Blogg.sk - cestovanie, filmy, hudba, život

Kto je autor: Volám sa Peter a som 25 ročný grafik, cestovateľ a bloger. Mám rád filmy, beh, kopce, hudbu a život podľa vlastných predstáv.

Motivačné citáty o cestovaní, ktoré vás nakopnú vpred

Pozbieral som moje obľúbené cestovateľské citáty a mottá a vložil ich do svojich fotiek z cestovania. Niektoré z uvedených sú už možno trošku otrepané (ale zase žiadne „Carpe diem“), ale zaradil som aj citáty, ktoré ste doteraz určite nepočuli. Tieto mottá ma vždy nakopli do plnenia mojich cestovateľských snov, tak verím, že budú motivovať a inšpirovať aj vás.

Aj cesta môže byť cieľ Aj cesta môže byť cieľ

Cesta dlhá tisíc míľ začína jediným krokom „Cesta dlhá tisíc míľ začína jediným krokom“ – Lao Tzu

Keď ma niečo cestovanie naučilo, tak to, že najlepšie niečo urobíte, ak sa do toho rovno pustíte. Keď ma niečo cestovanie naučilo, tak to, že najlepšie niečo urobíte, ak sa do toho rovno pustíte. Nekecajte o tom, že by ste chceli ísť na Borneo. Rezervujte si letenku, vybavte si vízum, zbaľte batoh a stane sa to!

Cestovanie nie je nikdy otázkou peňazí, ale odvahy „Cestovanie nie je nikdy otázkou peňazí, ale odvahy“ – Paulo Coelho

Cestovanie ťa spraví bohatším Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším

Svet je obrovský a nádherný Svet je obrovský a nádherný. Väčšina z nás žije a zomrie v rovnakom rohu, v akom sa narodí a nikdy z neho nič neuvidí. Nechcem byť ako väčšina.

Svet je kniha „Svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu.“ – Svätý Augustín

Cestovanie je veda „Cestovanie je taká veda, ktorá dovedie človeka k sebe samému.“ – Albert Camus

Pláž v Sihanoukville Pred smrťou sa vraj človeku premietne celý jeho život. Uistite sa, aby to pozeranie stálo za to!

Cestujeme, aby nám neutiekol život Necestujeme, aby sme utiekli od nášho života. Cestujeme, aby nám neutiekol život.

Pláž v Sihanoukville Kvalita cestovanie nie je meraná podľa toho ako ďaleko cestujete, ale ako veľmi vás to zmenilo

Pláž v Sihanoukville „Ak odmietate miestne jedlo, ignorujete zvyky, bojíte sa náboženstva a vyhýbate sa ľuďom, môžete radšej zostať doma“ – James Michener

Pláž v Sihanoukville Za dvadsať rokov budeš viac sklamaný z vecí, ktoré si neurobil, než z tých, ktoré si urobil. Tak odhoď kotvy. Odplávaj z bežného prístavu. Naber do plachiet priaznivý vietor. Skúmaj. Snívaj. Objavuj.

Máte aj vy nejaký obľúbený cestovateľský citát alebo motto? Podeľte sa s ním komentároch ;)

pošli do vybrali.sme.sk | vytlačiť článok |

Komentáre k textu:

Formulár pre nový komentár
[1]
Michal mejl web 10. 6. 2015 St 16.16

Pěkný citáty. A hlavně pravdivý. Ikdyž tam je i citát, že cestování není o penězích, vždy mě něco podobného nakopne vydělávat abych mohl cestovat. Alespoň trochu komfortněji než bez peněz a na tu letenku se musí vždy někde našetřit. ;-)

[2]
Peter Kincel mejl web 10. 6. 2015 St 16.48

[1] Michal: Áno, ten citát je trochu kontroverzný, ale vysvetľujem si ho tak trochu po svojom – že síce peniaze na cestovanie potrebujeme, ale nie je to o nich. Kopa ľudí peniaze má, aj by cestovali, ale nemajú „odvahu“ tie peniaze vraziť do letenky a naozaj odcestovať na druhú stranu sveta. Cestovať sa dá neuveriteľne lacno, v mnohých prípadoch aj úplne zadarmo, dá sa šetriť a nekupovať nové a drahé veci, prípadne sa môže človek naučiť nové skills a zarábať aj popri cestovaní. Proste netreba sa vyhovárať že „na cestovanie nemám peniaze“, ale mať odvahu s tým niečo spraviť a vycestovať, keď to naozaj chcem :)

[3]
Lenka Petrovská mejl web 17. 8. 2015 Po 19.58

Tak tie citáty ti vyšli perfektne, u nás zafungovali. Hneď sme si bookli ubytko a letenky v Ríme, už sa tam tešíme. Na http://www.kuponyzdarma.sk/ sme našli zľavový kód na zľavu na letenky, tak už nebolo čo riešiť …náhodou, nestretneme sa tam? 13. – 17. september?

[4]
Matúš Doležaj web 30. 8. 2017 St 17.15

Super ten od sv. Augustína si požičiam ;) díky

[5]
Andrea mejl 29. 11. 2018 Št 17.25

Na cestovanie odporúčam túto cestovku https://www.paxtour.sk/…zajazdy.html ponpkajú super poznávacie zájazdy.

Pridaj komentár!