý deň zabíjajú kecaním o sexe, Hviezdnych vojnách a podstate života. Dante sa má ženiť a presťahovať a tak v práci trávi posledný deň. Málokto však tuší, že je zaľúbený do svojej šéfky a že Randall pre neho chystá oslavu s nečakaným prekvapením.

Zaujímavosť: Každé písmeno z loga Clerks pochádza z loga nejakého Fastfoodu (K z KFC, L z McDonald's…)


Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Jednotka príliš rýchleho nasadenia Nicholas Angel je takmer dokonalý policajt, ktorý je však taký úspešný, že vrhá zlé svetlo na ostatných londýnskych policajtov. Preto ho jeho nadriadení prevelia do mestečka Sandford, kde sa kriminalita rovná nule a za svojho parťáka dostane hlúpeho Dannyho, ktorý sníva o tom, že raz bude policajtom ako z akčného filmu. V Sandforde sa začnú objavovať záhadné vraždy a tak budú mať čoskoro obaja plné ruky práce.

Zaujímavosť: Počet mŕtvych vo filme je 29.


Horší ako smrť

Horší ako smrť V jednej britskej rodine zomrie hlava rodiny a tak sa na pohreb zídu všetci pozostalí. Jeden z nich sa rozhodne o zosnulom vyjaviť pravdu, ktorá sa samozrejme všetkým nepáči. A tak sa začnú vynárať rodinné tajomstvá a vyzerá to tak, že členovia rodiny k sebe nemajú tak blízko ako predstierajú. Horší ako smrť je plný absurdného humoru a bizarných situácií, ktoré sa môžu stať snáď len na pohrebe v nefalšovanej čiernej komédii.

Zaujímavosť: P. Dinklage si rolu zopakoval aj v remaku z USA.


Denník Bridget Jonesovej

Denník Bridget Jonesovej Bridget Jonesová má 30 a je zaoblená viac ako by sa jej páčilo. V živote má dva pekné a na oko jednoduché priania – schudnúť a nájsť nejaký naozajstný vzťah. Síce sa zamiluje do svojho pohľadného šéfa, ale následne zistí, že je pre neho len bokovka. Možno sa však nájde ešte niekto druhý a Bridget, ktorá je magnet na maléry a trapasy, bude mať konečne štastie.

Zaujímavosť: Renée Zellweger kvôli svojej úlohe pribrala 10 kg. Po natáčaní zase zhodila 20 kilogramov.


Sivý kamión červenej farby

Sivý kamión červenej farby Menej známy balkánsky film, ktorý sa odohráva v roku 1991, kedy sa Juhoslávia pomaly stáva minulosťou. Hrdinom filmu je Gavran, ktorý miluje kamióny, ale kvôli tomu že je farboslepý má zákaz šoférovať. Preto jeden kamión ukradne a vydá sa na cestu Juhosláviou. Cestou skoro zrazí tehotnú stopárku Suzanu a pretože ju ohrozil na živote, berie ju so sebou. Začína sa vojna a ich kamión skrýva nečakaný náklad…


Bláznivá, hlúpa láska

Bláznivá, hlúpa láska Štyridsiatnik Cal má pekný dom, skvelé deti a milujúcu manželku Emily. Teda aspoň si to myslel, kým nezistil, že ho žena podvádza a chce sa s ním rozviesť. Tak sa Cal ocitne vo svete slobodných, ale keďže už dlhé roky nerandil, veľmi mu to nejde. Stretáva Jacoba, ktorý mu začne pomáhať, učí ho dostať ženy do postele a žiť život bez záväzkov. Lenže Cal stále tuží po Emily.

Zaujímavosť: Postava Cala bola napísaná priamo pre herca Steva Carella.


Prci, prci, prcičky

Prci, prci, prcičky Film, ktorý naplno odštartoval slávu teenegerských komédií. Štyria kamaráti zo strednej školy na jednej párty uzavrú dohodu, že ani jeden z nich nesmie skončiť strednú školu ako panic. A tak začnú baliť dievčatá, ale skôr nabaľujú trápne situácie a „prúsery“. Oficiálne majú Prcičky štyri diely v takmer rovnakom obsadení, avšak vzniklo aj niekoľko ďalších voľných pokračovaní. Tie sú však kvalitou o triedu nižšie.

Zaujímavosť: Ejakulát v pive sú v skutočnosti vaječné bielky.


Jackass

Jackass Začalo to ako show na MTV, ale napokon sa popularita Jackass preniesla aj do kín. Skôr ako plnohodnotný film ide o zostrih šialeností Johnny Knoxwilla a jeho kamarátov, ktorý sa nezastavia pred ničím. Bolestivé kaskadérske kúsky, telesné tekutiny všetkého druhu a škodoradosť kamarátov – to je hlavnou náplňou filmu Jackass a jeho ďalších dvoch celovečerných pokračovaní.

Zaujímavosť: Väčšina scénok bola natočená v Japonsku, pretože v USA štáb rušili početné skupiny fanúšikov.


Zombieland

Zombieland Columbus je obrovský zbabelec, ale zároveň má veľký pud sebazáchovy a vytvorený systém pravidiel ako prežiť vo svete ovládanom zombies. Tallahassee je naopak drsňák, ktorý zombíkov zabíja na počkanie. Aby v apokalyptickom svete prežili a našli bezpečné miesto, spoja svoje sily aj so sexy Wichitou a jej sestrou Little Rock.

Zaujímavosť: Postava herca Jesseho Eisenberga má fóbiu z klaunov. V skutočnosti jeho mama pracovala ako párty klaun.


Starsky a Hutch

Starsky a Hutch Filmy postavený na základe legendárneho seriálu zo 70. rokov. Detektiv Dave Starsky je horlivý policajt, ktorý je totálny workoholik s prehnaným nadšením pre prácu. Ken „Hutch“ Hutchinson je zase bezstarostná povaha a tak trochu skorumpovaný policajt. Títo dvaja problémoví policajti sa musia spojiť, aby objasnili vraždu na pozadí drogového biznisu.

Zaujímavosť: Vince Vaughn mal pôvodne stvárniť Hutcha. Vo filme ho nakoniec vidíme ako záporáka Reesa Feldmana.


Marley a ja

Marley a ja Novomanželia John a Jenny Groganovi opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na Floride. Aby toho nebolo málo, zaobstarajú si roztomilého malého labradora Marleyho. Ten však vyrastie na zdravého 50 kilového psa plného neskrotnej energie a súžitie s ním často pripomína nevypočítateľný uragán. Komédia mapuje život rodinky a Marleyho so všetkými ich starosťami aj radosťami.

Zaujímavosť: Marleyho hralo celkom 22 psov.


Súmrak mŕtvych

Súmrak mŕtvych Film so zombies nemusí byť vždy len deprimujúci hororový akčný film, ale môže to byť aj výborná akčná hororová komédia. Hlavným hrdinom je Shaun, ktorý trávi dni v krčme so svojim kamarátom Edom, prehliada svoju priateľku Liz a stále sa háda so svojou matkou. V jeden bežný deň však vypukne epidémia, ktorá prebúdza mŕtvych a Shaun okrem zachraňovania svojich vzťahov musí zachraňovať aj životy.

Zaujímavosť: Počet mŕtvych vo filme je 60.


Macík

Macík Keď bol John malý, nemal kamarátov a cítil sa veľmi opustený. Jedného dňa tak vysloví želanie, aby jeho plyšový macík ožil a stal sa jeho najlepším kamošom. Johnovi sa jeho prianie splní a macík Ted ožije. Stane sa mediálnou hviezdou, ale ako roky ubiehajú, Tedovy zostane len John, ktorý je už dospelý a má priateľku. Ted sa fláka, chlastá a húli trávu a to má na Johna jednoznačne zlý vplyv, čo začne vadiť jeho priateľke.

Zaujímavosť: Prvý projekt Setha McFarlanea s živými hercami.


Yes Man

Yes Man Jim Carrey v úlohe rozvedeného Carla Allena, ktorý sa uzavrel pred svetom, vyhýba sa priateľom a žije si nudný život za dverami svojho bytu. Život sa mu zmení, keď zažije prednášku o slovíčku „áno“, ktorým treba odpovedať na každú otázku a životnú príležitosť. Carl sa preto rozhodne, že aj on bude žiť týmto spôsobom. Lenže kam až ho tento životný štýl zavedie?

Zaujímavosť: Carrey hrá a spieva samovrahovi pieseň Jumper od Third Eye Blind. Na gitare sa to učil celé hodiny.


Tootsie

Tootsie Komédií, kde sa hlavný hrdina prezlieka za ženu by sme napočítali veľké množsto. Ale najklasickejšia a zrejme aj najvtipnejšia z nich je práve Tootsie. Dustin Hoffman v nej stvárňuje neúspešného herca, ktorý si nevie si zohnať prácu. Dostane však nápad – možno sa mu nedarí ako hercovi, ale čo keď to skúsi ako herečka? Prezlečený za ženu vyhráva konkurz do TV seriálu a stáva sa z neho (z nej) veľká herecká hviezda.

Zaujímavosť: Všetko, čo povie Bill Murray, je improvizácia.


Bohovia sa museli zblázniť

Bohovia sa museli zblázniť Komédiu špecifikuje zaujímavý humor, kde je skĺbená spoločenská satira, dobrodružný film a čaro nemých grotesiek. Dej sa odohráva v Afrike, kde prostý krovácky ľud objaví fľašku od Coca-Coly, ktorú najprv považujú za dar od bohov, lenže prináša len hádky a nezhody. Lovec Xi Xao sa preto vydáva na cestu, aby flašku navrátil bohom.

Zaujímavosť: Představitel Xixa až do natáčania nikdy nič podobné ako kameru nevidel.


Križovatka smrti

Križovatka smrti Americký policajný detektív v službách FBI (Chris Tucker) pátra po unesenej dcére čínskeho veľvyslanca. Na pomoc prichádza veľvyslancov priateľ (Jackie Chan), ktorý považuje za svoju povinnosť pomáhať pri záchrane dievčaťa. Dvaja rozdielni ľudia tak rozbiehajú pátranie plné naháňačiek, humoru a súbojov s prvkami ázijských bojových umení.

Zaujímavosť: Chris Tucker pri svojich dialógoch často improvizoval, robí to tak aj pri svojich ostatných filmoch.


Galaxy Quest

Galaxy Quest Komédia rozpráva o partičke slávnych hercov zo sci-fi seriálu podobnému Star Treku. Zatiaľ čo v seriály hrajú inteligentných, čestných a skúsených hrdinov, v skutočnosti sú to len obyčajní ľudia. To ale nevedia dobrácky mimozemšťania, ktorí ich poznajú len zo seriálu a ktorí ich zoberú do otvoreného vesmíru, aby im herci pomohli proti nepriateľskej mimozemskej rase.

Zaujímavosť: Alan Rickman má po celú dobu filmu na hlave masku Doktora Lazarusa, dokonca aj keď je doma a telefonuje.


Daj si pohov, kamoš!

Daj si pohov, kamoš! Max a John sú starí susedia. Obaja sú vášniví rybári a kedysi dávno boli kamarátmi. Ale potom sa pohádali kvôli žene a tak sa teraz nenávidia a neustále si robia naprieky, čo im v živote spôsobuje snáď jedinú zábavu. Do susedstva sa však nasťahuje pôvabná vdova Ariel a obaja muži o ňu prejavia záujem. A tak sa začína neľútostný boj dvoch starcov a opäť kvôli žene.

Zaujímavosť: Walter Matthau kvôli mrazivým podmienkam v Minnesote dostal zápal pľúc.


Muži v čiernom

Muži v čiernom Mimozemšťania žijú medzi nami a maskujú sa tak, aby ľudia absolútne nič netušili. Ak nejaký z nich robí problémy, nastupuje organizácia MiB (Men in Black), aby problém odstránila a pozemšťanom, ktorí niečo videli, vymazala pamäť. Jedným z mužov v čiernom je aj „K“, ktorý do fungovania MiB musí zaučiť newyorského policajta. Ten toho totiž videl príliš veľa a navyše sa ukázalo, že by bol pre túto prácu dostatočne schopný.

Zaujímavosť: Q. Tarantino odmietol ponuku na réžiu filmu.


Bažanti

Bažanti Prvý z dlhej rady francúzskych komediálnych filmov so skupinou hudobníkov Les Charlots. Ide o bláznivý príbeh partie mladíkov, ktorí zakladajú rockovú skupinu, ale ich rozbiehajúcu sa kariéru prerušia povolávacie rozkazy do vojny. Ocitajú sa pred bránami kasární a tam začína ich veľké dobrodružstvo.

Zaujímavosť: Jediný film, kde sa spolu s ostatnými objavil aj Luis Rego. V ďalších filmoch už bola partia zredukovaná na štvoricu.


Maléry pána účtovníka

Maléry pána účtovníka Bláznivá talianska komédia o najväčšom smoliarovi na svete. Maléry pána účtovníka sú prvým filmom z dlhej série príbehov Uga Fantozziho, ktorý má hroznú prácu, prísneho šéfa, škaredú ženu Pinu a ešte škaredšiu dcéru Mariangellu. Okrem toho Uga na každom kroku sprevádza nešťastie a maléry.

Zaujímavosť: Fantozziho dcéru Mariangellu hrá v tomto, aj v ostatných pokračovaniach muž.


Vianočné prázdniny

Vianočné prázdniny Rodinka Griswoldovcov zažiarila už vo viacerých prázdninových filmoch, ale komédia Vianočné prázdniny je podľa mnohých divákov vrchol série. Hlava rodiny Clark chce dokonalé Vianoce – zaobstarať si vlastný živý vianočný stromček a mať celú rodinu pri štedrovečernom stole. Nič sa ale nedarí tak ako by chcel a malér strieda malér.

Zaujímavosť: Scéna s usmaženou mačkou bola z filmu takmer vystrihnutá. Štúdio sa obávalo reakcie divákov.


Pripútajte sa, prosím!

Pripútajte sa, prosím! Príjemná paródia z roku 1980, ktorá si za svoj cieľ vybrala zosmiešnenie filmov o leteckých katastrofách. Bývalý vojenský pilot Ted Striker musí zachrániť let smerujúci do Chicaga, ale okrem toho, že musí zabrániť havárii, musí zachrániť aj svoj vzťah s letuškou.

Zaujímavosť: Všetci traja režiséri si zahrali vo filme. Bratia Jerry Zucker a David Zucker si zahrali pozemnú kontrolu a Jim Abrahams náboženského horlivca.


Scary Movie

Scary movie Niektorými milovaná a inými zatracovaná paródia na kultové a populárne horory. V pokojnom americkom mestečku začne zabíjať vrah v halloweenskej maske a čiernom plášti. Niekedy ho obete šokujú neprirodzenou reakciou, inokedy sa zase zdrží na marihuanovom večierku. Prípadne sa ho niekto vo vraždení snaží predbehnúť…

Zaujímavosť: Scary Movie bol pôvodne pracovný názov filmu Vreskot. Tento film je v komédii aj najviac parodovaný.


40 rokov panic

40 rokov panic Andy má 40, pracuje v sklade elektrospotrebičov, zbiera komixové postavičky a čo sa týka sexu, je absolútne nepoškvrnený. Keď sa to dozvedia jeho kolegovia, je najprv terčom posmechu, avšak následného ho zapoja do intenzívneho školiaceho kurzu s jediným cieľom – stratou panenstva.

Zaujímavosť: Scéna, v ktorej Andymu (Steve Carell) odstraňujú ochlpenie z hrudníku, musela byť natočená na prvý pokus. Herec totiž postúpil túto procedúru naozaj.


Štyri levy

Štyri levy Netradičná čiernohumorná komédia z Veľkej Británie, ktorá si robí srandu z naozaj netypickej témy – terorizmu. Pojednáva o piatich (tak trochu mentálne postihnutých) teroristoch, ktorí najprv na roznášanie bômb trénujú vrany, ale keďže sa táto metóda ukáže ako nefunkčná, rozhodnú sa naplánovať samovražedný atentát na londýnskom maratóne.

Zaujímavosť: V deň premiéry filmu bola vo Veľkej Británii zvýšená pohotovosť kvôli možnému teroristickému útoku.


Blbý a blbší

Blbý a blbší Dvaja hlúpi spolubývajúci prišli vlastnou nešikovnosťou o prácu a keďže nemajú nič lepšie na práci, vydávajú sa naprieč Amerikou, aby vrátili kufrík plný peňazí pôvodnej majiteľke, ktorá si ho zabudla na letisku. Nebude to však ľahké, pretože v pätách majú dvojicu gangstrov a v hlavách polovičný rozum.

Zaujímavosť: Jim Carrey a herečka Lauren Holly sa počas natáčania filmu do seba zamilovali, ale ich manželstvo vydržalo iba rok.


Ace Ventura

Ace Ventura- zvierací detektív Hlavným hrdinom tejto komédie je zvierací detektív Ace Ventura, ktorý pátra po stratených zvieratách a má tak trochu netradičné vyšetrovacie metódy a vystupovanie. Tentokrát pátra po delfínovi Snowflakovi – maskotovi týmu Miamských delfínov.

Zaujímavosť: Jim Carrey pre svoju postavu našiel inšpiráciu v papagájovi Korela. Prispôsobil tomu účes, farebné oblečenie, chôdzu aj vystupovanie.


Klik – život na diaľkové ovládanie

Klik – život na diaľkové ovládanie Čo by ste robili, ak by ste získali diaľkový ovládač na život a mohli by ste si vracať a pretáčať späť šťastné chvíle a tie nepríjemné jednoducho preskočiť? Architekt a workoholik Michael Newman (Adam Sandler) takýto ovládač získa. Najprv je to síce užitočná pomôcka, ale len do chvíle, kým sa ovládač nezblázni.

Zaujímavosť: V malej úlohe princa Habeeboo sa objaví Rob Schneider, ktorý hrá vo väčšine Sandlerových filmov.


50× a stále po prvý raz

50× a stále po prvý raz Henry Roth je ošetrovateľ vodných zvierat na Havaji a volné chvíle si kráti flirtovaním s turistkami. Jedného dňa však stretne v kaviarni mladú a krásnu Lucy a okamžite sa do nej zamiluje. A sympatie sú vzájomné. Henry za ňou príde aj nasledujúci deň, avšak Lucy sa správa, akoby ho nikdy nevidela. Onedlho zisťuje, že Lucy trpí vzácnou stratou pamäti a keď chce jej srdce získať, musí oň bojovať každý deň.

Zaujímavosť: Komédia sa mala sa pôvodne odohrávať v Seattli.


Tropická búrka

Tropická búrka Najväčšie hollywoodske hviezdy sa stretnú, aby natočili najveľkolepejší vojnový film v histórii. Režisér ich odvedie do hlbokej džungle, aby sa herci lepšie vcítili do role vietnamských vojakov, ale všetko sa pokazí vo chvíli, keď sa filmový štáb ocitne na území drogového kartelu.

Zaujímavosť: Robert Downey Jr., ktorý hrá vo filme černocha, najskôr odmietal rolu prijať, pretože mu pripadala nekorektná voči afroameričanom.


Svokor je lotor

Svokor je lotor Zdravotný „brat“ Greg Focker je až po uši zamilovaný do Pamely a ako to vo vzťahoch chodí, nastal čas spoznať aj jej rodičov. Pamelin otec je však bývalý agent CIA, ktorý je od prírody nedôverčivý a tak to s ním Greg nebude mať ľahké.

Zaujímavosť: Priezvisko Focker (Jebal) vymyslel Jim Carrey, ktorý sa zaujímal o hlavnú úlohu. Filmový inštitút toto meno nechcel povoliť, pokiaľ tvorcovia nenájdu aspoň jednu skutočnú osobu s rovnakým menom.


Trestná lavica

Trestná lavica Paul Crew bol úspešným hráčom amerického futbalu, až kým nepredal zápas svojho týmu, nebol vylúčený z ligy a v opitosti neukradol auto svojej priateľky a neutekal pred políciou. Paul si tak vyslúžil 3-ročný trest vo väznici, kde však pôjde opäť hlavne o americký futbal a zápas medzi dozorcami a väzňami.

Zaujímavosť: V tejto športovej komédii mal pôvodne hrať aj Snoop Dogg, ale spolupráca nakoniec nevyšla.


Maska

Maska Jedna z najslávnejších komédii Jima Carryeho, ktorý v nej svárňuje úradníka Stanleyho – večného smoliara s nešťastím v láske. Stanley cestou z práce nachádza starobylú drevenú masku a ešte v ten večer si ju náhodou nasadí. Vtedy sa stane niečo neuveriteľné – Stanley sa premení na zeleného tvora so schopnosťami kresleného hrdiny. V maske je z neho úplne iný človek, avšak prinesie mu až priveľa problémov…

Zaujímavosť: Komédia je hereckým debutom Cameron Diaz.


Ja, moje druhé ja a Irena

Ja, moje druhé ja a Irena Charlie je najväčší dobrák pod slnkom a už 17 rokov robí policajta. Tiež sa sa stará o svoje tri nevlastné deti po tom, čo ho opustila manželka. Po rokoch frustrácie sa u neho objaví porucha rozdvojenej osobnosti. Charlieho druhé ja sa volá Hank, je agresívny, arogantný a s ničím sa neserie. Majú spoločné len jedno – obaja sa zamilujú do Ireny, pôvabnej ženy na úteku.

Zaujímavosť: V komédii si zahrali aj hokejista Brendan Shanahan a tenistka Anna Kournikova.


Terminál

Terminál Komédia v réžii Stevena Spielberga v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom. Ten stvárňuje cudzinca Viktora, ktorý prichádza do New Yorku. Behom jeho letu nastal v jeho krajine prevrat a za týchto okolností má zákaz vstupu na územie USA. Jediné, čo mu zostáva je zostať na letisku, kým sa v jeho krajine skončí vojna. Ubiehajú týždne a mesiace a situácia zostáva rovnaká.

Zaujímavosť: Záverečné titulky obsahujú vlastnoručný podpis každého účastníka natáčania.


Veľký

Veľký Josh má 13 rokov a najviac zo všetkého si praje, aby bol už dospelý. Stane sa zázrak a Joshovi sa prianie vyplní, avšak vôbec nie tak, ako si to predstavoval. Vyzerá síce na 35, ale vnútri zostal stále malým chlapcom. Ako sa veľmi skoro ukáže, nebude všetko ľahké…

Zaujímavosť: Detský predstaviteľ Josha (David Moscow) nosil farebné kontaktné šošovky, aby sa farba jeho očí zhodovala s očami Toma Hanska.


Roadtrip

Roadtrip Josh študuje na inej univerzite ako jeho priateľka a tak spolu udržujú vzťah na diaľku. Potom čo sa jeho láska prestane ozývať, začne mať pocit, že je všetkému koniec. Nechá sa preto zviesť jeho kamarátkou a ich intímnosti sú zaznamenané na kameru. Kazetu s nahrávkou omylom pošle svojej priateľke, čo okamžite oľutuje a aby tento vzťah zachránil, vydáva sa na 1800 míľ dlhú cestu, aby zásielku s videonahrávkou predbehol.

Zaujímavosť: Režisér T. Phillips si zahral fetišistu v autobuse.


Čarodejnice z Eastwicku

Čarodejnice z Eastwicku Hororová komédia z prostredia amerického malomesta mapuje osud troch osamelých žien, ktoré sú síce na prvý pohľad úplne obyčajné, ale v skutočnosti majú nadprirodzené schopnosti. Filmu dominuje neuveriteľný výkon Jacka Nicholsona, ktorý stvárňuje diabla zo samotného pekla a do ktorého sa naše hrdinky zaľúbia.

Zaujímavosť: Susan Sarandon hrá na čelo vo filme aj v skutočnosti sama.


Policajná akadémia

Policajná akadémia Policajná akadémia sa rozhodla otvoriť brány pre všetkých záujemcov o kariéru policajta a tak je prijatý každý, kto o to požiada, bez ohľadu na výšku, váhu, vek, rasu či vzdelanie. Zíde sa skupina ľudí, ktorých si vie ako budúcich policajtov predstaviť len málokto a tak budú inštruktori aj nováčikovia často v absurdných a vtipných situáciách.

Zaujímavosť: Rolu Mahoneyho si vyskúšal aj Bruce Willis. Zvažovaný bol aj Tom Hanks, či Michael Keaton.


Králi bowlingu

Králi bowlingu Ak máte radi komédie s hrubým, až primitívnym humorom, Králi bowlingu by mohli byť pre Vás. Príbeh sa točí okolo Roya Munsona, ktorý bol veľkým šampiónom v bowlingu, ale ešte si ani nestihol užiť slávu a kariéru a už urobil chybu, ktorá ho o všetko pripravila. Po 17-tich rokoch však stretáva mladého Ishmalea, ktorý by mohol byť jeho cestou späť na vrchol.

Zaujímavosť: Nemecký distribučný názov je v preklade: Kingpin – dvaja idioti na bowlingovej dráhe


Scott Pilgrim proti celému svetu

Scott Pilgrim proti celému svetu Videli ste už akčnú romantickú fantasy komédiu natočenú podľa komixu? Scott má 22, žije s homosexuálnym spolubývajúcim a hrá v kapele Sex Bomb. Síce má priateľku, zaľúbi sa do Ramony – dievčaťa s najmodrejšími vlasmi na svete. Aby ju však získal, musí poraziť jej sedem ex-priateľov, ktorí majú rôzne nadprirodzené schopnosti. Znie to šialene? Rovnaká je aj táto komédia – šialená a plná nadhľadu.

Zaujímavosť: Vo filme hrajú na bicie len dievčatá.


Paul

Paul Graeme a Clive sú dvaja nadšenci pre mimozemskú tematiku a tak sa vydali do Ameriky, kde sa snažia precestovať miesta preslávené údajnými návštevami mimozemšťanov. A keď na jedného naozaj natrafia, sú mierne zaskočení. Ufón Paul sa totiž správa presne ako človek – nadáva, chlastá a je drzý. Síce sa s ním skamarátia, čaká ich väčší problém. Musia ho zachrániť pred nebezpečným vládnym agentom.

Zaujímavosť: Paula nahovoril známy herec a komik Seth Rogen.


Deadline

Deadline Komédia od režiséra Hangoveru sleduje netypickú dvojicu mužov, ktorých zhoda okolností zvedie na spoločný roadtrip naprieč Amerikou. Peter Highman sa ponáhľa za svojou ženou, pretože sa im má práve narodiť prvé dieťa a cestou ho sprevádza šibnutý Ethan, kvôli ktorému obaja dostali zákaz letieť lietadlom.

Zaujímavosť: Režisér a producent Todd Phillips se vo filme objavil ako Barry, muž v dome dealera marihuany.


The Great Dictator

Great dictator Jedna z najslávnejších komédií, ktorá by v tomto zozname určite nemala chýbať. Film Charlesa Chaplina je paródiou na samotného Hitlera a jeho hlavnou náplňou je zosmiešnenie nacistickej ideológie. Vo svojej dobe a aj teraz je to jeden z najzásadnejších filmov, ktorý navyše dokáže pobaviť svojou ostrou satirou.

Zaujímavosť: Adolf Hitler údajne po pozretí filmu dostal záchvat hnevu, čo Chaplin považoval za svoj životný úspech.


Cesta do Ameriky

Cesta do ameriky Pred 25 rokmi bol Eddie Murphy nefalšovaným kráľom komédie, čo sa samozrejme nedá povedať teraz. Práve z toho obdobia pochádza komédia v ktorej stvárňuje rozmaznaného afrického princa, ktorý v prítomnosti svojho priateľa prichádza do Ameriky, aby si tu našiel nevestu.

Zaujímavosť: Režisér filmu John Landis a Eddie Murphy mali počas nakrúcania často nezhody. Landis uviedol, že ho vtedy Eddie Murphy dokonca niekoľkokrát chytil pod krkom.


Annie Hallová

Annie Hallová Vybrať do rebríčka najlepšiu komédiu Woodyho Allena je ťažké, ale jedna z najslávnejších je určite Annie Hallová. Neurotický Alvy sa zaľúbi do Annie, chce získať jej lásku a to je jediné na čom mu záleží. Komédia je plná konverzácií, inteligentného humoru a satiry, rovnako ako ďalšie Woodyho komédie.

Zaujímavosť: Scéna, keď Alvy rozprášil kokaín potom, čo si kýchol, nebola v skutočnosti naplánovaná. Napriek tomu vo filme zostala.


Policajt z Beverly Hills

Policajt z Beverly Hills Akčná krimikomédia v hlavnej úlohe s Eddiem Murphym, ktorý stvárňuje ukecaného černošského detektíva Axela Foleyho. Ten je postrahom pre svojho šéfa, pretože každú akciu rieši po svojom a neobťažuje sa dodržovať prísne predpisy. Možno klišé, ale v tomto prípade ho môžeme ospravedlniť – bol to jeden z prvých filmov vo svojom žánri.

Zaujímavosť: Z obavy, že bude film prepadák, si asistentka réžie v titulkách zvolila iné meno.


Dogma

Dogma Dvaja padlí anjeli Bartleby a Loki boli vyhnaní z neba, pretože odmietli plniť Božie príkazy. Teraz však majú šancu na očistcu, lenže ak by sa im podaril návrat do neba, znamenalo by to zvrátenie božieho rozhodnutia, čo znamená koniec sveta. Do príbehu sa zapletú aj démon Azrael, praneter Ježiša Bethany, 13-ty čierny apoštol Rúfus a tiež aj dvaja drogoví díleri.

Zaujímavosť: Filmári dostali cez 300 000 nenávistných dopisov, obsahujúcich aj vyhrážky smrťou.


Kopačky

Kopačky Hrdinom tejto komédie je sympatický tridsiatnik Peter, ktorý je úspešný skladateľ hudby k televíznym seriálom a chodí s hviezdou jedného z nich – blonďavou kráskou Sarah Marshall. Tá mu však nečakane dáva kopačky a Petrovi sa v tej chvíli zrúti svet. Vyberie sa preto na Havaj, aby tam svoj žiaľ vyliečil. Lenže tam opäť stretáva Sarah s jej novým milencom.

Zaujímavosť: Režisér Nicholas Stoller uviedol, že fotka Mily Kunis hore bez nie je pravá.


Zack a Miri točia porno

Zack a Miri točia porno Zack a Miri sú celoživotní priatelia a spolubývajúci a napriek tomu, že majú obaja aspoň nejakú prácu, majú zlú finančnú situáciu a nezvládajú platiť ani nájom. Svoj problém sa rozhodnú vyriešiť tým, že natočia film pre dospelých. Zoženú pornohercov, kamery a rekvizity, lenže keď majú ísť na scénu oni, zistia že k sebe cítia niečo viac.

Zaujímavosť: Úlohy skúsených pornoherečiek si zahrali bývalé pornohviezdy: Traci Lords a Katie Morgan.


Tucker & Dale vs. Zlo

Tucker & Dale vs. Zlo Tiež máte dosť teenegerských hororov, kde šialený zabijak postupne pozabíja partičku stredoškolákov? Táto komédia si podobné filmy berie na mušku a snaží sa zosmiešniť obohrané klišé amerických krvákov. Tucker a Dale sú dvaja obyčajní dedinčania, ktorí si chcú užiť v polorozpadnutej chate trochu oddychu. Proti nim však stojí partia študentov, ktorá ich kvôli vzhľadu a zhode okolností považuje za nebezpečných šialencov.

Zaujímavosť: Počet mŕtvych vo filme je 12.


Zmätky v Arizone

Zmätky v Arizone Notorický zlodej Donnough ide už po niekoľký krát do väzenia a pri poslednom pobyte sa zaľúbi do mladej policajtky Edwiny. Náklonnosť je vzájomná a tak sa po prepustení z väznice zaľúbenci zoberú. Vytvoria šťastný pár, avšak šťastie sa začne rúcať vo chvíli, keď Edwina zistí že je neplodná a Donnough si kvôli minulosti nemôže adoptovať dieťa. A tak sa rozhodnú pre šialený plán – ukradnú jedno z pätorčiat bohatého magnáta…

Zaujímavosť: Pätorčatá hralo až pätnásť detí.


Niečo na tej Mary je

Niečo na tej Mary je Mary je úžasná žena a každý, kto ju uvidí, sa do nej na prvý pohľad zamiluje. Ted sa do nej zaľúbil už na strednej škole a síce si ho Mary vybrala ako svoj sprievod na maturitný večierok, Ted s ňou nakoniec po sérii trapasov nešiel. Po 13-rokoch to však ľutuje a tak sa rozhodne svoju dávnu lásku vypátrať pomocou súkromného detektíva…

Zaujímavosť: Na golfom ihrisku trafila náhodou Cameron Diaz do hlavy loptička. Skončila v nemocnici s otrasom mozgu.


Zahúlime, uvidíme

Zahúlime, uvidíme Hrdinami nekorektnej húličskej komédie sú zodpovedný Harold, ktorý je tajne zaľúbený do svojej susedky a povaľač Kumar, ktorý sa napriek svojmu veku nechystá dospieť. Na konci týždňa obaja dostanú chuť na hamburgery od firmy White Castle, lenže obyčajná cesta za jedlom sa mení na nekonečnú a divokú piatkovú noc plnú problémov a bláznivých udalostí.

Zaujímavosť: Na mieste natáčania sa White Castle nenachádzal, budovu tam museli „priviesť“ až filmári.


Nabúchaná

Nabúchaná Alison je pekná a chytrá reportérka, ktorá tuží po kariére. Ben je naopak lenivý povaľač a najradšej má ničnerobenie a dobrú trávu. Jedného večera sa obaja stretnú na párty a keďže toho popili viac ako sa patrí, skončia spolu v posteli. Na tom by možno nebolo nič zlé, lenže onedlho Alison zisťuje, že je tehotná a otcom je práve nezodpovedný Ben…

Zaujímavosť: Deti Debbie a Petea sú v skutočnosti deti herečky Leslie Mann (Debbie) a režiséra Judda Apatowa.


Austin Powers

Austin Powers Austin Powers je jeden z najlepších britských špiónov a jeho odvekým a úhlavným nepriateľom je Dr. Zloduch, ktorý proti nemu spriada plány v Las Vegas. Potom čo sa dá Zloduch zmraziť, nasleduje ho aj Austin, aby mu zabránil vyčínať aj v budúcnosti. Obaja sa prebúdzajú po 30-tich rokoch do súčasného sveta, aby mohol ich boj pokračovať.

Zaujímavosť: Hudba pri súboji v akváriu je odkazom na bondovku „Srdečné pozdravy z Ruska (1963)“


Vesmírne gule

Vesmírne gule Keď sa na planéte Spaceball minie vzduch, tak sa jej vodca rozhodne ukradnúť atmosféru vedľajšej mierumilovnej planéte. Ak máte napozerané filmy ako Star Wars, Planéta opíc, Star Trek, či Votrelec, táto paródia na tieto vesmírne scifi Vás určite pobaví.

Zaujímavosť: Herec John Hurt bol napadnutý votrelcom nielen v pôvodnom filme, ale aj v tejto paródii. Preto vo filme povie:„Ach nie, už zase…“


Mafia!

Mafia! Máte radi mafiánske filmy ako Kasíno, Krstný otec, či Scarface? Ak áno, určite Vás pobaví táto paródia na gangsterské filmy o sicílskom chlapcovi, ktorý sa postupne zmení z prisťahovalca na mocného mafiánskeho bossa. Okrem referencií na mafiánske snímky nájdete vo filme aj odkazy na Forresta Gumpa, či Jurský Park.

Zaujímavosť: Predstaviteľ Vincenza Lloyd Bridges zomrel pár týždňov po natáčaní, preto je film venovaný jeho pamiatke.


Superbad

Superbad Superbad je komédia o troch tínedžeroch pred maturitou. Každý z nich má ísť na inú vysokú školu, takže ich čaká odlúčenie. Ešte ich však čaká jeden z posledných mejdanov, kde sa plánujú poriadne zabaviť. Bráni im však jediná prekážka – kvôli veku nemôžu legálne zohnať alkohol. Riešenie na tento problém ich privádza do ešte väčších problémov…

Zaujímavosť: Namiesto vodky sa používala voda, farebný alkohol bol jablkový džús a pivo bolo nahradené nealkoholickým.


Zoolander

Zoolander Derek Zoolander vyhral trikrát za sebou ocenenie Model roku a sám o sebe je presvedčený, že je neuveriteľne krásny a cool. Jeho svet sa ocitne v troskách, keď sa módnou jednotkou stane jeho konkurent Hansel. O Dereka sa tiež začnú zaujímať ľudia z vyšších kruhov, ktorí pre svoje účeli potrebujú totálneho idiota zo sveta modelingu.

Zaujímavosť: Film bol zakázaný v Malajzii, pretože v ňom vystupuje fiktívny Malajský prezident.


Team America: Svetový policajt

Team America: Svetový policajt Prvý akčný bábkový film v histórii a zároveň perfektná, aj keď vulgárna komédia a satira od tvorcov South Parku. Hlavným hrdinom je Gary Johnstone, jeden z členov protiteroristického týmu, ktorý váha, či sa má venovať svojej hereckej dráhe, alebo zachrániť svet pred zlým diktátorom.

Zaujímavosť: Kvôli postave Kim Čong-ila požadovala KĽDR stiahnutie komédie z kín. Vo filme je 79 mŕtvych.


Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho Ron Burgundy je jeden z najlepších televíznych hlásateľov správ v San Diegu. Píše sa rok 1970 a Ron je presvedčený, že ženy môžu hlásať správy akurát tak o módnych prehliadkach, alebo receptoch. Lenže jeho novým kolegom sa stáva inteligentná, ambiciózna a krásna žena. Vypukne medzi nimi hotová vojna…

Zaujímavosť: Kvôli množstvu natočeného materiálu vznikla aj alternatívna verzia filmu: Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie


South Park – Peklo na zemi

South Park – Peklo na zemi K úspešnému animovanému seriálu pre dospelých vznikol v roku 1997 celovečerný film, v ktorom detskí hrdinovia Kyle, Stan, Eric a Kenny tentokrát čelia vojne medzi USA a Kanadou. Tá sa rozpúta kvôli kanadskému vulgárnemu filmu, ktorí americký rodičia silno odsudzujú.

Zaujímavosť: Vo filme je Kenny prvý krát ukázaný bez kapucne. V Iraku bol film zakázaný, nakoľko ukazuje Saddáma Husajna ako Satanovho milenca.


Simpsonovci vo filme

Simpsonovci vo filme Kto by nepoznal animovanú rodinku Simpsonovcov, však? V roku 2007 vyšiel o týchto žltých postavičkách celovečerný film, v ktorej musí Homer a jeho podarená rodinka čeliť ekologickej katastrofe, ktorá postihla Springfield.

Zaujímavosť: Počas záverečných titulkov prehovorí Maggie. Je to len druhý krát v histórii Simpsonovcov. A vedeli ste, že bolo celkom navrhnutých 158 možných scenárov, prvý už v roku 2003?


Ako uloviť družičku

Ako uloviť družičku Jeremy a John majú ideálny koníček – votrú sa na cudziu svadbu, dobre sa tam najedia, zabavia a na koniec sa im vždy podarí zbaliť niektorú z družičiek. Na poslednej svadbe sa John zamiluje do družičky Claire a preto presvedčí aj Jeremyho, aby tento krát porušili ich pravidlá – príjmu pozvanie na víkendovú chatu s rodinou cudzích svadobčanov.

Zaujímavosť: Väčšina vtipných poznámok nebola v scenári, ale vznikla improvizáciou hercov.


Beetlejuice

Beetlejuice Čierna hororová komédia od režiséra Tima Burtona rozpráva príbeh o manželskej dvojici duchov, ktorá obýva krásny a priestranný dom. Teraz sa doň však má nasťahovať živá rodinka Newyorčanov, čo manželom nie je veľmi po chuti. Preto si najímajú bio-exorcistu na voľnej nohe, aby rodinu vystrašil a odradil od sťahovania.

Zaujímavosť: Pôvodný scenár bol hororom o démonovi, ktorý chce vyvraždiť rodinu. Až neskôr sa zmenil žáner na komédiu.


Evolúcia

Evolúcia Jednej noci dopadne do arizonskej púšte meteorit a vyhĺbi kráter do rozsiahleho jaskynného systému. Učiteľ Ira a jeho kamarát geológ Harry sú vyslaní na miesto, aby odobrali vzorky. Ich objav je však historický – meteorit obsahuje zárodky vesmírnych organizmov, ktoré sa vyvíjajú obrovskou rýchlosťou. Nepotrvá dlho a náš svet bude v ohrození…

Zaujímavosť: David Duchovny odmietol kvôli filmu úlohu v Star Wars: Epizoda II.


Vtedy na východe

Vtedy na východe Jackie Chan tentokrát v úlohe muža z Číny, ktorý prichádza na divoký západ zachrániť krásnu čínsku princeznú, pretože práve tam sa skrýva jej únosca. Zhodou okolností musí vytvoriť nepravdepodobné partnerstvo s lupičom menom Roy O'Bannon.

Zaujímavosť: Chon Wang znamená v čínskom preklade John Wayne. Jackie Chan vymyslel k filmu námet a tiež ho aj produkoval.


Kamoš za všetky drobné

Kamoš za všetky drobné Peter má krásnu snúbenku, skvelú prácu a práve plánuje svadbu. Pri plánovaní však zistí závažnú vec – nemá žiadnych kamarátov a už vonkoncom nie takého, ktorý by mu išiel za svedka. Kamaráta si musí do svadby rozhodne nájsť, a tak absolvuje sériu trápnych stretnutí. Osud ho však dovedie k svojráznemu Sydneymu. Ten sa ale stane tŕňom v oku jeho priateľky.

Zaujímavosť: J.K. Simmons hrá otca Paula Rudda, pritom je len o o 14 rokov starší.


Hitch: Liek pre moderného muža

Hitch – liek pre moderného muža Hitch sa živí netradičnou prácou – pomáha a radí mužom ako randiť a ako získať ženu svojich snov. Popritom ako pomáha svojmu poslednému zverencovi Albertovi sa zoznámi s novinárkou Sarou, v ktorej vidí rovnocenného súpera, pretože získať jej priazeň bude ťažké. Počas jeho pokusov obmäkčiť túto krásku sa do nej nečakane zamiluje.

Zaujímavosť: Tanečné kreácie, ktoré vo filme predvádza Kevin James, vymyslel sám herec.


Šéfovia na zabitie

Šéfovia na zabitie Nick, Kurt a Dale sú traja kamaráti, ktorí každodenne drú v práci a ktorých spája jediný problém – každý z nich má neznesiteľného šéfa. Dať výpoveď neprichádza v úvahu a tak s podporou bývalého trestanca vymyslia komplikovaný plán, ako sa svojich nadriadených zbaviť. Lenže ani ten najlepší plán nemusí vyjsť bez problémov…

Zaujímavosť: J. Aniston musela nosiť hnedú parochňu, ktorá mala zvýrazniť jej sexepíl a odlíšiť ju od jej ostatných rolí.


Miliónové preteky

Miliónové preteky Bohatý majiteľ kasína pripraví pre svojich klientov nevšedné preteky. Spomedzi hráčov v kasíne náhodne vyberie šesticu tímov, ktorý budú mať za úlohu jediné – kto prvý dorazí na určené miesto do Nového Mexika, vyhrá rozprávkovú sumu. Pravidlá sú jednoduché, vyhrá ten najrýchlejší a najzákernejší.

Zaujímavosť: Postava Rowana Atkinsona – narkoleptický talianský turista, mal byť pôvodne čínsky diplomat.


Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Bean: Najväčšia filmová katastrofa Mr. Bean je legendou a kultovou postavou, ktorú snáď pozná každý a ktorá dokáže pobaviť mladšiu i staršiu generáciu. Na základe úspešných seriálových skečov vznikla v roku 1997 celovečerná komédia, kde Rowan Atkinson v úlohe Beana prichádza do Ameriky. Tam si ho pomýlia s uznávaným odborníkom na umenie a séria trapasov tak môže začať…

Zaujímavosť: Do úlohy Davida Langleyho sa ako fanúšik Beana ponúkol Steve Martin. Rolu nakoniec nezískal.


Taxi

Taxi Daniel je taxikár v Marseille, kde pozná každú skratku a uličku. Jeho najväčšou vášňou je rýchlosť a jeho vytuningovaný taxík. Svoj talent musí spojiť s policajným vyšetrovateľom, ktorý si pre svoju neschopnosť nevie urobiť ani vodičský preukaz. Spolu tak budú na stope nezastaviteľným vykrádačom bánk.

Zaujímavosť: Daniel jazdí v Peugeote 406 a zlodeji v Mercedesoch 124, obľúbených vozidlách taxikárov v Európe v 90. rokoch.


Ten kto hulí, ten aj vie

Ten kto hulí, ten aj vie Dvaja obyčajní chlapíci húlia marihuanu a to má neobvyklý efekt na ich mozgový potenciál. Ich inteligencia narastá až natoľko, že sú schopní zvládať Harvardskú univerzitu. Keď však vyčerpajú všetku trávu, nastáva problém, pretože zohnať marihuanu v tejto prestížnej inštitúcii je ťažké…

Zaujímavosť: Vo filme hrajú dve hip-hopové legendy Method Man a Redman. Okrem nich sa tiež objaví aj populárna hip-hopová kapela Cypress Hill.


Nabitá zbraň 1

Nabitá zbraň 1 Dvaja neohrození kriminalisti Jack Colt a Wes Luger sú na stope rafinovaným priekupníkom drog. Šéf tejto bandy je generál s tajomnou minulosťou, ktorý k svojim nekalým zámerom neváha zneužiť ani dievčenskú skautskú organizáciu. Film je paródiou na „Smrtonosnú zbraň“ a paroduje tiež filmy ako „Základný inštinkt“, či „Mlčanie jahniat“.

Zaujímavosť: Vo filme sa objaví aj Bruce Willis, ktorý však nie je uvedený v titulkách ani začiatku, ani na konci filmu.


Drž hubu!

Drž hubu! Francúzka komédia v hlavnej úlohe s dvomi hereckými hviezdami Jeanom Renom a Gérardom Depardieu, ktorý hrajú dvoch väzňov na úteku. Ruby je chladnokrvný a tichý zlodej a Quentin je snáď najukecanejší človek na svete. Aj keď to nie je ľahké, musia títo dvaja spolu vydržať, aby pred políciou dokázali uniknúť.

Zaujímavosť: Fráza „Drž hubu“ zaznie vo filme 36krát. Raz sa tiež objaví aj v záverečných titulkách.


pošli do vybrali.sme.sk | vytlačiť článok |

Komentáre k textu:

Formulár pre nový komentár
[1]
lola 8. 6. 2013 So 14.57

Super :D

[2]
rado 2. 8. 2013 Pi 01.49

poteší takýto zoznam :))

[3]
martin 12. 8. 2013 Po 02.43

niektore som nevidel vobec a o niektorych som nevedel zaujimavosti…super blog

[4]
Matej mejl 7. 10. 2013 Po 17.07

odcenujem, som poteseny ake filmy si sem zaradil a zvedavy ake su tie co som nevidel

[5]
Tomas web 19. 10. 2013 So 22.06

Ten popis pri filme kto huli ten umy je pekna hovadina vobec to tak neni … lebo marihuany maju pocas celeho filmu dost. len tej ktora bola zasadena do popolu kamosa je jedinecna a tu im kradne skolsky sbskar… ale zhuluju sa stale

[6]
samo mejl 4. 11. 2013 Po 20.06

naj je dictator a click

[7]
xcgvdggf mejl web 11. 2. 2014 Ut 14.24

ASI NEVIETE ČO JE TO DOBRÁ KOMÉDIA …

[8]
Peter Lachký mejl 25. 4. 2014 Pi 19.35

Ešte mi tu chýbajú geniálne talianské komédie Moji priatelia 1 a 2 …

[9]
kachna 18. 7. 2014 Pi 23.28

a kde je Nevyhrozuj??? !

jano mejl web 10. 8. 2014 Ne 15.30

Zdravím hľadám romanticky film kde si 4 kamarátky v kaviarni z toho jedna z nich je lesba čierna a vypravaju si svoje príbehy prosím neviete názov?

jano-2 mejl 17. 8. 2014 Ne 22.13

Neviem si spomenut na tvoje meno admin. Ale poznam ta. Lebo stale povies nieaku zaujimavost. Mozno spoluziak mozno ucitelka. Ozvy sa na adam.kolar132@gmail.com

indix mejl 19. 8. 2014 Ut 18.21

skurvenej patek je najlepsi film

palo mejl 4. 9. 2014 Št 08.56

Chybaju mi tam Navstevnici a par fantastickych Francuzskych komedii ako napr. Rrrrrr alebo Strazny andele s Christianom Cavierom.

matus mejl 18. 9. 2014 Št 19.03

Dobrý deň. už dlhšie hľadam komediu…len neviem ako sa volá......bolo to o dvoch chlapkov ktorý robili (v nejakej poradovny alebo čo to bolo) ale jedneho z nych vyhodia......ten druhy mu da ponuku že okradnu farara ktory natača pornografiu......pripoji sa k nim aj akasi ženska a spolu idu po tie koruny( pitaju ho asi milion alebo tak) nakoniec tam zabiju jeho ženu, mislim že aj policajta a ešte jedneho chlapa.....ak by nahodou niekto vedel o čom pišem napište mi prosim ako sa to volalo…:) vopred dakujem :)

barrki mejl 13. 11. 2014 Št 19.18

Matus, hladas film „Big Nothing“ s Davidom Schwimmerom :)

jose19 mejl 16. 12. 2014 Ut 20.53

barrki dakujem ti za toto info,,uz davno som to aj ja hladal ale nedohladal pretoze som nevedel nazov filmu:-))to je super komedia

lusika235 mejl 28. 12. 2014 Ne 21.12

je to parada

nic moc 30. 12. 2014 Ut 09.43

Moji priatelia.....vacsiu blbost nepoznam.....sorry peter a tiez mi tam chyba Rrrrr

nic moc 30. 12. 2014 Ut 09.47

A takisto chyba Zohan:krycie meno kadernik ;-)

viki mejl 30. 1. 2015 Pi 19.59

a kde je blended? :D

Pete mejl 24. 2. 2015 Ut 18.40

Nevie mi tu niekto proradiť názov komédie, v ktorej sa hlavná postava musí každý deň o sebe všetko učit nanovo, učiť nanovo, pretože každé ráno všetko zabudne? Dikes = Pete.

Eliška mejl 28. 2. 2015 So 15.52

Ahojte, hľadám názov komédie s týmto obsahom: Dvaja mladí ľudia sa zaľúbia na dovolenke – na ostrove a ihneď plánujú svadbu. Otec nevesty je bohatý a nie je svadbou nadšený. Ženích aj s kamarátmi prichádzajú na svadbu v predstihu a tam začína komédia…Vďaka.

reader 6. 4. 2015 Po 10.15

Určite tu chýbajú v prvej polovičke zoznamu holandské komédie New Kids Turbo (2010) a New Kids Nitro (2011).

chorchce 30. 4. 2015 Št 19.53

miste miste

MIA 24. 6. 2015 St 17.04

Neviete niekto ako sa vola komedia kde dvaja mladi ludia havaruju aj s malym babätkom (sofi) a zomru a o malu Sofi sa staraju jej krstny rodicia ktory sa ale nemaju radi no musia koli Sofi spolu zit v dome kde byvali ti mladi ludia aj s malou a v ich spalni potom najdu marihuanu.. Neviete prosim poradit?

Maťo mejl 14. 8. 2015 Pi 19.06

Nahodou nepoznate starsiu blaznivu komediu odohrava sa asi pocas druhej svetovej vojny kde idu nejaky tipkovia na zemiakovu farmu ale na tej zemiakovej farme sa nepestuju zemiaky ale majitel sa vola zemiak :D a dalej su tam hlody ze cernoch sa zamaskuje za vojaka nemeckej SS a dalej si uz nepamatam. Uz to bolo davno co som to videl ale velmo dobra komedia budem vdacny za nazov tohto filmu dikes

Risiak 18. 10. 2015 Ne 16.02

Ak by ta to este zaujimalo, tak ten film sa vola TOP SECRET – Prisne tajne

http://www.csfd.cz/…jne/prehled/

Blázon 15. 11. 2015 Ne 10.47

Prosím vás neviete ako sa volá film pravdepodobne nejak okolo roku 2010–2012 a je to svadba kde sa družičky snažia skaziť svadbu neveste lebo ju nemaju rady. A vlastne celý film sa točí okolo toho ako jej vymýšlaju a pomaličky kazia jej svadobný deň .

radov mejl web 21. 11. 2015 So 16.19

zaujimavy zoznam, vdaka za typy…

Kelto44 16. 12. 2015 St 00.49

skus si pozriet Dračí dvojčata..

DEFENDER 1. 8. 2016 Po 22.59

HODNĚ tu toho chybí!!

kaťuš123 21. 8. 2016 Ne 20.06

neviete niekto ako sa vola film o jednej zene ktora sa rozhodne ze sa musi vidat ale nechce sa uz s nikým zoznamovat a lutuje ze sa rozisla s niektorimi a stetne chlapa ktory jej bude pomahat vyhlada všetkých jej ex a nakoniec budu spolu

natalia mejl 7. 9. 2016 St 17.05

MIA te film s malou sofi sa volá život jeraz taký

Marek mejl 9. 9. 2016 Pi 21.10

neni tam New Kids :DD

Lady mejl 30. 12. 2016 Pi 18.49

Možno že je tento článok starý, ale určite tam nesmú chýbať všetky Scary Movie, Pár nenormálnich aktivit 1,2 + Hurá, do basy, Děsnej doják.. c:

maros mejl 12. 5. 2017 Pi 20.00

sakra a kde je trainspotting???

sima35 mejl 13. 6. 2017 Ut 20.00

Caute komedie zboznujem ,nevie niekto nazov starsej komedie : najhorsia trieda asi v usa musi ist na nejaku prednasku do parlamentu ci kde a pritom robili vselijaky bordel, chlast zeny a boli snimi aj ucitel a ucitelka. Kto vie asi o com to ten pise mohli by ste my pomoct naist to,dikes

tibi 30. 8. 2017 St 20.02

Ryba menom Wanda!!!!

slavius 23. 10. 2017 Po 08.28

ahojte. prosim vas, nepozna niekto nazov starsej americkej komedie? asi 80-te, alebo zaciatok 90-tych rokov. ide o male dievcatko, neskor dospelu zenu ktora ma imaginarneho priatela ktoreho vidi iba ona. je stale obleceny v zelenom. stale ju nahovara na veci ktore vzdy skoncia katastrofou. potopeny houseboat a pod. :) dakujem.

chrus mejl 22. 4. 2018 Ne 19.02

Ahojte neviem si spomenúť ako sa volá jedna komédia jeden asi 13 ročný nabuchal učiteľku a bola tehotná a jeho

marián 5. 11. 2018 Po 22.46

polovica z tohto tu neni vobec vtipná komédia

anica47 mejl 20. 11. 2018 Ut 13.26

chcela by som najsť starši Taliansky film komedia z Prostredia Neapola,.Malý obchodnik z lahôdkami, sukničkar, potajme preda obchodik a emigruje do Turecka, jeho dalšie prihody a skusenosti v emigraciiaž po jeho navrat späť .

anica147 mejl 20. 11. 2018 Ut 13.43

Chcela by som najst film, nepoznam nazov, malý lahôdkar , z Neapla, ženatý, sukničkar, potajme predá svoj obchodík a emigruje pod iným menom do Turecka, jeho dalšie peripetie v Turecku až po nelegalny navrat domov. s malym chlapcom, navrat k rodine. spravna komedia.

klokyn mejl 19. 4. 2020 Ne 08.48

Super blog!

ehdika mejl 3. 8. 2020 Po 15.46

dakujem velmi pekne mam o filmy postarane do konca prazdnin

Pridaj komentár!